Mozaikové dlaždice do kuchyně a koupelny - neobvyklá řešení

Dlaždice velkých velikostí je dobrá v případě, že je nutné rychle zdí zdi, její minus - nemožnost vytvořit vzory, ozdoby, kresby. Mozaika je vhodnější pro kreativní výzdobu stěn: řada odstínů a malé velikosti prvků vám umožní přeměnit stěny koupelen, kuchyní, bazénů na opravdová mistrovská díla.

Mozaiková deska a její odrůdy

S pomocí dlaždice velkého standardu je nemožné položit na stěnu dekorativní panel nebo provést postupný přechod z lehkého tónu na tmavý. Malá velikost mozaiky umožňuje reprodukovat zajímavý obrázek nebo exotickou ornament s precizností šperků. Dokonce i jednoduché obložení stěn bez kreslení obrazu nevypadá jako monochromatický povrch, ale jako rozptyl barevného zmrazeného spreje.

Jeden mozaikový prvek má velikost 2 cm x 2 cm. Určitý počet takových prvků je seskupen podle matice (30 cm x 30 cm) a zajištěn speciálním papírem nebo fólií. Někdy role západky hraje mřížku, která se nachází na pravé straně. Kromě malých matric můžete použít i mozaikový panel o šířce až 2,8 m, který se liší šířkou, což je vhodné pro montáž na jednotlivé velikosti.

Typy mozaikových dlaždic závisí na výrobním materiálu:

 • Sklo. Levné a odolné sklo má potřebné vlastnosti pro místnosti s vysokou vlhkostí a tepelnou nestabilitou - koupelny, vany, sauny, bazény. Oni také revet kuchyňské stoly, kamna, krby. Mozaika je naprosto vodotěsná, odolná chemii a mechaniceškody
 • Keramika. Existují dvě možnosti: neglazované - pro běžné, suché prostory a prosklené - pro bazény a koupele.
 • Smalt. Vyrábí se na bázi skla, ale má vyšší parametry pevnosti a trvanlivosti. Neprůhledná textura má schopnost měnit odstín barvy v závislosti na teplotě nebo osvětlení.

V budovách sovětské budovy se můžete seznámit s keramickými mozaikami. Byla zvyklá zdobit kuchyňskou zástěru a obložení koupelen, ale vypadala poněkud nudně, vůbec ne jako moderní. Dlaždice, kterou si můžete koupit dnes, se vyznačuje dokonalým vzhledem, elegancí a rozmanitostí. Sklo se stalo populární mozaikou, která nestrácí svou prezentaci v čase a vyžaduje minimální péči.

Jedná se o nejběžnější druhy mozaik, které lze zakoupit ve stavebním supermarketu a použít k opravě soukromého domu nebo bytu. Mnohem méně často platí další mozaiková dlažba: keramická žula, kámen nebo kov.

Pro dokončení podlahy v koupelně je krásná přírodní kamenná mozaika. Dokonale snáší vysokou vlhkost, aniž by ztratil své vlastnosti a vzhled. Materiál pro jeho výrobu jsou jasper, tuff, onyx, žula, takže cena je mnohem vyšší než skleněná protějšek.

Stojí za zmínku další dlaždice týkající se tématu - jedná se o mimiku mozaiky. Vypadá to jako spousta malých prvků, i když ve skutečnosti má standardní velikosti, například 30 cm x 30 cm nebo 20 cm x 60 cmHloubka řezů je odlišná, čím více viditelné štěrbiny, tím více falešných mozaik připomíná skutečný. Není to tak krásné, ale stojí méně a investuje mnohem rychleji. Samozřejmě, když budete čelit složitým místům - obloukům, přechodům, schodům - budete potřebovat řezané dlaždice.

Obklad do koupelny
Přípravná etapa zahrnuje výběr barevného schématu, kreslení, typ mozaikové dlaždice. Je nutné změřit plochu všech povrchů, které budou obloženy, a vypočítat množství materiálu. Musíte pečlivě zvážit výběr lepidla a vybrat optimální variantu, která je vhodná pro zvolený typ mozaiky.

Povrch stěn a podlahy musí být předběžně ošetřen: stěny vyrovnat, pokrýt základním nátěrem, na podlaze je lepší vytvořit cementový potěr a vyčkat na úplné vyschnutí.

Dále jednáme podle plánu:

 • Dostáváme špachtličku ve formě hřebene a pouze nástroj, který má zuby dvakrát širší než velikost fragmentu, tj. 40 mm, se vejde. Také potřebujete kříže a houbu (nebo hadřík).
 • Příprava lepidla. Pro práci na podlaze vhodné lepidlo varianta, na stěnách je lepší použít hydroizolační lepidlo na mozaikové dlaždice. Věnujte pozornost barvě lepidla: měl by být lehký, bílý nebo průhledný, aby nedošlo k poškození samotného odstínu.
 • Provedení značek. Aby byl proces stohování rychlejší a přesnější, máme na podlaze dlaždici, měříme a aplikujeme kontrolní štítky na místo instalace - stěny nebo podlaha v koupelně.
 • Aplikace lepidla. Roztok se aplikuje v malých dávkách, takžestěny pokryty prostor pro jeden řádek. Pokrytí je zapotřebí celá konstrukce stěny, jak to bude vysychat dopředu a opakovat postup.
 • , kterým se dlaždice. Jemně působit každý detail podle předchozího rozvržení, zatímco upravit jeho velikost. Že při správném použití lepidla by neměla působit na všech stranách. Přesvědčeni o správnosti polohy dlaždic ji silně přitlačen ke zdi. Podobně dýha mozaiku všech stěn (nebo podlaze).
 • injektáže. Vidět zcela suché lepicí stěny při přípravě malty. Nejprve odstranit dlaždice vrstvy ochranného papíru impregnovaného s vodou. Začít lépe s některou z rohů. Pak se gumovou stěrkou a použít spárovací roztoku, připraveného v horizontálním i vertikálním směru. Odstraňte přebytečný hodinu později se pohybuje šikmo.
 • Stírání mozaika. Aby se odstranily stopy malty z dlaždicových prvků houbou nebo hadrem. V procesu, snažte se dotknout švy. Leštění může být provedeno s kousky plsti.

, kterou se provádí - nyní výsledný obraz. Při pravidelném mozaiky péče bude vždy vypadat jako nová.

Mosaic v interiéru kuchyně
vyvrtané v pracovním prostoru kuchyňského snadno převést původní a to i za použití mozaikových panelů luxusní. Kromě tradičního zpracování lze použít zástěru čelí další položky, jako jsou tabulky, parapetu nebo okolních zdí. Trochu kreativity - a šedáKaždodenní život je zředěn objemnými světlými vzory nebo lstivými lidovými ornamenty.

Návrh pracovního prostoru: ozdobíme „zástěru“

Deska standardní velikosti je vhodná pro vytvoření rovného, ​​hladkého, monotónního povrchu. Pouze mozaika může pomoci vytvořit živý obraz. Jakýkoliv výkres nebo vzor vytvořený s jeho aplikací bude vypadat velkolepě a rentabilně oživí interiér pracovní plochy.

Pro doplnění odlišnosti zóny „zástěry“ se používají různé techniky a řešení:

 • Snažte se odchýlit od evropských norem a nad stolem vytvořit neobvyklý orientální ornament. Bude výchozím bodem pro vytvoření marocké kuchyně nebo egyptské atmosféry - horké, světlé a živé.
 • Experimentujte s výběrem barev. Trochu tajemného mysticismu - kombinace červené a černé; síla mořské pěny surfovat - modrá s modrou a bílou; květina glade - jasně červené, žluté a oranžové skvrny na rafinované mléčné pozadí. I s odstíny stejné barvy můžete vytvořit vzrušující spiknutí, který promění kuchyni na pracoviště a do rekreační oblasti.
 • Vytvořit kompozitní panel. Deska standardních velikostí může být zředěna mozaikovými vložkami - to se ukáže jako neobvyklé a krásné. Použijte vložky z neobvyklých materiálů, jako je dřevo, kov, kůže.

S pomocí mozaiky můžete vytvořit určitou náladu - veselou a pozitivní, která by měla provázet proces vaření.

Kuchyňský stůl v etnickém stylu

Jsme zvyklí na to, že obklady stěn nebo podlahy zdobí vzory dlaždic, i když na východě se k výzdobě nábytku používají mozaiky. Pokud je generálem pro kuchyni etnický orientální styl, může být barevný ornament ozdoben pracovním stolem, jídelním stolem nebo povrchem barového pultu. Taková exotická položka nábytku je nepravděpodobné, že by byla koupena v obchodě nebo dokonce na zakázku, a osobní zdobení - skutečná volba, s časem i penězi, bude to trvat trochu práce.

Není nutné učinit základ sám, můžete si vzít hotový stůl. A mozaika by měla být vyzvednuta v obchodě nebo použít rozpočtovou možnost - píchnout si odešel z opravy keramických dlaždic. Výkresy bitů nepravidelného tvaru vypadají jedinečně a přirozeně.

Jaká je dobrá deska keramické mozaiky? Je odolný vůči vysokým teplotám a vodě, takže můžete bezpečně dát horkou rychlovarnou konvici na povrch. Kusy keramiky však stále podléhají mechanickému vlivu, proto příliš mnoho přesnosti nezasahuje. Pokud máte obavy o zakrytí mozaikové desky, můžete položit panel na boční povrch nebo ozdobit ozdobou koncovkou.

Mozaika v kuchyni - je to obrovské množství nejneobvyklejších řešení. Stylizované pod dětskými kresbami, orientálními koberci, texturami s texturou, kůží, lidovými motivy a trochou fantazie se tato místnost promění v jasnou, plnou pozitivní atmosféru místnosti.