Jak nainstalovat a připojit skrytý spínač - otevřené vedení

Obsah
  1. Jak nastavit spínač světel
  2. Jak nainstalovat a připojit otevřený kabeláž
  3. Jak nainstalovat a připojit skrytý spínač elektroinstalace

Jak nastavit spínač světel

Elektrické spínače světla jsou malá zařízení, která se denně používají v každodenním životě a ve výrobě k řízení různých světelných zdrojů. Místo pro samo-opravy bytu bude sdílet s vámi tajemství.

Existuje mnoho různých typů spínačů, které se liší jak na vnější straně, tak na stupni ochrany proti vlhkosti a prachu. Tyto vlastnosti jsou uvedeny na povrchu každé jednotky elektrického zařízení pomocí 2 číslic a 2 latinských písmen IP. Například pro uzavřenou místnost, spínače se stupněm krytí IP 20, pro sprchový kout - modely IP44, pro ulici - resp. IP65 a další.

Stmívače

Namísto standardního klíčového spínače se místo toho používá zařízení s hladkou změnou intenzity osvětlení (stmívač). Na předním panelu se místo klíče nachází knoflík nebo dvě tlačítka: "menší" a "větší". Rozsah takového zařízení je omezen - funguje pouze ve spojení se žárovkou.

Časovače

Časovač je druh elektronického zařízení vybaveného vestavěným čítačem času, který umožňuje automatické ovládání osvětlení. Základy používání časovačů jsou poměrně rozmanité: od poskytování optimálního osvětlení pro domácí rostliny až po tvorbuiluze "přítomnosti" hostitelů domu v jejich skutečné nepřítomnosti, aby se zabránilo rozbití bytu zloději - "mafiánů".

Dálkové spínače

\ t

Jedná se o elektronická zařízení, která lze dálkově ovládat pomocí specializovaného ovládacího panelu. Mají citlivost na jakékoli infračervené dálkové ovládání (od televizorů, hudebních center a dalších zařízení). Používá se především u osob se zdravotním postižením, což výrazně usnadňuje jejich život.

Tlačítkové spínače

Pro řízení elektrického osvětlení ze dvou nebo více míst, v místnostech s velkými plochami a za přítomnosti několika dveří, jsou široce používány křížové nebo spínací spínače. Následující schéma ukazuje jednu z možností připojení těchto přepínačů do místnosti se 2 vstupy /výstupy. Nyní se podívejme, jak vypadá schéma spínacího obvodu.


Připojení dvoupásmových spínačů.

Řízení osvětlení z kteréhokoli z nich. Pasivní přepínače nemají na rozdíl od obvyklých klíčů klíče s pevně nastavenou polohou "zapnuto-vypnuto". To se může neustále měnit, což často vede k překvapení uživatele.

Schéma zapojení jednoho křížového a dvouprůchodového zařízení (tříbodové řízení)


Připojení dvou průchodů a jednoho jističe.

Cross-cut switch (č. 2 na obrázku) - jedná se o přepínací dvojitý spínač. Pokud se používá současně s obvyklým průchodemPřepínač je možné ovládat osvětlení prostorné místnosti s 3 nebo více body, což je nejvhodnější v přítomnosti několika vstupů - výstupů.

Instalace dvou křížových a dvouprůchodových zařízení (řízení se 4 nebo více pozic)


Připojení dvou průchodů a dvou příčných spínačů.

Indikační spínače

Spínače vybavené indikátorem jsou ve tmě relativně pohodlné. Díky nim už uživatelé nemusí hledat drahocenný klíč v podmínkách úplné tmy. Indikátor - druh majáku v noci.

Podmíněné zařazení podle cenových skupin

Elektrické zásuvky a spínače lze rozdělit do tří cenových skupin.

A. Ekonomická třída

Do této skupiny patří levné domácí spotřebiče vyrobené pro masového spotřebitele, jejichž výrobou jsou materiály s pochybnou kvalitou. Čínská zařízení pocházejí z kvalitnějších surovin a mají výraznější vzhled. Kvalita sbírky však neuspokojuje obojí i ostatní. V podmínkách aktivního využívání je doba jejich služby malá.

Čl. Zásuvky a spínače průměrné cenové skupiny

\ t

Jedná se o spolehlivější a kvalitnější výrobky z kvalitnějších a moderních materiálů. Kupující přitahuje vzhled výrobku, ale poněkud frustruje cenu.

C. Zásuvky a vypínače vysoké cenové kategorie

Výrobek z kategorie "elitář". Z produktů "střední" třídy se liší,a velký, jen vzhled. Jako suroviny, přírodní kůže a dřevo z drahých kamenů se často používají polodrahokamy.

Instalace a připojení otevřeného spínače

A. Spínače s otevřeným zapojení

Tyto spínače mají dvě součásti: vnitřní mechanismus a izolační kryt. Jsou umístěny přímo na povrchu stěny pomocí nosiče.


Přepněte otevřené vedení.

Instalace zařízení začíná instalací dílčí jednotky, kterou je kovová dielektrická platforma. Pomocí hmoždinek, šroubů, šroubů nebo šroubů (v závislosti na typu povrchu) se plošina pevně připojí ke stěně. Po tom, na sub-caretaker, přes speciální otvory v něm, přímo s mechanismem spínače. Nakonec svorky připojují svorky.


Jak nastavit spínač světel otevřeného vedení.

Výrobce zařízení je pečlivě navržen a perforován speciálním otvorem na izolačním krytu, což je druh okna pro zavedení drátu. Kryt, kromě izolace, dává spínači estetický vzhled, je upevněn na místě a upevněn pomocí západek nebo šroubů. Na konci práce umístěte klíče (klíč).

!!! Varování : Celý proces nastavení spínače musí být zcela vypnutý!

Jak nainstalovat a připojit skrytý spínač elektroinstalace

Čl. Přepíná sskryté vedení

Instalace přepínačů tohoto typu se provádí pomocí pomocných nosníků, vypadají jako mělké brýle (foto).


Montáž spínačů pro skryté vedení se provádí ve zvláštních dílčích deskách.

Ve zdi pomocí speciálního nástroje (korunky) se vytvoří prohloubení. U stěny ze sádrokartonu je vyříznut jednoduchý kulatý otvor s velikostí od subnosných. Clip-on klipy vám pomohou upevnit zařízení do hloubky. Podrobněji, vše je popsáno v článku montáž skryté elektroinstalace pod omítku, ražení a pokládání drátu.

Má-li být spínač umístěn v cihlové, gipsolitové nebo betonové stěně, bude k upevnění zařízení zapotřebí sádrová malta. Sub-makléři by se měli "vyrovnat" ve zdi rovnoměrně, bez zkreslení, což zajistí jejich nepřetržitou práci po dlouhou dobu.

Další etapa práce - ražba na povrchu stěny, směrem k podnájemníkovi, brázdy (tahy). Tyč by měla být dostatečně hluboká, aby zakryla napájecí drát. Pokládání drátu do drážky musí být provedeno tak, aby na jejím konci zůstala délka konců drátu alespoň 10 cm. To je to, kolik bude trvat další připojení kabelu ke svorce spínače. Jeden z konců drátu spojuje sub-slider se speciálními šrouby (pokud je stěna vyrobena ze sádrokartonu), nebo pomocí kovových držáků obsažených v konstrukci mechanismu (jediný způsob, jak nainstalovat starou kovovou sub-nosič).


Zapojení a připojení.

Instalace subdodavatele starého typu


Jak nainstalovat podpoložku starého typu.


Montáž spínače vlastníma rukama.

Šroubovákem utáhněte šrouby, které prodlužují rozpěrky. Při výdeji je mechanismus spínače pevně upevněn pomocí držáků. Pro zajištění spolehlivé montáže je bezpodmínečně nutné splnit následující podmínky: čelní strana zařízení musí překrýt okraj nosné části, která má být o něco širší než jejich okraj. Na konci práce je víko umístěno nahoře a klíče jsou nastaveny. Instalace je dokončena.