Střechy a přístřešky z vlnité lepenky

Obsah článku

 • Průzor nad vchodem
 • Jak nezávisle sbírat vrchlík z profilového plechu?
 • Montáž
 • Další možnost použití vlnité lepenky ...

  Zdá se, že jen málo lidí si myslí vážně, a mnoho oblastí použití má takový stavební materiál jako vlnitá lepenka. Obvyklá asociace, která se vyskytuje u lidí, když se odkazuje na profilované listy, je plot. Druhým nejoblíbenějším místem je střecha. A v některých případech - obklady stěn. Zdá se, že jsme zapomněli na stejně důležitou oblast použití, jako jsou vlnité přístřešky.

  Zpravidla se tyto markýzy používají pro instalaci otevřeného „parkoviště“ - něco jako soukromé parkování v soukromém sektoru. Existuje spousta plusy: a ochrana před sluncem v létě, a skrývá nádvoří před sněhové boudy v zimě. A také z deště. Co ještě říci je, že pod takovým útočištěm může bezpečně stát auto!

  Mimochodem, baldachýn pro auto s vlnitou lepenkou bude stát majitelům automobilů mnohem méně, než stavět plnohodnotnou garáž, přinejmenším proto, že nemusejí utrácet peníze navíc na zdi. Nepochybně bude nutné instalovat elektroinstalaci, ale to jsou triviality ve srovnání s výstavbou celé "garážové konstrukce".

  ?

  Obsah
  1. Visor nad vchodem
  2. Jak nezávisle sbírat baldachýn z profilového listu?
  3. Montáž

  clony z profilového plechu

  Vlnité střešní nosníky nejsou o nic méně populární než markýzy, to vše díky jejich nízké ceně aatraktivní vzhled. Tato kombinace byla pravděpodobně nejoblíbenější mezi spotřebiteli.

  Hlavní funkcí hledí z profilového plechu je ochrana vstupních dveří - před sněhem a deštěm, nadměrným množstvím slunečního světla a dokonce i před možným mechanickým poškozením. Kromě toho, že hledí je částečně vedle obecné architektury budovy, a vypadá skvěle s plotem a střechou z vlnité lepenky.

  A clona je instalována stejným způsobem jako kryt - na rámu (rámu) z konstrukční nebo nerezové oceli.

  ?

  • Stavebnice

  Pokud si myslíte, že se jedná o příliš komplikovanou a zatěžující okupaci, vyžaduje to určité „stavební“ dovednosti, pak se mýlíte. Vzhledem k tomu, že je možné sestavit plátna z profilového listu i na jednu osobu - jde o princip projektanta, zejména pokud tento stavební materiál nebyl zakoupen tak dávno. A to vše z toho důvodu, že dnes většina výrobců je připravena nabídnout takzvané "polotovary" - jeden z detailů stavby, které jsou shromážděny na místě, odbočení z různorodých objektů do jednoho celku.

  oboustranný baldachýn

  Dnes je možné zvolit téměř jakoukoli variantu a barvu vrchlíku z vlnité lepenky, od bezbarvého (jednoduché galvanické pokovování - ne malované) až po neuvěřitelný (nasycený modrý, hnědý klasický, veselý zelený, "horký" světlý). Jedním slovem, takový baldachýn se nutně vejde do okolní krajinyjejich hlavní výhodou je schopnost vyrábět podle individuálního projektu a vysokorychlostní montáž /demontáž stavby podle potřeby.

  Co tedy potřebujete k tomu, abyste si mohli sestavit chodby chodby vlastníma rukama?

  • rám pro profilované plechy,
  • samotná střešní krytina,
  • samořezné šrouby
  • \ t
  • nářadí pro práci (šroubovák nebo vrták s nízkým bórem s tryskou, sada klíčů)

  Kostry mohou být dřevěné (z antiseptického kartáčovaného) a kov (ocel nebo hliník). Profily musí mít vrchní vrstvu z polymerních povlaků, které jsou antikorozní ochrannou vrstvou.

  Důležité : Rám by měl být namontován na předem připravený podklad (nebo podpěru).

  ?

  Nejběžnější je baldachýn s jedním kloubem - s ním as menšími obtížemi a náklady jdou na minimum. Níže je uveden nějaký návod, jak udělat jednostranný baldachýn profilovaných plechů orientovaný dopředu.

  Za prvé, musíte připravit "staveniště", konkrétně tak, aby bylo možné vyčistit plochu /terasu, po které můžete začít vyrábět rám pro střechu.

  pod baldachýnem

  Stejně jako v případě konstrukce vlnitých plotů je k instalaci rámu zapotřebí několik (nejméně čtyř) sloupků. Jako podpěra bude vyhovovat vlastní profilové trubce 40x60 mm, v závislosti na velikosti vašeho kabiny vypočteného počtu podpěr - vycházející ze skutečnosti, že krok mezi podpěrami by neměl být větší než 1 m

  PoTo je pro sloupy po obvodu místa vrtané tzv. "Studny" - obyčejné jámy z hloubky 0,5 m, ve kterém jsou regály zasunuty a betonový roztok se nalije.

  Betonovací regály, můžete pokračovat přímo k výrobě rámu pro kabinu: pro tento účel jsou příčníky upevněny k regálům (jeden může mít stejnou profilovou trubku), alespoň jednu na každé straně.

  přilehlého místa

  Příčné nosníky mohou být (a měly by) být svařeny. Pro doplnění rámu je nutné vyčistit, odmastit, doložit a zakrýt antikorozní barvou /nátěrem (zvláštní pozornost je věnována místům svařování). Vaše kostra je připravena!

  Nyní přichází nejdůležitější věc - upevňovací profilové listy. Nezapomeňte, že všechny plechy jsou připevněny ke křížovým úderům, měly by být pozinkované a podložka podložky by měla být pryžová (aby se zabránilo šíření rzi v montážních oblastech). Nejprve upevněte listy do čtyř extrémních úhlů, poté rozdělte šrouby po celé ploše. Na 1 m2 by mělo být cca 8 kusů.

  Je důležité : desky by měly být umístěny alespoň jeden "vlnový" profil - bude lepší utěsnění vrchlíku a spolehlivější upevnění. Pokud se budete řídit všemi výše uvedenými doporučeními, nebude nutné utahovat žebra.

  Nyní víte, jak vyrobit vlnitou lepenku sami! Přejeme vám hodně štěstí ve stavebnictví.