Teplé podlahy v koupelně: elektrické a voda - vytvořit vlastními rukama

V poslední době většina lidí, kteří provádějí opravy uchýlit k instalaci teplé podlahy v koupelně. Samozřejmě, dostupnost takového systému bude velmi pohodlná a pohodlná pro lidi žijící v bytě nebo v domácnosti. Mnozí obyvatelé bytů a domů nejen nemají rádi chlad v blízkosti nohou, ale mohou okamžitě onemocnět s nejméně chladícím stupněm.

Tato pravděpodobnost se občas zvýší, pokud po horké lázni nebo sprše necháte nohy na chladných dlaždicích. Je lepší předcházet dalším příčinám cest do nemocnice než dlouhé a nudné léčby nemocí, které mohou mít za následek takové ochlazení. A existuje celá řada výhod, které prostě nelze ignorovat, když mluvíte o teplých podlahách.

Za prvé, po opuštění koupelny nebo sprchy je hezké stát se nohama na teplém povrchu, ne na studené dlaždici. Za druhé, takový systém dále zvýší teplotu místnosti o několik stupňů. Za třetí, vlhkost v koupelně bude mnohem nižší. Ale stejně jako v každém systému jsou v teplých patrech plusy a minusy. Existuje několik možností pro instalaci takového systému.

Obsah
  1. Typy zařízení a jejich rozdíly
  2. Jednoduše to neznamená více ziskové?
  3. Připomenutí při instalaci infračervené teplé podlahy.
  4. Vodní podlahy a montážní prvky
  5. Závěry

Druhy zařízení a jejich rozdíly

\ t

Nejoblíbenější varianty teplých podlah jsou voda a el. Každý majitel bytu nebo domu se zastaví na této možnosti, kteránejvýhodnější a nejvhodnější pro něj. Tam jsou místa, kde je snazší zaplatit za spotřebovanou elektřinu. Pro takové možnosti je nejjednodušší instalovat elektricky vyhřívanou podlahu. Ti, kdo jsou jednodušší a levnější provádět výpočty s plynárenskými službami, zastaví výběr na vodních podlahách.

Pokud však vezmete v úvahu problémy spojené s procesem instalace, pak vodní dno výrazně ztratí elektrickou energii (infračervenou). Takový model se snadno instaluje a problémy s jeho používáním se obvykle nestávají.

Jaká je podstata takového systému? Při instalaci infračervené podlahy je obvykle napojení na elektrické topení, které je přivedeno do domu nebo je v bytě. Základem pro takovou podlahu bude vynikající topná rohož. Tento materiál je sám o sobě vynikajícím textilním základem. Obsahuje speciální zabudovaná topná tělesa. Pro výběr nejvhodnějšího režimu podlahového vytápění stačí použít termostat. Tímto způsobem můžete zvolit optimální provozní teplotu. Na žádost rodinných příslušníků může být zvýšena a snížena. Nejčastěji záleží na tom, zda je někdo v koupelně.

Pokud uvažujete o vodní dno, pak se také používá v bytech a soukromých domech. Pro vytvoření takového modelu bude nutné použít polymerní zkumavky. Budou hlavním zdrojem tepla pro podlahovou krytinu. Pro polymerní trubky bude proudit horká voda, která umožní podlahové vytápění. Tyto trubky jsou obvykle umístěny pod nimikoupelna s vanou nebo pod toaletou. Optimální využití tohoto typu podlahového vytápění pro velké venkovské domy, chaty a soukromé domy. Vodní podlahy budou také vyhovovat domům a chatám, které mají samostatné kotle nebo topení. Z ekonomického hlediska to bude méně nákladné, a to potěší majitele.

Přečtěte si: Proč má koupelna laminát odolný proti vlhkosti?

Proč nejčastěji při výběru teplé podlahy přitahuje stále infračervená teplá podlaha? Má funkce, které vyhovují mnoha lidem. Zpočátku je tato možnost poměrně dostupná. Nemusíte devastovat kabelku k instalaci takových zařízení. Instalace tohoto modelu v koupelně nebude trvat moc času a peněz. Každý mistr na poli to zvládne. Ano, a použití takového systému bude velmi snadné a jednoduché.

Jednoduše to neznamená více ziskové?

Pokud jde o vnější změny v koupelně, bude velmi těžké je odhalit. Jediný rozdíl bude v tom, že po instalaci bude podlahová krytina asi o půl centimetru vyšší, než tomu bylo dříve. Když se podíváte na vodní podlahu, bude schopna snížit koupelnu někde o 10 centimetrů. Pokud je strop v domě nebo bytě tak nízký, pak ztráta deset centimetrů bude znatelná. I když, pokud vezmete v úvahu náklady na spalování místnosti v budoucnu, ve většině případů je možné použít vodní podlahu ekonomičtěji. Elektrická varianta bude vyžadovat více nákladů při placení účtů.

V tomto případě \ tStojí za zmínku, že infračervená tepelná podlaha je optimálně vhodná pro 90% všech stávajících prostor. S vodou to vždy nevychází. Je zde dispoziční řešení, ve kterém se vodná podlaha vůbec nevztahuje.

Při instalaci teplé podlahy je třeba mít na paměti další důležitý bod. Koupelna samotná je spíše vlhká. Tam je vždy hodně odpařování v něm. To je vynikající prostředí pro vzhled houby. V případě instalace některého z typů teplých podlah bude minimalizováno riziko vzniku plísní.

Připomenutí při instalaci infračervené teplé podlahy.

Aby se šetřily peníze a snažili se dělat vše kvalitativněji, než najímali najatí pracovníci, můžete nainstalovat teplou podlahu a sami. Existuje však několik aspektů, které by měly být před zahájením postupu seznámeny.

Pro výrobu teplé elektrické podlahy je nutné zakoupit samostatný prvek, který bude dále upevněn na povrchu. To se provádí pomocí topných rohoží a speciálních kabelů. Jsou umístěny na podlaze podlahy. Zde je hlavní věc - dobře je připojte ke starému krytu. Stejná matka s topnými prvky jsou izolovány od dostat do nich žádné vlhkosti. Následně budou připojeny k elektřině přes vodiče. Obvykle je jejich délka asi čtyři metry. Optimální napájení je 220 voltů. Vše ostatní je věcí automatizace. Nejprve se provede automatické měření teploty podlahy v koupelně. Potermostat vytváří ohřev na danou teplotu.

Přečtěte si: Co je to záclona do koupelny a co s ní dělat?

Je zcela jednoduché a tajné optimálně aplikovat topné rohože na obvod prostor, kde se provádí oprava. Lze je snadno odstranit běžnými nůžkami a rozběhnout do rohů a míst pro odpadní vody. V těchto rohožích je možné v případě potřeby vyrobit další otvory, otvory a výřezy.

Vše bude záviset na vlastnostech koupelny. Je však třeba mít na paměti, že v žádném případě není dovoleno poškození topných prvků obsažených v tomto spoji. V opačném případě může dojít k otřepům a stále budou existovat dodatečné náklady na materiál. Aby byly uložené materiály dobře udržovány, je nutné použít speciální chlorinilické lepidlo. Je pozoruhodné, že jeho úplné vysušení bude trvat až po třech dnech. Do konce této doby není žádoucí provádět v této oblasti jakoukoli práci.

Když konzistence zaschne, můžete bezpečně zapojit do pokládání desky na podlahu. Chcete-li to opravit, musíte použít běžné lepidlo na dlaždice. Nejlepší možností je použití zubové stěrky. Takže můžete vytvořit ještě více vrstvy. A samotná technologie je jednoduchá.

Je důležité pamatovat při práci! Zde jsou některé klíčové body, které musíte pamatovat, než začnete pracovat na instalaci teplé podlahy v koupelně. Vyloučit jakékoli komprese vodičů. Je to také nepřijatelné pro jejich poškozenířezání Také se nedoporučuje ohýbat, protože by to mohlo vést k poruchám při vytápění a následném použití. Lepidlo na dlaždice a matné lze pokládat pouze na suchý povrch. Předčistěte ho před odpadem a zbytečnými předměty. Připojení důležitých prvků samotného systému může být po instalaci vytápěno.

Volba mezi stávajícími možnostmi pro teplé podlahy, stojí za to připomenout, že elektrika je nejvhodnější pro malé místnosti. Po instalaci bude speciální termostat „udržovat“ požadovanou teplotu uvnitř celého času.

Vodní podlahy a zvláštnosti instalace

Díky kolektoru (nebo hřebenu) se provádí rozdělení všech průtoků chladiva. Samotný systém takového ohřevu je rozdělen do několika fragmentů. Všechny jsou všechny druhy malých topných spotřebičů. Ale naprosto veškerá moc k nim půjde přesně od sběratele.

U malých koupelen, jejichž celková plocha nepřesahuje pět čtverců, bude vynikajícím řešením uzavírací ventily s termostaty. Pokud je místnost velká, pak je optimální volbou použití kolektoru a oběhového čerpadla. Bez těchto zařízení bude spotřeba paliva mnohem vyšší, než se plánovalo, a podlaha se nebude dobře zahřívat.

Aby bylo možné instalovat vodovodní podlahu, musí být povrch nejprve zcela vyčištěn. Je možné i rozebrat kryt. Připravte se na podlahové desky. Je lepší dělat všechno hned teď než pozdějiněkolikrát zpracovat celý objem práce. Nebude to bez hydroizolace podlahy. Nejlepší je použít polystyren. Je osazena teplovzdornou clonou. A teprve poté lze provést pokládku potrubí. Rozhodněte se, jak je umístit: spirála nebo had.

Přečtěte si: Které dveře je lepší zvolit pro sprchový kout

Při výběru trubek je nutné koupit speciální model a ne obyčejný. Nechť je trubka dokonce nejkvalitnějším kovově-plastovým modelem. To vůbec není možnost. Bude to trvat velmi málo času a práce bude muset být znovu přepracována. Speciální trubky se liší dostatečně vysokou tepelnou vodivostí. Je třeba poznamenat, že pokládka potrubí by měla být jeden spojitý kus. Pokud se připojíte na podlahu, kvalita práce bude nejlépe tichá.

V důsledku toho musí být tato trubka připojena ke kolektoru. Obvykle je umístěn nad podlahou. Nejlepší možností je vybavit malou skříňku malé velikosti.

Po všech pracích souvisejících s pokládkou a montáží podlahy je nutné kontrolovat její účinnost. Nejčastěji se pro uzavření těchto pohlaví účastnili speciální pracovníci. Budou schopni sledovat, zda je vše v pořádku s trubkami a dobře vyhřívané. V okamžiku testování v potrubí přijde voda pod vysokým tlakem. Aby nedošlo k potížím, není nutné provádět takovou inspekci, ale s průvodcem.

Jako možnost z umístění jeřábů a správy vodních podlah

Na konci bude proveden podlahový potěr. Provádí se pomocí speciálních směsí. Jejich použití podlahy je samozřejmě vyšší. Jak bylo řečeno dříve. Ale po potěru bude voda na potrubí běžet s normálním tlakem.

Je vhodné začít používat takovou podlahu nejdříve tři až čtyři týdny. To je nezbytné pro zajištění toho, aby celý povrch podlahy byl suchý. Je důležité, aby sušení bylo přirozené a nebylo uměle vysušeno. Pokud použijete poslední možnost, pak je vysoká pravděpodobnost vzniku trhlin na povrchu podlahy.

Závěry

Při výběru z výše uvedených dvou možností instalace a montáže teplé podlahy je třeba vzít v úvahu všechny aspekty. Poměrně často je v takových záležitostech snazší uchýlit se k odborné pomoci. Obyčejný člověk, který není spojen s takovou specifičností, nebude schopen vidět všechny nuance budoucí práce.

V případě vodního dna je nejjednodušší pronajmout velitele. Pokud lze infračervený model zpracovat a nezávisle, pak může vodní model způsobit spoustu potíží při výpočtech a během instalace. Je to mistři, kteří mohou vypočítat potřebné množství spotřebního materiálu a říct všechny nuance práce.

Při provádění celého projektu nebrání vznik obtíží. Všechny opravy mohou nakonec trvat déle, než je naplánováno. A věřte mi, že čas může být nejmenší částí výdajů, pokud ještě existuje nějaká práce, která ještě nebyla dokončena nebo prostory jsou připraveny k instalaci. V tomto případě můžetezaplatit spravedlivé množství peněz z peněženky. A vzhledem k tomu, že teplá podlaha je v koupelně po dlouhou dobu instalována, lze otázku nekvalifikované práce nazvat jednoduše irelevantní.