Jak správně nainstalovat a připojit vanu

Vana je srdcem koupelny a od provedení správné volby a kvality její instalace závisí termín a pohodlí budoucího použití. Nejoblíbenější jsou akrylové a ocelové koupele, protože jejich jednoduchost a pohodlí v instalaci, protože instalace tohoto typu lázně lze provést bez speciálních problémů, navíc mají nízkou cenu. Je lepší instalovat litinové vany s partnerem, aby se zabránilo zraněním, protože jsou velmi velké, ale mají mnohem delší životnost ve srovnání s ocelovými a akrylovými vanami.

Obsah
  1. Příprava před instalací
  2. Montáž a připojení akrylové a ocelové lázně
  3. Montáž a připojení litinové lázně

Příprava před instalací

Nejdříve musíte změřit koupelnu, po které můžete určit velikost a materiál, ze kterého je vana vyrobena, a provést nákup příslušného modelu. Nyní je třeba určit polohu vany, s ohledem na následující faktory: pohodlí, praktičnost a přístupnost k dalšímu příslušenství koupelny. Dále budete muset demontovat starou lázeň.

Je-li odtok vyroben z plastu, dojde k jeho prasknutí a odvod odlitku z litiny. Pak musíte vylomit nohy, naklonit vanu do strany a odstranit ji. Díra v kanalizační trubce je vyčištěna a otírána do sucha, poté je instalováno zvlnění, zatímco spoje spojů jsou mazány těsnicí hmotou. Pro litinové lázně se používá gumová manžeta, která je nutnádo otvorů vložte otvory.

Montáž a připojení akrylové a ocelové lázně

Instalace a následné připojení tohoto typu lázně se provádí stejně, mají nízkou hmotnost, díky které by měly mít alespoň dvě strany odpor stěny, aby byla zajištěna dobrá fixace. Montáž se nejlépe provádí před čelními stěnami, takže mezera mezi stěnami a lemováním lázně by měla být menší než 5 mm.

Vana se otočí vzhůru nohama, aby se na ní upevnily podpěry. Jeden držák je upevněn blíže k drenážnímu otvoru, druhý k druhému okraji dna. Místa, kde budou podpěry instalovány, odmaštěny, pak fólie z obložení budou odstraněny, a podpěry jsou pevně přitlačeny k povrchu, aby bylo spolehlivé spojení na dno. Pokud jsou podpěry upevněny šrouby, pod maticemi jsou namontovány podložky a pak jsou šrouby pevně utaženy.

Přečtěte si: Zvolili jsme sprchovou vaničku s hlubokou paletou

Nyní musíte v koupelně umístit koupelnu tak, aby mohla být instalována ihned. Vyrábíme závod v připraveném prostoru, pohybujeme jej co nejblíže ke stěnám. Nyní, s pomocí mechanismu nohou, je vana fixována na úroveň, a je kontrolováno, že když zátěž kolísá v různých směrech. Dále se sifon spojí s otvorem kanalizace a samotnou vanou, pak se utěsní a upraví silikonovými možnými úniky. Poté můžete bezpečně položit zeď s dlažbou, po obložení, nohy v lázni pevně zpožděné.

Montáž a připojení litinové lázně

Tato lázeň udržuje teplo dobřetak to vyhovuje těm lidem, kteří rádi tráví spoustu času v horké vaně, a přesto je velmi trvanlivý, takže se obvykle kupuje jednou. Vana by měla být umístěna svisle do místnosti a otočena do strany tak, aby se její místo srazilo se stěnou, a otvor odtoku byl na straně umístění kanalizační trubky.

S upínacími šrouby na horní straně vany upevněte podpěry, jsou-li k dispozici klíny, namontujte je, lehce poklepejte od středu ke středu podpěr. Na všech podpěrách nejprve nainstalujte šroub s maticí. Nyní by měl být samotný design otočen zpět dolů a na druhé straně postavit další dva regály.

Pomocí šroubů nastavíme oporu vany a vodorovně vyrovnáme. Železná lázeň je připojena stejným způsobem jako ostatní dva typy. Po dokončení připojení odtoku se provádí instalace jeřábů a sprchové hadice podle místa a typu upevnění pod nimi z akrylových a ocelových lázní.