Lepidlo na mozaikové dlaždice na mřížce - která se hodí? + Video

Obsah
 1. Nezbytné nástroje
 2. 1 Mozaiková dlaždice - nádherná dekorace vlastními rukama
 3. Doporučujeme vám přečíst
 4. 2 Lepidlo pro mozaiky - disperze, cement nebo reaktivní?
 5. 3 Jak lepit dlaždice na mřížku - budeme rozumět technologii

Nezbytné nástroje

Lepidlo na dlaždice

zálivka

Primer

Budova elektrických míchaček

Spatula

Štětec

Lopata

Zobrazit vše

Lepení skladů pro mozaikové dlaždice na mřížce umožňuje spolehlivě upevnit na povrchu stěny vnější část tohoto velkolepého a velmi oblíbeného dnešního dokončovacího materiálu.

Obsah


 • Mozaikové dlaždice - velký dekor vlastními rukama

 • Lepidlo pro mozaiky - disperze, cement nebo reaktivní?

 • Jak lepit dlaždice na mřížku - pojďme pochopit technologii
 • 1
  Mozaiková dlažba - lahodná výzdoba vlastníma rukama

  Zajímáme se o vzhled obkladového materiálu, který je složen z mnoha keramických, skleněných, slídy malých prvků, které jsou spojeny v malých velikostních dlaždicích na stavební síti. Tyto produkty mají zvýšenou flexibilitu. Lze je bez jakýchkoliv potíží rozřezat na jednotlivé části, bez použití speciálních nástrojů pro tyto účely. Vzhled mozaikové dlaždice na síti umožnil domácím mistrům vytvořit na stěnách ve svých domovech plnohodnotné panely a malebné malby.

  Mozaikové dlaždice v koupelně

  Doporučujeme, abyste si přečetli

  • Co řezat dlažbu - jaký nástroj nepoškozuje materiál při řezání?
  • Pokládání dlažebních desek na konkrétním základě - všechny nuance provozu
  • Jak nalepit stropní obklad na vápno - všechny triky postupu

  Tato práce mohla být dříve prováděna pouze odborníky. Koneckonců museli každý kus mozaiky individuálně nalepit. Taková akce vyžadovala mistra úzkostlivosti a maximální pozornost. Nyní je třeba zavolat specialistu na ošetření zdí v kuchyni nebo v jiné místnosti mozaiku zcela opuštěnou. Každá osoba, která je přátelská svým vlastníma rukama a má minimální dovednosti při provádění stavebních prací, si může koupit obklady, které má rád na roštu, a samostatně se zapojit do vzrušujícího procesu - zdobení bytu.

  V následujícím textu budeme podrobně hovořit o mozaikové technologii a pravidlech. Nejdříve však popíšeme lepící struktury, které lze použít k montáži dlaždice na zeď. Výrobci vyrábějí různé typy lepidla. Všechny se vyznačují určitými vlastnostmi a vlastnostmi použití.

  2
  Lepidlo na mozaiky - disperze, cement nebo reaktivní?

  Lepení dlaždice na rošt může být tři typy skladů. Jsou uvedeny níže:

 • disperzní;
 • cement (jinak se nazývá suché);
 • reaktivní (skládající se ze dvou složek).
 • Lepidlo na obklady cementu

  \ t

  Přijatelné z hlediska nákladů a dostačujícíPoužívá se snadno použitelné disperzní lepidlo. Skládá se z jedné složky. Nemusíte míchat obsah, přidávat do něj vodu nebo jiná rozpouštědla. Lepidlo je připraveno k okamžitému použití v obchodě. Nespornou výhodou disperzních kompozic je, že při skladování neztrácejí své vlastnosti. Můžete otevřít lepidlo, použít určité množství, pak pevně zavřít víko a opustit nádrž až do příští opravy. Další plus práce s takovým složením - nedostatek prachu a nečistot. Lepení dlaždice s disperzní kompozicí je jedna radost! Ale pouze za předpokladu, že objem dokončovacích prací bude poměrně skromný.

  Pokud potřebujete čelit nejen jedné malé stěně, ale několika velkým plochám povrchu, je lepší použít cementové lepidlo. Může být vyroben na bázi šedého nebo bílého cementu. Takové sklady jsou elastické, tuhé a deformační (s velmi vysokou elasticitou). Pro instalaci obkladů na čisté a dokonce omítnuté nebo cihlové zdi se doporučuje použít tuhé konstrukce. Pružné varianty lepidla se však používají pro obklad složitých povrchů. Například osoby vystavené teplotním výkyvům nebo vibracím.

  Elastické lepidlo se běžně používá v kuchyni av koupelnách. Je také nepostradatelný pro úpravu nerovných stěn v jiných oblastech. Využití elastických kompozic pro povrchy z pěnových a pórobetonových tvárnic. Mohou být použity pro montážmozaikové dlaždice na mřížce na betonový potěr. Cena cementového lepidla je levnější než disperze. Bezprostředně před aplikací musí být nutně míchán s vodou nebo latexem. Tato operace by měla být provedena pomocí stavebního mixéru. Při smíchání kompozice, aby se zabránilo nečistotám a prachu v místnosti, samozřejmě nebudete uspět. Proto někteří domácí řemeslníci nakupují cementové směsi pro samolepící mozaiku.

  Nejdražší je reaktivní lepidlo. Skládá se ze dvou složek - tužidla a základny, která je epoxidová a polyuretanová. Taková kompozice má smysl v případech, kdy plánujete lepit mozaikové dlaždice na zeď z přírodního kamene, na plastový, dřevěný, kovový nebo skleněný povrch. Před použitím jsou složky lepidla smíchány. Vstupují do chemické reakce a doslova za pár minut dostaneme hotový sklad.

  Použití smíšeného reaktivního lepidla je nutné co nejrychleji. Rychle schne. A po vytvrzení se stává nevhodným pro dokončovací práce.

  3
  Jak lepit dlaždice na mřížku - pojďme pochopit technologii

  Pro pokládku mozaikových dlaždic se používají standardní nástroje a další materiály. Budete potřebovat štětec nebo váleček k provedení základního nátěru a přímo základní nátěr, obvyklou stěrku (s ní vyladíte lepicí produkty a lehce je stisknete), zubovou stěrku (používá se pro nanášení lepidla), mixér,tmel pro švy, schopnost lepení. Po přípravě potřebných nástrojů pokračujte přípravou povrchu stěny, která má být lepena mozaikou. Je nutné odstranit zbytky předchozího nátěru, všechny dostupné na něm nečistoty, v případě potřeby povrch vyrovnat a vyleštit.

  Pokládání mozaikových dlaždic

  Věnujte pozornost! Pro instalaci dlaždic na rošt není nutné provádět důkladné vyrovnání stěn. Mozaikové výrobky budou díky své flexibilitě schopny vyrovnat nepravidelnosti otočného povrchu. Dalším krokem je nanesení základního nátěru na stěnu. Povrch ošetřete bezpečně. Nemusíte si stěžovat na první kabát. Čekání na úplné vyschnutí ošetřeného povrchu není nutné. Po naplnění lepidla ihned promíchejte lepidlo a pokračujte na pokládku dlaždice. Tento proces se provádí takto:

 • Lepidlo naneste na stěnu zubovou stěrkou. Snažte se rozdělit kompozici rovnoměrně po celém povrchu. Pokud si přejete, můžete zvládnout lepidlo a zadní stranu dlaždice.
 • Nainstalujte dlaždici na místo, které je k tomu určeno a jemně pomocí špachtle jej zatlačte. Okamžitě zkontrolujte přesnost instalace mozaiky svisle a vodorovně (pro tyto účely můžete použít běžného pravítka školy, i když je lepší použít úroveň budovy).
 • Podobně nainstalujte další části vytvořeného panelu na mřížku.
 • Lepidlo (bez ohledu na jeho typ) popadne někde za 25-40 minut. Budete muset odstranit jeho přítok z povrchu dlaždic hadříkem,mírně navlhčený ve vodě. Ujistěte se, že to uděláte. Když se lepidlo úplně zamrzne, odstranění jeho zbytků z mozaiky bude velmi a velmi obtížné.
 • Po 48 hodinách spusťte spoje na opláštění, které jste provedli. Použijte vhodný lešticí prostředek. Potřebují přesně vyplnit všechny švy na panelu. Tato operace je jednodušší provádět pomocí jednoduché gumové špachtle. Poté otřete mozaikovou dlaždici a vychutnejte si výsledky své práce. Je možné použít směsi na bázi tekutého skla, epoxidové pryskyřice, latexu nebo portlandského cementu. Tady je jedna nuance. Pokud se rozhodnete lepit mozaiku v kuchyni, je vhodné koupit si pánev z epoxidu. Vytváří na povrchu dlaždice vodotěsnou a velmi silnou vrstvu. V ostatních místnostech můžete využít některý z výše uvedených skladů.

  Vyvíjejte ve svém domě jedinečné interiéry s mozaikovými dlaždicemi. Udělej si svůj domov originální a útulný!