Jak správně upevnit a připojit lustr?

V tomto článku se s vámi chci podělit o způsob upevnění lustru ke stropu, stejně jako o jeho připojení k existujícímu propojení vašeho bytu, vysvětlit vše v dostupném jazyce a bez kreslení složitých elektrických obvodů.


Jak správně upevnit lustr před připojením?

Existuje mnoho způsobů, jak upevnit lustr ke stropu. Zvažte nejběžnější z nich, které se týkají skrytých kabeláží, tj. Když je elektrický vodič ukryt ve zdi a není položen na jeho povrchu:

- na háku, který vyčnívá z otvoru v betonovém stropu, spolu s drátem;

- přímo ke stropu, vedle přilepení hůlky ke stropnímu drátu;

V prvním případě je to jednoduché

.

Prodám lustr, který je speciálně navržen tak, aby mohl být zavěšen na háku, rozbalen, sbírán, zavěsit a připojit se k drátu, všechno.

Ve druhém případě je to o něco složitější

.

Pro pozastavení takového lustru budete potřebovat určitý nástroj:

- nejprve, na stropě, je nutné kladivem zformovat a vrtat několik otvorů pro upevnění tyče pomocí šroubů, ke kterým bude lustr připojen

.

- pak připevněte tento prut k lustru a po spojení šroubů na liště a otvorů v lustru,

- zajistěte 10 šrouby na šroubu dvěma maticemi,

- a teprve poté přišroubujte tyč ke stropu.


Jak připojit lustr: instalaci provedeme vlastníma rukama

Zbývá připojit lustr k drátu apřipevněte jej ozdobnými maticemi k šroubům na baru, ale při provádění těchto operací je třeba požádat někoho o pomoc, protože spojení vodičů, zatímco drží lustr v rukou, je velmi problematické.

Zeptejte se například manželky nebo syna, aby drželi lampu v ruce, zatímco připojujete vodiče, myslím, že to dokáží docela dobře.

Úplný pokrok:

- Nyní o připojení k elektroinstalaci. Pokud je přepínač, který bude zapnut lustr s jedním klíčem, je to jednodušší nikde - dva vodiče na spínači, dvě kabeláže na stropě a dvě kabeláže na lustr.

- Bezpečnostní opatření při práci s elektřinou by však měla být přísně dodržována, takže budete potřebovat indikátor napětí, který lze zakoupit v jakékoli elektrické zásuvce.

- Pomocí indikátoru musíte zjistit přítomnost napětí na jednom z kabelů na stropě.

- Je-li přítomen, co nám oznamovací světlo říká, a po vypnutí spínače zhasne kontrolka, vše je v pořádku a je možné připojit vodiče lustru k drátům na stropě samostatně (jeden vodič lustru s jedním drátem na stropě a tak dva) krát)

- A pak tam jsou řemeslníci, kroucení všech drátů do jedné hromady, a přemýšlel, proč je stroj klepe ven.