Zařízení teplé vody a elektrické podlahy v dřevěném domě: instalace topného systému

Při stavbě domu je vždy otázka o způsobu vytápění. Pro zlepšení komfortu a pohodlí v domácnosti jsou i podlahy rozděleny rovnoměrným rozložením teploty. V dřevěném domě je můžete vysadit bez velkého úsilí sami. V současné době jsou vodní a elektrické podlahy využívány jako samostatný zdroj tepla a jako doplněk k bateriím.

Obsah
 1. Konstrukční prvky
 2. Varianty systémů vytápění
 3. Instalace vodní podlahy
 4. Instalace elektrického topení

Konstrukční prvky

Dobrá výměna nebo přídavný systém pro ohřev baterií instalovaných podél stěn lze nazvat teplou podlahou. Dnes je nabízeno různé vybavení. Pro správnou volbu podlahy potřebujete dobře znát její zařízení, výhody a nevýhody všech typů. Hlavní výhodou vyhřívaných podlah v dřevěném domě je, že ohřátý vzduch, který se pohybuje nahoru, vyplňuje spodní části místnosti. Ukazuje se, že celý pokoj je vytápěn rovnoměrně. To jasně ukazuje následující obrázek:

Další pozitivní aspekty teplých podlah:

 • teplo je cítit nohy chodidel, což umožňuje odhadnout výkon topení a ušetřit energii;
 • Technologie instalace teplé podlahy umožňuje pomocí automatických senzorů nastavit úroveň teploty. Dochází k úspoře tepelné energie;
 • oblast vyzařuje teplo z podlahy mnohem více než z baterií;
 • teplopodlaha zahřívá všechna těžko dostupná místa v domě;
 • topný systém teplé podlahy je skrytý, což je důležité z estetické stránky;
 • jsou naprosto bezpečné pro děti, protože zde nejsou žádné radiátory, které by se mohly dotknout a spálit.

Je třeba dodat, že toto vytápění nevytváří hluk a je pro člověka neškodné. Kromě toho lze použít současně s radiátorem. Volba závisí na dostupnosti paliva, jeho nákladech a povrchu budovy.

Varianta vody je mnohem levnější a účinnější než elektrická, ale může být vybavena počátkem výstavby domu. V budově s více články bude samozřejmě zakázáno. V bateriích se běžně používá elektrický systém v teplých podlahách.

Teplá podlaha v dřevěném domě

Varianty systémů vytápění

\ t

Teplé podlahy mohou být vodní a elektrické. Podlaha, ve které voda působí jako zdroj energie, je nejběžnějším designem. Princip jeho práce spočívá v tom, že ohřátá kapalina vystupuje z kotle a vstupuje do termostatu, jehož ventil na hranici ohřevu otevírá vodu z vratného potrubí, která již byla ochlazena.Elektrický podlahový systém je reprezentován těmito prvky:

 • Topný kabel. Připevňuje se na montážní pásku a nalije cementový potěr v tloušťce asi čtyř centimetrů. Používá se pro vytápění a jako hlavní vytápění. Při kvalitativním výkonu může sloužit ne méně než 50 let.
 • Ohřívače matné. Jsou dražší než kabela mnohem více než ohřev vody. Toto topení se doporučuje v bytech a domech s betonovým základem, který položí matka. Překrývání absolutně necítí jejich váhu. Pohodlné, protože selhání jednoho z prvků nemusí demontovat celý systém.
 • Majitelé nové budovy často čelí výběru vytápění.Teplá podlaha poskytuje pohodlí , vytváří dobré mikroklima v domácnosti. Zároveň je nový systém a není známo, jak se ukazuje. Hodně záleží na tom, jak izolovaná budova a jaká síla může být získána instalací určitých jiných spotřebičů. Pokud se očekává, že tepelné ztráty budou zanedbatelné, mimochodem bude řádně vybavený systém podlahového vytápění. Na velké ploše domu efektivněji umístěte radiátory nebo kombinujte obě.

  Teplá podlaha v dřevěném domě. Suchá teplá podlaha.

  Instalace vodních podlah

  \ t

  Ohřívání podlahy v dřevěném domě je nejoblíbenější, přitahuje svou bezpečnost a skutečnost, že veškeré zařízení je pod podlahou a dům je vytápěn rovnoměrně. Je třeba začít s plánováním vytápění, provádět hydraulické výpočty, vypočítávat účinnost a rozhodovat. Konstrukce podlahy může být individuálně vyvinuta nebo připravena k výběru. Před instalací systému je nutné pečlivě zkontrolovat stav dřevěných podlah.

  Zařízení teplé podlahy v dřevěném domě začíná instalací hrubého základu. Jsou odstraněny staré deskyvady . Shnilé nosníky jsou nahrazeny novými , staré - jsou čištěny a ošetřeny antiseptiky. Různé zkreslení a odchylky jsou vyrovnány a fixovány pomocí rohů nebo desek. Na rovném základě, pevně osazené desky, pak tepelná izolace, šíření speciální gidroparoyozoljatsionnaya film.

  Není povoleno používat běžný polyethylen, protože se bude hromadit při kondenzaci. Na stěnách jsou upevněny kovové rohy, které kladou zpoždění. Mezi nimi je topení (nejlepší ze všech, čedičové desky tloušťka asi 10 cm, horní gidroparoizolyatsiya.

  )

  Další práce závisí na tom, který koláč bude vytápěn. Při použití betonové vazby je nutné položit výztužnou síť a připevnit k ní trubky. Vše je naplněno řešením určeným pro tento typ práce.

  Teplé vodní podlahy v soukromém domě, nemusíte šetřit na topení!

  Pokud jsou vybrány speciální matky, instalace se provede jinak. Na rovném povrchu vložte polystyrenové systémy. Rohože již mají připravené díly pro instalaci potrubí. Z výše uvedeného je vodní obrys a listy překližky. Další akce závisí na zvolené podlahové krytině. Pokud je podlaha naplněna šroubem, pak nejlepším materiálem bude keramická dlažba, která zajišťuje rychlé ohřev.

  Instalace elektrického topení

  ? Problém s instalací elektrické podlahy je mnohem menší než při instalaci vody, ale s instalací teplých podlah v dřevěných podlahách.je důležité zvážit další faktor. Obvykle nová budova během prvního roku dává smršťování, proto není nutné spěchat s instalací topení. Před instalací je nutné zjistit, zda se jedná o hlavní vytápění nebo topení. Faktem je, že dřevo je speciální materiál, který za určitých podmínek může nabobtnat nebo prasknout. Proto je zvolený výkon schopen udržet konstantní teplotu.

  Veškeré práce na vytápění podlahy s vytápěním v dřevěném domě by měly být prováděny pouze v souladu s pokyny, protože jakákoli chyba může vést k nebezpečným následkům až do zapálení. Aplikovaný kabel by měl být dobře izolován. Pokud jde o výkon na dřevěných plochách, nesmí být vyšší než 17 W na metr délky.Pořadí práce s elektrickou podlahou bude vypadat takto:

 • Za prvé, podlaha je očištěna od nečistot a nečistot. Při detekci trhlin nebo prasklin je vše uloženo ve speciálním složení pro strom. Montážní pěna pro tento postup je přísně zakázána, protože se jedná o nebezpečí požáru.
 • Dále se pomocí šroubů montují dřevěné tyče každých půl metru.
 • V další fázi je zrcadlový ohřívač, který odráží povrch nasměrovaný do místnosti, uzavřen zdvihem brusků. To mnohokrát sníží tepelné ztráty.
 • Potom se z horní části ohřívače umístí výztužná síť s buňkami. Hloubka pokládky kabelu s izolovanými fóliovými drážkami by měla být provedena tak, aby bylana jedné úrovni s ohřívačem.
 • Topný kabel je umístěn v krocích po deseti až patnácti centimetrech.
 • Po položení kabelu jsou volné vodiče vyvedeny na termostat zavěšený na zdi.
 • Provádí se kabelové připojení a testování systému.
 • V konečné fázi se provádí instalace dokončovací podlahy a vybraného materiálu pro pokládku.
 • Vodní podlaha v dřevěném domě. Instalační fáze a výsledek

  Je-li dlažba použita pro podlahy, je ohřívač potažen vodotěsnou překližkou. Poté je na něj umístěno řešení, ve kterém je instalována plastová výztužná síť, pak je umístěna dlaždice. Pokud je kabel již nalepen na mřížku, zbývá použít lepidlo a pokládat kryt.

  TEPLO BEZ BATERIE! Elektrické topení, domy elektrického kotle

  \ t