Koupelnové plánování

Výběr stylu koupelnového designu, každý se řídí vlastními zájmy, chutí a vnímáním vnějšího světa. Dnes, tam je mnoho stylů, nejvíce obyčejný který být: high-tech, minimalismus, venkovský, moderní a klasické styly. Plánovací pravidla jsou univerzální bez ohledu na designový styl.

Plánování koupelny je poměrně složitý proces a první věc, kterou je třeba zvážit, je analýza inženýrské a stavební komunikace. Projektování závisí na umístění vodovodů, rozměrech místnosti, jejím tvaru. Pro malé koupele jsou některé nebo jiné plány vhodné pro maximální úsporu místa. Pro větší místnosti poskytují cenově dostupné možnosti plánování maximální pohodlí a pohodlí.

Mezi prvky koupelny by mělo být spojenía každá konstrukce plní určité funkce. Je vhodné najít toaletu blíže ke stoupačce odpadních vod, stejně jako připojit jakékoli vodovodní potrubí na vodovod a kanalizaci. Uspořádání místnosti ovlivňuje umístění vodovodu. Každý prvek by měl vypadat harmonicky v celkovém obrazu. To je úkol projektanta - zajistit nejen krásu a styl místnosti, ale také ergonomii všech prvků. Soubor musí dodržovat hlavní styl. Je důležité zvolit instalatérství, nábytek, doplňky tak, aby byly kombinovány, a v interiérech byla harmonie.

Jednotný může být dvou typů - podlahy nebo stěny.Pro úsporu místa v malých koupelnách je lepší instalovattoalety Odolávají hmotnosti až 300 kg, přidávají k eleganci místnosti zvláštní atmosféru. Kromě toalety, nastavte bidet o velikosti 61 x 38 cm. To je nejoptimálnější velikost instalatérské práce.

Koupelny hrají důležitou roli v poskytování prostoru romantiky, intimity a krásy. Existuje několik typů koupelí. Ocel, litina a akryl. Každá vana má své výhody a nevýhody. Ocel - odolná a trvanlivá konstrukce. Hmotnost vany je však velká a během instalace dochází k komplikacím. Litinové lázně jsou také velmi trvanlivé, mají smaltovaný povlak, který lze postupem času aktualizovat. Akrylátové vany se snadno instalují při instalaci, lehké, dostatečně silné. Každý materiál tak či onak udržuje teplotu vody v lázni.

Vestavěné potrubí šetří prostor

Na základě parametrů tepelné odolnosti jsou nejoptimálnější lázně litiny. Koupele mají velikost 150 nebo 170 cm a hloubku 70 nebo 75 cm. Někdy při plánování koupelny se doporučuje vyměnit koupelnu za sprchový kout. Toto kreativní řešení vám umožní co nejvíce ušetřit místo. Sprchové kabiny mají moderní design, různé barevné nátěry, velikosti a tvary. Mnozí preferují sprchový kout, protože je praktický a pohodlný. Území koupelny je nejúspěšnější v případě, kdy sprchový kout nevyniká na obecném pozadí.

Pokud jde o mušle, rozdělují se na tyto druhy. Konzolové mušle, tulipány a celer. Obrazně řečeno, každý shell připomíná určitý model. NapříkladMiska na zvláštním stonku je typem skořápky - tulipánu. Vodovodní potrubí se schovává za dříkem a poskytuje dokonalý a řádný vzhled. Noha a šálek mohou být monolitické nebo dělené. Kromě toho mohou být dřezy připojeny k obrubníku nebo malé komůrce. Obrubník, komoda slouží k ukládání koupelnových doplňků. Udržují dokonalý tvar a pomáhají udržovat pořádek a čistotu. Mydodir připomíná umyvadlo z karikatury, pro kterou dostala jméno dřezu. Každý si vybere nejpohodlnější design pro sebe. Přítomnost zrcadla s dřezem je výhodná, protože v tomto místě jsou prováděna hygienická opatření. Výška umístění skořepiny je 85 cm, šířka může být 50, 56 nebo 65 cm a hloubka je 40 cm, 42 cm, 45 cm nebo 50 cm.

Sprcha může být nad koupelnou, nezávislá nebo umístěná ve sprchovém koutku. Sprchová vanička má rozměry 80 x 80 cm nebo 90 až 90 cm. Systém přívodu vody by měl být optimálně vhodný pro všechny inženýrské stavby a sanitární prvky. V malých místnostech, které se často uchylují k odstranění přepážky, by tyto akce měly být jasně dohodnuty s hygienickými požadavky.

Kromě toho, plánování malých koupelen zahrnuje použití rohových konstrukcíumyvadel a umyvadel. Je žádoucí, aby všechny konstrukce měly rozměry menší než standardní. Použijte sprchu přes koupelnu, zavřete obrazovku, pak koupelna bude vypadat útulně. Pokud je koupelna úzká a dlouhá, je nejlepší umístit vodovodní potrubí podél stěn a nastavit cívkuna opačné straně. Tato rovnováha poskytuje estetický vzhled a harmonii prostoru. Ve velkých místnostech je důležité vytvořit centrum kompozice. Například lázeň může být umístěna na nohách ve středu a dvě sanitární prvky podél stěn.

Důležitou roli při plnění lázně hraje nábytek. Stylové zásuvky pro závěsy a podlahy, truhly, namontované v dřezu, skříně, skříně. Každý typ nábytku plní určitou funkci a vytváří společný styl interiérového designu.

Barevný odstín nábytku zdůrazňuje styl , modrá, bílá, červená, černá, hnědá barva. Obvykle je barva nábytku v souladu s ozdobnými prvky a okrajem obložení. Nábytek by měl být ve vzdálenosti 10 cm od otvorů dveří, aby se dveře snadno otevřely a namontovaly se lamely na dveřích. Pro dveře je nutné ponechat 60-70 cm volného prostoru, aby se daly snadno otevřít. Před umyvadlem, záchodovou mísou, musí bide také ponechat volný prostor ne menší než 60 cm.

Plánování koupelny závisí především na vašich preferencích a touhách. Hlavním požadavkem je poskytnout komfort, pohodlí a estetický vzhled v místnosti. V závislosti na zvoleném stylu se vybere instalatérství, nábytek a doplňky.