Jak nainstalovat a připojit bodová světla

Obsah:

 • Instalace
 • Připojení
 • Charakteristickým znakem stropních reflektorů je jejich nasměrovaná záře. To je způsobeno zvláštností jejich designu. Konstrukce LED reflektorů pro strop je poměrně jednoduchá, což je přítomnost pouzdra, se speciální čelní plochou, která má dva zámky. Pouzdro obsahuje elektrické sklíčidlo s dráty. Existují také složitější struktury, ve kterých se používají závěsy, které mají změnit směr záření. Pro bodová světla jsou přiřazeny speciální lampy. Tyto lampy mají uvnitř speciální reflektor a baňku vločkovitého tvaru. Tam jsou také halogenové žárovky, s dalším skleněným krytem. V tomto případě je velikost bodových světel s použitím halogenových žárovek mnohem menší než v jiných případech. Podobně je životnost halogenových žárovek třikrát větší než u běžných žárovek.

  To platí pouze pro vysoce kvalitní halogenové žárovky, levnější padělky vydrží ještě méně než běžné žárovky. Kromě halogenových a žárovkových žárovek je k dispozici třetí typ LED svítilen. Tyto žárovky jsou nejaktuálnější, které překračují všechny ostatní parametry. Svou vnější formou (velikostí a tvarem případu, přítomností čepice) jsou podobné běžným žárovkám, ale uvnitř nich není žádný wolframový závit, namísto něhož mají LED diodu obrovského výkonu. Kromě vynikajícího jasného osvětlení tyto LED diodylampy mají ohromující energetickou účinnost, která v tomto ohledu přesahuje dokonce halogen. Stejně tak LED reflektory se liší svou dlouhou životností.

  Instalace

  Nejvhodnější pro instalaci LED reflektorů na stropě jsou povrchy kovu, dřeva, sádrokartonu, polymeru, tj. Prakticky jakéhokoliv povrchu. Kromě tradičního umístění na stropě, velmi často reflektory instalovat různé vnitřní prvky. V tomto případě je nutné brát v úvahu dostupnost volného prostoru za panelem, protože lampy se žárovkami budou potřebovat asi sto dvacet milimetrů hloubky a halogenové žárovky - šedesát milimetrů. Proto, když instalujete reflektor na strop, je nutné ho snížit do takové výšky.

  Samotná konstrukce instalace bodového stropního svítidla je jednoduchá, takže nevznikají žádné problémy. Především před instalacístropu ze sádrokartonua samotné lampy je nutné prodloužit dráty do předem určených míst. Poté můžete začít montovat napětí nebo sádrokartonový strop. Dále ve stropě, na předem určených místech, se prořízne otvor určitého průměru. Při provádění této operace bude nejoptimálnější použití speciální kotoučové pily. Poté je nutné propojit vodiče s lampou a namontovat ji do otvoru, který je pro něj určen. Stropní svítidloje třeba stlačit a vytáhnout nahoru. Jakmile jsou svorky na správném místě, jsou vylisovány a lampa je bezpečně upevněna.

  Po instalacilampyje třeba vložit žárovky. Jednoduché žárovky, se šroubovacím uzávěrem, který je svařován v kazetě. U halogenových žárovek je situace o něco složitější. Nejdříve je třeba nainstalovat konektory. Teprve poté jsou žárovky instalovány a upevněny pomocí kroužků. K lampě by měly být přiloženy kroužky. Pro práci s halogenovými žárovkami stojí za to používat rukavice, protože dotyk jejich povrchů negativně ovlivňuje jejich schopnost pracovat.

  Připojení

  Všechna LED svítidla jsou spojena speciální smyčkou, která zajišťuje jejich současné připojení k elektrické síti a následně jejich současné zahrnutí. Pokud je příliš mnoho reflektorů nad hlavou, doporučuje se rozdělit je na dvě části a každý díl zvlášť, a to dvěma různými přepínači, nebo jedním dvojitým. S tímto připojením jsou dvě vodivé smyčky určeny pro napájení a třetí - pro uzemnění pouzdra reflektoru. Podobný režim, s použitím vodovodního drátu, je velmi často používán v nových bytech, protože oni původně představovali třetí drát navržený uzemnit lampu. U starších bytů je systém připojení bodového svítidla pro tahové nebo zavěšené podhledy poněkud odlišný, protože neUzemňovací vodič a ve smyčce jsou pouze dva elektrické vodiče.

  Bodová světla, ideální pro osvětlení velkých ploch a pro ty, kteří aktivně pracují ve tmě.