Instalace teplé elektrické podlahy - typy a pravidla stohování + Video

Teplá elektrická podlaha je považována za dobrou alternativu k vodě. Podívejme se na jeho druhy a rysy práce, populární systémy na moderním trhu a samozřejmě na instalaci - pokusíme se předcházet některým obtížím a nejsložitější kroky jsou duplikovány s video materiály.

Obsah
 1. Požadované nástroje a materiály
 2. 1 Odrůdy teplé podlahy
 3. 2 Jaká je technologie kabelového vytápění?
 4. 3 Vlastnosti pokládání teplé podlahy na elektřinu
 5. Jak provést pokládku teplé elektrické podlahy - krok za krokem
 6. Krok 1: Příprava
 7. Krok 2: Izolace
 8. Krok 3: Napínací kabel
 9. Krok 4: Dotažení
 10. Krok 5: Dokončování
 11. 4 nejoblíbenější systémy teplých elektrických podlah

Potřebné nástroje a materiály

\ t

Cement

Izolace válcováním

Izolační páska (izolační páska)

Budovy elektro-míchačky

\ t

Úroveň

Ruleta

Pravidlo

Nůžky

Kelma

Zobrazit vše

Obsah

 • Odrůdy teplé podlahy
 • Jaká je technologie kabelového vytápění?
 • Vlastnosti pokládání teplé podlahy na elektřinu
 • Nejoblíbenější systémy teplých elektrických podlah
 • 1 Odrůdy teplé podlahy

  Je-li někdo přesvědčen, že se v poslední době objevil pojem "teplý" (přesněji - zahřívá), pak nechťje připraven se divit: systémy podobných povlaků byly známy v pravěku. Například jedna z prvních zmínek se týká starověkého Říma. Známý terminál byl znám z 5. ročníku střední školy a byl vybaven takovým kamenným povlakem, v němž horký vzduch cirkuloval kanály. Tyto vynálezy se mohou pochlubit ruskými a tureckými lázněmi známými po celém světě. Ale my nemáme starověku, ale čas nových technologií, a proto způsoby podlahového vytápění v současných bytech šly daleko dopředu.

  Vytápění vytápěcího systému

  Dnes už nikdo nebude muset tahat trubky pod parkety a naplňovat je párem. Myšlenka, dávaná starověkými, se změnila a existuje jako teplá podlaha s cirkulující vodou nebo topným kabelem. Stručně řečeno, systém ohřevu vody je systém ohebných trubek položených pod horní vrstvou podlahové krytiny a princip činnosti je stejný jako princip běžných litinových radiátorových baterií instalovaných pod okny. Mimochodem, připojení k ústřednímu vytápění je jedním ze způsobů fungování takové podlahy. Druhý způsob, jak zvýšit teplotu pod nohama - pomocí elektrického topného kabelu. Ve svém popisu se zastavíme, budeme analyzovat, jak probíhá instalace, nebudeme dělat bez mnoha videoklipů.

  2 Jaká je technologie kabelového vytápění?

  Podvědomí se obává, že navzdory všem zárukám spolehlivosti mohou podlahy s vodou vyhřívané podlahy zaplavit, pokud ne, pak vy, sousedé zdola, dáváte přednostdruhá možnost. Nejtěžší věcí je styling, který je spojen s odvodem elektrického topného kabelu. Zde je nutné přesně dodržovat vzdálenost mezi "kroky" drátu a s ním zacházet opatrně, aniž by došlo k poškození izolačního opletení a centrálního drátu. Po pokládce topného tělesa dle návodu se nalije do betonu (tloušťka vrstvy 3-5 cm). Výkon elektrického kabelu může dosáhnout 18 W na 1 m. To je vše. Montáž slovem je snadná a srozumitelná.

  Podlahy s ohřevem vody

  Drát lze použít také s dřevěnými podlahami. V tomto případě by maximální výkon měl být maximálně 10 W na 1 m

  .

  Modernější technologie vám již neumožňuje uspořádat tanec s tamburíny při pokládání jediného topného tělesa, který měří centimetry mezi otáčkami. Významného pokroku bylo dosaženo při instalaci teplé podlahy se zesílenou síťovinou. Představuje široký pás porézního materiálu, uvnitř kterého je had položen kabelem. Pohodlí je, že nemusíte být trápeni odvíjením zálivu s drátem, vydáváním klikatých k nim. Stačí jen rozbalit roli, rozřezat kusy pásky o požadované délce a pak připojit konce elektrického kabelu umístěného pod mřížkou. Tento druh teplé podlahy je stále nazýván "matný", protože povlak vyztužený navzájem vyztuženými díly skutečně vytváří vrstvu podobnou rohoži.

  Montáž teplé podlahyvyztužená síť

  A konečně později, a můžeme říci, dokonalý vynález - infračervenou podlahu. Skládá se ze dvou vrstev polyesteru, mezi nimiž se zahřívají elektrické proužky uhlíku. Podle vzhledu se film podobá solárním článkům. Jeho tloušťka je pouze 0,5 mm, tj. O něco více než list papíru. Je upevněn jako běžná nálepka, na jakémkoliv rovném povrchu. To je nejjednodušší způsob, jak ho namontovat, jeho sílu pro každého z nás, a nemusíme čekat na upínací uzávěr. Podlahová krytina se rozšiřuje a je možné na ni položit nábytek. Další výhodou infračervené elektrické horké podlahy je, že je to nejekonomičtější a energeticky úsporná alternativa k jiným variantám.

  3 Vlastnosti pokládání teplé podlahy na elektřinu

  Pokud se nepředpokládá poslední druh teplých elektrických podlah v konkrétních problémech v oblasti instalace, pak uzavření první a druhé bude vyžadovat dovednosti. Analyzujeme obecnou posloupnost instalace kabelového vytápění.

  Jak provést pokládku teplé elektrické podlahy - krok za krokem

  Krok 1: Příprava

  Začněme tím, že všechny manipulace s podlahou by měly být prováděny až po dokončení stropu a stěn. Montáž by měla být prováděna na čistém základě a lépe, aby byla co nejhladší. Proto my všichni vyčisťujeme, otíráme to, a pokud musíme, vyrovnáme se, i když uděláme potěr. Jeho kvalita je důležitá pro budoucí podlahovou krytinu, ale pro pokládku kabelu je také velmi žádoucí povrch bez kapek. Po tomje nutné chodit po okruhu s tepelně izolační páskou o tloušťce nejvýše 1 mm, lze použít jakýkoliv umělý materiál. Takže jsme izolovat od zdi zahřívá v budoucím potěru. Princip kreslení pásky lze vidět na našem videu. Samozřejmě, že byste neměli zasahovat do soklu, ale do té doby jste je stěží nechali na místě.

  Krok 2: Izolace

  Po hygienických a vyrovnávacích postupech pokládejte podklad z tepelně izolačního materiálu. To je nezbytné, aby se zajistilo, že teplo z kabelu vzrostlo, stejný průtok a v žádném případě neohříval souseda od dna stropu. Jako takový se používá speciální materiál s reflexním stříbrným povlakem. U bytů umístěných ve vícepodlažních budovách bude dostačující tloušťka takové izolace v 3-4 mm. Materiál je upevněn sešívačkou a lepicí páskou. Hlavní věc - to, že spoje mezi plechy byly minimální, ale samy se při stohování nešikmily. Mimochodem, pokud plánujete instalovat teplou podlahu s ohřívačem kabelů v soukromém domě, izolace může být provedena a silnější.

  Pokládání podkladu z tepelně izolačního materiálu

  Krok 3: Natáhněte kabel

  Poté je položen kabel, který je upevněn na povrchu tepelného izolátoru pomocí speciálních svorek. Mohou existovat variace. Například jedna technologie zahrnuje krok stohování hydroizolační vrstvy přes materiál odrážející teplo, na druhé straně je topný kabel umístěn na vrstvěplast a horní část je upevněna polyethylenovými pásy. Je možné, že jiné typy práce, takže zde můžete říci jen jeden: pečlivě si přečtěte instrukce. A samozřejmě, tato fáze práce nebyla ponechána bez demo videa, seznámit se.

  Je důležité poznamenat, že pokud se rozhodne o instalaci vyztuženého kabelu, pak by neměly být žádné problémy, ale při použití jediného topného drátu je třeba vzít v úvahu následující parametry:

  • krok elektrického kabelu pro teplou podlahu během pokládky musí být 80-150 mm;
  • vzdálenost od stěny k vodiči - 50-100 mm, od vodovodního a plynového potrubí - 100-150 mm;
  • ohýbání kabelu během instalace není povoleno méně než 50 mm;
  • drátové spoje jsou nutně v oblasti, kde je potěr vyplněn.

  Krok 4: Dotažení

  Dále naplňte ohřívač kabelu vrstvou potěru, ihned podlahovou krytinou nebo hydroizolační vrstvou. Zde je třeba se podívat na mnoho faktorů: průměr drátu, vlastnosti místnosti, podlahy, materiálu podlahy a tak dále. Z tohoto důvodu je hlavní práce na instalaci dna kabelu ukončena. Pak by měl být nainstalován termostat a řídicí systém. Tam jsou jejich jemnosti, které jsou také uvedeny v technické dokumentaci, a jak se to stane ve všeobecných podmínkách, podívejte se na přiložené video. Jedno pravidlo je vždy: kontrola funkčnosti teplé podlahy trvá asi jeden den. Pokud vše funguje dobře, můžete pokračovat do závěrečné části.

  Naplnění ohřívače kabelu potěrovou vrstvou

  Je třeba také poznamenat, že při lití potěru lze očekávat malý, ale velmi nepříjemný trik: částice vzduchu, které jsou v rozporu s poměry látek pro přípravu roztoku, mohou vytvářet "póry", které mohou mít negativní vliv na kabel a mohou se přehřát. Aby se tomu zabránilo, někteří složití stavitelé používají přísadu ve formě PVA lepidla v poměru 1 kg látky na 1 sáček cementu. Díky takovému "kompotu" se vrstva stává prakticky monolitickou a teplo přicházející z topného článku je posíláno výhradně pro svůj zamýšlený účel.

  Krok 5: Dokončování

  Nyní je konečné zpracování. Pokud byly podlahy připravovány pod dlaždice, pak by měla být dokončovací výplň betonové kravaty. Pak čeká, až úplně vyschne. Nevýhodou je zde: v závislosti na typu materiálu, který se má plnit, bude muset čekat velmi dlouho, až ztuhne. Někdy to trvá 20 až 30 dní! Ale nebojte se okamžitě, ale jen vyměňte všechny možnosti. Průmysl není na místě, a je možné, že se materiály brzy objeví, díky čemuž škrábání schne mnohem rychleji. Konečně přichází okamžik, kdy již můžete provést finální nátěr. Bude to dlaždice, linoleum, laminát nebo koberce - je to právě teď.

  4 nejoblíbenější systémy teplých elektrických podlah

  Kdyby před asi sedmi nebo osmi lety byl ruský trh reprezentován třemi systémy (Teplolux, Teplodor, Keilit), pak v naší doběseznam firem, jejichž výrobky jsou instalovány v domech a bytech, se výrazně zvýšil. Samozřejmě, nebude možné hovořit o všem, ale některé z nich se stejně nebudou znovu oženit.

  Elektrický systém vytápění "Teplolux"

  Mnozí z vás již při návštěvě prodejen domácích spotřebičů viděli tři dopisy společnosti AEG. Ano, to je přesně ten kluk, který na počátku dvacátého století vymyslel chladničku a po 50 letech první automatickou pračku! Kromě chytrých přístrojů zvládla jejich firma výrobu zařízení pro izolaci podlah, která má své vlastní vlastnosti:

  • povinná instalace betonové spony;
  • nepotřebují podlahu vodotěsné vrstvy;
  • tloušťka vyztužené spárované vrstvy je nastavena na 3 mm;
  • samolepicí základna, která vylučuje použití dalšího upínacího přípravku;
  • Teflonový povlak vodičů, což zvyšuje záruční dobu.

  Pancéřová rohož pro podlahové vytápění

  Legrand je známý francouzský výrobce specializující se na výrobu domácích elektrických spotřebičů. Podívejte se na obchod Leroy Merlin, který je nejblíže k vám, a budete s tímto označením zasaženi velkým množstvím zásuvek, příslušenství a příslušenství. Jak se ukázalo, i ve svém katalogu existují nátěry pro podlahové vytápění a mají svou důstojnost - estetiku, jednoduchost, spolehlivost.

  Nezaostávají za evropskými výrobci a Korejci. Firma RHE /GT reprezentuje v Rusku systém vytápění podlahových krytin pod názvem Excel. Bez ohledu na tona "exkluzivní" jméno mohou být produkty označeny jako jedinečné, a proto:

  • tyčové - uhlíkové pruty, které výrazně šetří energii;
  • automaticky nastavuje topení;
  • Technologie stohování nestanoví na nátěr pevně stanovené požadavky, které budou v budoucnu umístěny nad teplými elektrickými podlahami;
  • ionizující vzduch;
  • je ideální pro inteligentní domácí systém.