Jak správně nainstalovat a připojit bodová světla


Jak správně nainstalovat a připojit bodová světla.

Bodová světla jsou zdrojem směrového záření. Konstrukce bodových svítilen je co nejjednodušší, jedná se o těleso s čelní plochou, dvěma západkami a elektrickým sklíčidlem. Někdy je konstrukce komplikována použitím závěsů určených ke změně směru osvětlení. Pro fungování těchto svítidel byly vytvořeny speciální žárovky s přírubovou žárovkou a reflektorem uvnitř a halogenovými žárovkami, které jsou uzavřeny v doplňkovém pouzdru ze skla.

Velikost svítilen určených pro provoz halogenových žárovek se téměř zdvojnásobila. Platnost halogenových lamel je zpravidla dvakrát až třikrát delší než životnost jednoduchých žárovek. Ale vzhledem k obrovskému šíření levných padělků může být mnohem kratší. Nyní světový průmysl začal vyrábět LED lampy, které mají nahradit ty i ostatní. Čepice, velikost a tvar skořepiny těchto lamp jsou podobné zastaralým žárovkám, pouze uvnitř, namísto wolframové nitě jsou silné LED diody. Energetická účinnost a životnost LED žárovky je prostě mimo konkurenci a zdá se, že budoucnost patří těmto světelným zdrojům. A pokud jste pro "klasiku", pak uvidíte, jak nainstalovat lustr vlastníma rukama.

Jak instalovat bodová světla

Bodová svítidla se snadno instalují na kovové, sádrokartonové, dřevěné a polymerové povrchy. Kroměstropy, jsou namontovány v koupelně a kuchyňské soupravy, různé návrháře interiérové ​​prvky sádrokartonu. Hlavní podmínkou pro úspěšnou instalaci - přítomnost povrchu dostatečného prostoru. Halogenové žárovky budou vyžadovat nejméně šedesát milimetrů hloubky a žárovky - až sto dvacet milimetrů. To je v takové výšce, že musíte snížit napětí, zábradlí nebo stropu sádrokartonu.

Nainstalujte bodová světla je velmi jednoduchá, instalační obvod je také jednoduchý - elektrické vodiče jsou hozeny v předstihu na určitých místech, a to i před instalací stropu. Po namontování stropu do těchto předdefinovaných míst jsou otvory požadovaného průměru vyříznuty nebo vyvrtány. Zde bude racionálním rozhodnutím použití kotoučové pily (korunky), na obrázku níže je uveden příklad. Dále jsou vodiče připojeny a lampy samotné jsou vloženy do otvorů na povrchu, se stlačeným a zvednutým až na vrchol. Když jsou západky ve volném prostoru, jsou vytlačeny - všechny instalované lampy.

Dále nainstalujte elektrické žárovky. Pokud se jedná o jednoduchou žárovku se šroubovacím uzávěrem, jednoduše se otočí. Pokud se jedná o halogenové žárovky, pak nejprve musíte nainstalovat vtichnyh konektory, po kterých jsou lampy vloženy do svítidel a upevněny pomocí blokovacích kroužků obsažených v sadě svítidel.


Jak správně instalovat bodová světla.

Pracujte lépeutrácet v textilních rukavicích. Dotykem holých rukou ke sklenici halogenových žárovek vede k předčasné ztrátě jejich schopnosti pracovat.

Jak připojit bodová světla

V osvětlování velkých ploch, bodových světelných zdrojů, silně pod stropem rozptýlených světel a jejich energetická účinnost je téměř třikrát nižší. Když se rozsvítí úzké, dlouhé chodby, energetická účinnost se zlepší, ale velmi zanedbatelná. Je zde logická otázka: pokud je bodová světla - to je nedílná součást "eurorepair", pak co slavná evropská tendence všudypřítomné ekonomiky, včetně elektřiny? Faktem je, že původní myšlenkou bylo vytvořit samostatné ovládání každé takové lampy. Lidé, kteří se zabývají jakýmikoli záležitostmi ve tmě, by měli zahrnout světlo pouze do nezbytné, určené oblasti místnosti. To samozřejmě vede k vyšším nákladům na instalaci, protože je spotřebováno mnohem více kabelu a instalace samotná je komplikovaná. Namísto jednoduchých přepínačů u vchodu do místnosti instalujte regulátory - dotykové panely pro elektronická spínací zařízení, které mohou být vedle alternativního přepínání z dálkového ovládání velmi často připojeny k lokální počítačové síti a další implementaci konceptu "inteligentního domu".

Téma úspory elektřiny v důsledku její levnosti není v Rusku tak důležité. A téma nákladů na opravu je velmi důležité, protože nedostatek zbytečných prostředků. A to je důvod, proč bodová světla připojují smyčku -souběžně, a proto zahrnovaly všechny dohromady. Když je mnoho z nich rozděleno do dvou částí a prostřednictvím dvojitého spínače, jsou zahrnuty samostatně. Podívejte se, jak správně nainstalovat přepínač v našem článku. Když je kabel připojen paralelně, dva vodiče jsou výživné a třetí uzemnění.


Jak správně připojit bodová světla.

Toto schéma připojení bodových svítidel by se mělo uskutečnit v „nových bytech, kde jsou zpočátku přítomny zemnicí vodiče v systému osvětlení. Ve starých bytech není ve světelném systému uzemnění a jsou napájeny pouze dva vodiče.

Zvláště na místě, kde se bude opravovat byt vlastními rukama.