Proveďte opravu vody a elektrické teplé podlahy vlastníma rukama

Provádění oprav vody a elektrické teplé podlahy vlastníma rukama

Mnoho majitelů podlahového vytápění ocenilo tento způsob vytápění prostor na základě své hodnoty. Pohodlná teplota na úrovni podlahy, úspora místa a nedostatek nezajímavých radiátorů vám umožní vytvořit útulnou atmosféru v domácnosti. Ale jsou chvíle, kdy takové požehnání civilizace přináší spoustu problémů. Například podlaha přestane být teplá a vy nevíte, co s ní dělat. Nespěchejte na zoufalství. Poruchy teplých podlah mohou nastat z různých důvodů. Možná budete potřebovat trochu opravit teplou podlahu ,a poté znovu zahřejete vás a vaši domácnost.

Obsah
 1. Obsah
 2. Oprava elektrické topné podlahy
 3. Zjistěte příčinu problému
 4. Příčina - senzor nebo termostat
 5. Ohřívací prvek selhal
 6. Vlastnosti opravy vodního systému
 7. Chyby při instalaci teplé podlahy

Obsah

 • Oprava elektrické topné podlahy
  • Zjistěte příčinu závady
  • Příčina - snímač nebo termostat
  • Topný článek selhal
 • Vlastnosti opravy vodního systému
 • Chyby při instalaci teplé podlahy

Oprava elektrické topné podlahy

\ t

Před opravou elektrického systému teplé podlahy je nutné porozumět příčinám poruchy. Jsou zde tři problémové oblastielektrické topení:

 • topné těleso;
 • termostat;
 • teplotní čidlo.

Zjistěte příčinu závady

První věc, kterou je třeba udělat, když dojde k poruše, je určit, který prvek návrhu je příčinou. Obvykle se vyskytnou potíže, pokud by před provedením těchto oprav. V tomto případě je topné těleso často poškozováno při použití vrtáků nebo matric.

Během opravy byl teplý podlahový kabel poškozen elektrickou pilou

.

Pokud jsou příčiny závady nejasné, musí být změřeno napájecí napětí. Provozní napětí je uvedeno v technické dokumentaci. Výsledek měření by se neměl lišit od pokynů uvedených ve více než 5%. Věnujte pozornost indikaci zapnutí. Pokud žárovka nesvítí, zkontrolujte napětí na vodičích. Jeho nepřítomnost může indikovat oslabené kontakty na termostatu, poruchu termostatu nebo jeho čidla. Zkontrolujte dálkový teplotní senzor. Když jej odpojíte od termostatu, změřte odpor. Měla by být v rozmezí 5-30 kOhm. Nejpřesnější indikace je uvedena v instrukci.

Pozor! Při kontrole termostatů je nutné od nich odpojit topný kabel.

Nejsou-li ve snímači a termostatu žádné závady, je třeba v topném tělese hledat důvody pro nedostatek tepla. Za tímto účelem se měří a ověřuje odpor kabelu a izolace s hodnotami uvedenými v technickém pasu zařízení. Snížený izolační odpor naznačuje přítomnost teplého ucpání kabelu.Specifikujte přesné umístění závady a pomůžete speciálnímu vybavení.

Příčina - senzor nebo termostat

V případě poruchy snímače je třeba jej vyměnit. Po vyjmutí starého zařízení z vlnité trubky označte jeho umístění tak, aby mohl být také instalován nový senzor. Existují případy porušení technologie a zařízení je instalováno do šroubu bez použití trubky. Poté lze staré zařízení nahradit teplotním čidlem. Je upevněn pod termostatem. Termoregulátor, který je nefunkční, by měl být také nahrazen novými.

To je to, co senzor vypadá, což je obvykle uvnitř vlnité trubky

Topné těleso selhalo

Po nalezení místa vadného kabelu se začne kabel vyměňovat. Demontujte kryt na opravárenské ploše. Rozbalte potěr. Roztržené nebo spálené žíly jsou očištěny a spojeny pomocí nábojů s vhodným průměrem, které pak zatlačují lisovací klíště.

Renovovaný kabel elektrické teplé podlahy - smršťovací manžeta je upevněna na společném místě, které je vyhříváno vysoušečem vlasů a ponecháno vychladnout. Chlazení, spojka je stlačená a spolehlivě utěsňuje místo připojení. Z výše uvedeného je místo opravy vyplněno cementem

Vlastnosti opravy vodního systému

Životnost podlah teplé vody při správné instalaci a provozu je nejméně 50 let. Garantem je instalace integrovaných trubek dobré kvality. Při opravě potrubí však existují případyje poškozen kladivem nebo bulharským. V takových situacích musí být systém okamžitě opraven. Chcete-li začít bez odstranění perforátoru nebo bulharského příslušenství, vypněte vodu.

pro opravu vody potrubí, budete potřebovat dvě kování, kus potrubí, tisk

\ t

Místo kolem nárazu vyčistěte uvolněním přístupu k poškozené trubce. Aby se zabránilo vniknutí nečistot do potrubí, otřete konce trubek izolací nebo na ně vložte gumové rukavice. Jeden konec trubky je rozepnut, je s ní osazen a lisován. Konec sklizeného kusu trubky se vloží do armatury a lisuje.

Vypadá to na zrekonstruovanou část systému podlah vytápěných vodou

.

Opotřebení a lemování na druhém konci renovované části potrubí. Část vložky je odstraněna z vložky a je připevněna k druhému konci potrubí, které je opraveno a stlačeno. Voda se začne kontrolovat. A pokud je vše v pořádku, je opravná oblast pokryta šroubem.

Stejná operace se však provádí pouze na systému měděných trubek:

Chyby při instalaci teplé podlahy

Aby se však zabránilo takovým poruchám, měla by být provedena kvalifikovaná instalace systému. Při instalaci systému existuje několik drobností, které potřebujete vědět:

 • Výpočet délky topného tělesa vychází z plochy, která není obsazena nábytkem. Faktem je, že topný kabel pod vnitřkem neprochází možnýmipřehřátí a selhání.
 • Topné těleso se prodává přesně na požadovanou velikost. Oříznutí kabelu během instalace snižuje jeho pevnost a vede k poškození systému.
 • Topný kabel lze umístit na špinavý povrch. Před provedením práce se povrch očistí a odmastí.
 • Během stohování se nedoporučuje chodit po kabelu. Pevná podešev ji může poškodit.
 • Snímač teploty je nastaven tak, aby byl přístupný v případě opravy. Musí být umístěn ve vlnité trubce.
 • Nenechávejte kolem topného tělesa dutiny. To může vést k přehřátí kabelu a jeho poruše.
 • Je žádoucí nakreslit uspořádání topných prvků s uvedením rozměrů. Během opravy bude potřeba, abyste se nedotkli kabelu nebo potrubí.
 • Kabelová zkouška po stohování se provádí měřením odporu. Systém se nedoporučuje, dokud není šroub zcela suchý.
 • Ponoření odporu se provádí před a po položení teplé podlahy. Měla by odpovídat hodnotě uvedené v technickém pasu.

Víte, je lepší varovat problém, než odstranit důsledky jeho nedbalosti. Kvalitní a správná instalace teplé podlahy zabrání rychlé opravě. Využití dispozičního schématu při opravě areálu jej ochrání před poškozením úderem nebo jinými nástroji.