Střecha z vlnité střechy

Obsah článku

 • Druhy vlnité lepenky
 • Zvolíme vlnitou lepenku na střechu
 • Kolik je podlahová deska pro střechu?
 • Montáž střešní desky
 • vlnitá střecha

  \ t

  Kovový profilovaný plech (vlnitá lepenka) - jeden z nejvyhledávanějších materiálů v moderní výstavbě, ale vlnitá střecha, pro kterou je pojem profilového plechu ve většině spojen, je pouze úzkým stavebním segmentem, ve kterém se materiál používá.

  ?

  Obsah
  1. Druhy vlnité lepenky
  2. Vyberte vlnitou lepenku pro střechu
  3. Kolik je podlahová deska pro střechu?
  4. Montáž podlah na střechu

  Hlavní vlastnosti ovlivňující pevnost profilovaného plechu jsou tloušťka vlnité lepenky a výška zvlnění.

  Podle státních norem, vyvinutých pro "Profily ocelových plechových ohybů s lichoběžníkovými vlnami" (takže vlnitá lepenka je uvedena ve zvláštních příručkách), je její tloušťka nastavena od 0,1 do 0,6 mm.

  Výška zvlnění má přijatelné hodnoty v rozmezí 10-114 mm. V závislosti na tloušťce plechu a výšce zvlnění (resp. Pevnosti) se rozlišuje

  .
  • střešní vlnitá lepenka;
  • ložisko - používá se jako mezipodlahové překrytí;
  • stěna: její funkční - ploty obvodového masivního typu, vnější nástěnné dekorace.

  vlnitá lepenka pozinkovaná pro střešní krytinu

  \ t

  Je také důležité se podívat na obálku listu. Nejběžnějšívlnitá lepenka, pozinkovaný povlak (jak ukazují jednoduché výpočty, pozinkovaná vlnitá lepenka na střechu je také nej demokratičtější v poměru cena-kvalita).

  Pokud profilovaný plech působí jako ozdobný dokončovací prvek, u něhož je barva vlnité lepenky důležitá pro střechu, plot nebo stěny, je vhodné zvážit použití vlnité lepenky s barevným polymerním povlakem naneseným na galvanizaci.

  Kvalita polymerního povlaku je zase způsobena vlastnostmi zdrojového polymeru. Například:

  • polyvinyl difluorid (PVDTF) má vynikající vlastnosti pevnosti, lehké a chemické odolnosti, ale bohužel významně ovlivňuje (ve větší, samozřejmě stranu) náklady na materiál jako celek.
  • Polyester - při nízkých nákladech má dobré dekorativní vlastnosti, ale je náchylný k mechanickému poškození (tj. Nevyhnutelnému opotřebení a odlupování vznikajícímu při údržbě střechy).
  • Pural je podstatně levnější než PVDTF, i když má vlastnosti, které se k němu blíží ...

  ?

  jak vybrat vlnitou lepenku

  Pokud se developer rozhodl vybrat profilovaný plech jako střešní krytinu, před ním nevyhnutelně vyvstává otázka: jak si vybrat střechu z vlnité lepenky?

  Především je třeba věnovat pozornost přítomnosti kapiláry nebo vlhkostní drážky (pouze na střešní vlnité desce) a výšce vlnité (doporučená výška - 20-60 mm). Tloušťka plechu je určena technickými výpočty, které jsou vzaty v úvahuzatížení větrem a sněhem, jakož i provozní zátěž spojená s hmotností lidí, kteří obsluhují střechu.

  Přirozeně, bezobslužné střechy, které mají úhel sklonu více než 40o paprsků, mohou být pokryty vrstvami jemnějšími, protože se předpokládá, že tyto střechy mají menší vlastnosti zadržování sněhu.

  Snažit se zjistit, která z vlnité lepenky na střechu je lepší, je možné pouze v tom smyslu, že - správně vypočítané. Pokud jde o barvu, je správně vložen do rozhodnutí projektanta.

  Samostatným řádkem je také údaj o velikosti podlahové desky pro střechu. Faktem je, že ve většině případů jsou plechy střešních profilů vyráběny pro konkrétního zákazníka a jsou kalkulovány podle konstrukčních rozměrů střechy (délka svahu + velikost římsy). Požadovaný počet listů je určen jednoduchým dělením délky hřebene na užitečnou šířku plechu. Pokud se ukáže, že číslo je zlomkové, je zaokrouhleno nahoru.

  ?

  Kolik je podlahová deska pro střechu?

  V zásadě to není jen, ale velmi snadné koupit vlnitou lepenku - všechny reklamní publikace, jak specializované, tak ne příliš, jsou plné relevantních reklam, včetně těch, které byly doručeny do schránek zdarma.

  Cena profilové střechy pro střechu však může záviset na řadě faktorů. Jak již bylo zmíněno, může být ovlivněno:

  • přítomnost zinkového povlaku,
  • tloušťka profilovaného plechu a výška zvlnění,
  • jmenování (střešní krytina vlnitá lepenka může být použita jako zeď, ale zdenástěnná vlnitá lepenka jako střešní krytina - ne),
  • barevný nebo ochranný nátěr, p
  • omerový povlak, kvalita zdrojového polymeru použitého pro tento povlak
  • délka plechu ...

  Při zohlednění všech těchto ukazatelů je rozpětí poměrně velké v závislosti na značce, délce, pokrytí, zemi výroby -od 135 do 420–450 rublů na metr čtvereční . Mnoho firem, které dodávají na trh vlnitou lepenku, poskytují další slevy, v závislosti na objemu zakoupeném zákazníkem, velikost těchto slev může dosáhnout 10-15 procent.

  ?

  postup montáže profilového plechu

  Pro montáž střešní krytiny z vlnité lepenky je zapotřebí speciálních šroubů, šroubů, těsnění s pryží EPDM.

  Pokud desky nemají kudrnaté prvky, je nutné se ujistit, že jejich úhlopříčky mají před montáží stejnou délku.

  Nalezené nesrovnalosti musí být okamžitě opraveny dodatečnými složkami sítě.

  Instalace začíná od konce a pohybuje se zleva doprava nebo zprava doleva. Směr je zvolen tak, že další upevněný list pokrývá drenážní příkop předchozí.Upevnění prvního a druhého listu je obzvláště pečlivě vyrobeno.

  • První list je připevněn k jedinému šroubu a zakroucen do poloviny průhybu v kobylce.
  • Druhá je spojena s první v římse na hřebenu profilové vlny, překrývající se.
  • Pak se oba listy zarovnají podél linie římsy a navzájem se spojí ve spojovacím kroku 300-400 mm
  • .
  • Pouzepoté, co byl podobně připevněn a vyrovnán blok 3 - 4 listů, je upevněn k mřížce, což neumožňuje těsné zkroucení šroubů, které mohou deformovat profilové vlny.

  Chůze po profilované fólii při instalaci vyžaduje určité dovednosti: krokování na plechu by mělo být natíráno pouze podél (tj. Podél svahu) - průhyby příčně nebo pod úhlem ke svislici - na záhybech profilu