Jak správně zavěsit lustr


Jak nainstalovat lustr na strop vlastními rukama. Jak správně zavěsit lustr.

Zdvih, který dokončí opravy v bytě, slouží jako podvěsný stropní lustr. Přívěsná lampa dobře zapadá do většiny bytových interiérů. Provoz na jeho instalaci vyžaduje minimální znalost základů elektrotechniky a sebedůvěry. Připravte si potřebné nástroje, koupit lampu, obnovit pravidla pro nakládání s elektřinou a - pro podnikání.

Pro instalaci lustru na strop se vyžaduje vlastní ruce:

- kočárek;
- elektrická vrtačka s funkcí razníku;
- indikátor šroubováku;
- kleště s izolovanou rukojetí;
- řezačky;
- šroubovák;
- izolační páska;
- blok pro upínací dráty.

Připravte hák, ke kterému je lustr připojen. Pokud předtím, než bylo v místnosti instalováno stropní světlo, udělejte otvor ve středu stropu. Měla by být v těsné blízkosti místa elektrického vedení. Upevněte hák ke stropu kotvícím způsobem a pak jej zabalte dvěma vrstvami izolační pásky.

Při montáži na lustr zkontrolujte návod k montáži. Typicky jsou v popisu svítidla uvedeny doporučení pro jeho instalaci. Pokud je v pokynech uvedeno, že konstrukce zahrnuje uzemnění, je třeba tuto skutečnost zohlednit při instalaci.

Vypněte místnost ze zdroje pomocí jističů na elektrické rozvodné desce. Při zapnutí spínače pečlivě zkontrolujtenedostatek napětí v montážní síti. Po kontrole přepněte přepínač do klidového stavu.

Spusťte instalaci. Najděte na stropě tři vodiče: "nula" a dvě fáze. Neutrální vodič přejde do montážního boxu a fáze je vyvedena do spínače. U každého drátu odstraňte část izolace a očištěné konce rozložte po stranách, aby nedošlo k jejich náhodnému uzavření. Délka nahé špičky by měla být 3-5 mm.

Určete, který vodič je "nulový" a který je fází. Znovu zapněte elektřinu v místnosti. Alternativně se dotkněte indikátoru na konci vodičů. Indikátor se rozsvítí na "fázi", nepřítomnost žárovky znamená, že jste našli neutrální vodič. Označte "neutrální" kusem izolační pásky.

Nastavte fázi vodičů lampy. Elektrické lustry mají zpravidla odpovídající označení. Obvykle jsou v trubce uloženy tři pracovní dráty a výstup na montážní podložku se svorkami. Chladnější se následně nasadí pod dekorativní sklíčidlo lampy.

Pokud není zobrazeno žádné označení, zapněte všechny dva vodiče opouštějící svítidla v elektrické zásuvce, aniž byste se dotkli třetího výstupu. Pokud svítí polovina lamp, označte přiložené vodiče vložkou. Ponechte jeden z nich ve vývodce a místo druhého umístěte třetí vodič. Pokud svítí další polovina světel, znamená to, že jste našli zásuvku druhé fáze. Vodiče, které zůstanou ve výstupu během provozu, budou „nulové“.

Opatrně zavěstelustr na háku. Připojte "nulový" vodič lustru ke stejnému konci elektrické sítě na stropě. Spojte fázové vodiče dohromady. Pro připojení měděných a hliníkových drátů je zakázáno používat pájecí drát. Pro montáž použijte speciální upnutí.

Po instalaci vodičů nasaďte na místo ozdobnou kazetu, která zajistí, že vodiče a svorky jsou skryty. Podejte napětí na lustr a ujistěte se, že je spojení provedeno správně.

Užitečné tipy pro opravu bytu.