Jak si vybrat lustr a lampu správně? Jak vypočítat výkon?

Většina lidí, kteří si vybírají lustr, věnují pozornost jeho designu, velikosti, barvě. Nejprve se objeví myšlenky o tom, jak harmonicky zapadá do celkového obrazu místnosti. O přímé funkci lustru, osvětlení místnosti, jsou často myšlenky doma, když se světlo z něj ukazuje, že je příliš málo nebo příliš mnoho.

Nezapomeňte, vysoce kvalitní osvětlení vytváří útulnou atmosféru v bytě, a při smůle může výrazně zhoršit vzhled místnosti a nálady jeho obyvatel.

Návrháři již dlouho počítají a berou v úvahu návrhy lustrů průměrné požadavky na kvalitu osvětlení. Například pro malou koupelnu potřebujete světelný výkon 80-100 W. U standardní kuchyně je tento indikátor 120-150 wattů. Pokud si koupíte lustr v hale nebo v obývacím pokoji, pak by jeho výkon měl být v rozmezí 150-300 W. Určete sílu lustru lze shrnout výkon všech žárovek v něm. Pokud dáváte přednost určitému typu lampy, pak vypočítejte požadovaný výkon lustru na 1 m2 prostoru, následující pravidlo vám pomůže: 20 W pro žárovky, od 4 W pro energeticky úsporné zářivky a od 16 W na metr čtvereční, pokud dáváte přednost halogenové žárovce.

Jeden důležitý bod lze nazvat typem lustru. Nejběžnější typy jsou: E 27, E 14, G 9. Nákup lustru se základnou vzácného typu vytvoří další problémy s hledáním vhodných lamp. Potřebné informace o typu víčka naleznete na obalu lampy.

Klasika nebomoderní styl, upevnění v blízkosti stropu na baru nebo na háku, zapnutí dálkovým ovládáním nebo jednoduchý přepínač - řada modelů zapůsobí fantazií, a přesto volba designu a designu lustru je určena s ohledem na celkový styl místnosti.