Plánování a stavba sprchy dacha

Domácí duše ve svých vlastnostech jsou řádově lepší než duše prodávané kabinami, které mohou být pokryty izolačním a trvanlivým materiálem (obvykle deskou nebo šindelem) a zahřáté, což umožňuje jejich použití v chladném počasí. Takovou sprchu lze nazvat dočasnou stavbou již s velkým úsekem.

Chcete-li začít budovat sprchu ze stromu v zemi, měla by být důkladnější a opatrnější. Stavbu dřevěné sprchy je třeba začít s výběrem prostoru pod sprchou. Nejlepším řešením je, pokud bude sprcha postavena na slunném místě (pokud plánujete ohřívat vodu slunečním zářením).

Měly by být zohledněny také dodávky vody a její úniky. Sprcha, jako místnost s vysokou vlhkostí, bude přitahovat hmyz. Proto se doporučuje dát duše od venkovského domu. Obvykle je letní sprcha umístěna blíže k okraji pozemku. Umyvadlo vody je určeno v kanalizačním příkopu na místě samotném nebo mimo něj.

V místě, kde má být postavena budoucí duše, je vykopána malá díra. Prohloubení sprchy musí být ovinuto ruberoidem, nebo PVC fólií, a nejlepší ze všech - betonem, tvořícím typickou vodotěsnou "paletu" tak, že země pod sprchou "není kyselá". Voda z palety by měla odtékat do kanalizace.

Za tímto účelem musí mít paleta sklon. Pro odtok vody je výkop pod trubkou vykopán na vzdálenost tak, aby znečištěná voda kapala bez rušivých vlivů, takže musíte určitě vydržet sklon potrubí směrem k vypouštěcímu otvoru.

Sprchový kout ze dřeva . Zahradní chata sprcha - budova je poměrně vysoká (2,5-3 m) s malým ložiskemoblasti. Taková struktura je spíše nestabilní. Chcete-li vytvořit design spolehlivějšího sprchového koutu, základna tyče (pro rám lze použít nosníky 100 až 100), betonu, nebo kopat do země (pre-dřevo trámy musí být loupané nebo zabalené v ruberoid, aby se zabránilo rozpadu dřeva v zemi).

Nosné sloupky jsou propojeny nad obvazem ze stejného nosníku (konstrukce musí být trvanlivá a odolávat hmotnosti do 200 kg). Poté se provede spodní obvaz - bude sloužit jako rám pro podlahu sprchy. V jednoduchém provedení podlahy je sprcha namontována na podlahové desky naplněné malými prostory pro odvodnění sprchové vody.

Stěny jsou také zdobeny dřevěnými deskami. Desky jsou nejprve pokryty sušícím olejem, který chrání dřevo před žvýkáním a hnilobou, je důležité nezapomenout vytvořit okno pro větrání sprchy tak, aby i při zavřených dveřích byl čerstvý přívod vzduchu. Toto okno bude sloužit také jako zdroj světla.

Pro zdroj vody v takových duších se nejčastěji používá 100 a 200 barelů sudů. Jsou natřeny v tmavé barvě a namontovány na střeše. Tento malý životní trik vám umožní ohřát vodu rychleji. Pokud je materiál na střeše odrazný (vhodný pro galvanizaci nebo fólii), přispěje také k rychlému ohřevu vody. Nádrž je opatřena trubkou s kohoutkem a nálevkou.

Předem přemýšlejte, jak naplníte nádrž vodou. Pokud plánujete naplnit nádrž ručně, může být nutné ji připevnit ke střeše schodiště. V posledním kroku v zemi duše je založenadveře Po hotovém provedení sprchy jsou všechny dřevěné části opět ošetřeny ochrannou vrstvou.