Malá koupelna: nápady na design a opravy vlastními rukama

Málokdo se může pochlubit prostornými koupelnami v Rusku, v mnoha bytových domech mají poměrně malou velikost. Dnes si s vámi promluvíme o návrhu a opravě malé koupelny.

ObsahDesignTechnické stěnyTeramické obkladyMozaikové obkladyPVC panelyMěstský kámenPásyPolymer v koupelněFotok

Obsah
 1. Design
 2. Povrchová úprava stěn
 3. Keramická deska
 4. Mozaikové dlaždice
 5. PVC panely
 6. Ohebný kámen
 7. Tapeta
 8. Podlaha v koupelně
 9. Strop
 10. Závěr

Design

Při navrhování malých koupelen je důležité vzít v úvahu každý dostupný centimetr prostoru a využít jej s výhodou. Nejčastěji se v koupelně nachází pračka, umyvadlo av některých případech koupelna. Je třeba vzít v úvahu všechny vaše potřeby a přání.

Kombinovaná vana a sprchový kout

\ t

Nyní se stalo populárním rozhodnutím použít sprchový kout. Trvá to mnohem méně místa než vana a je to levné. Cena za nejlevnější model začíná od 7 do 10 tisíc rublů.

Doporučujeme použít různé techniky vizuálního zvětšení prostoru, například:

 • Široké vertikální pruhy a úzké obrubníky na stěnách.
 • Světlé tóny povrchů.
 • Lesklé a zrcadlové povrchy.
 • Speciální osvětlení.
 • Absence zbytečných podrobností.

Níže jsou fotografie krásných interiérů malých koupelen:

Kombinovaná vana a sprcha

\ t

Design koupelny v Chruščově

Koupelna 150? 135

Fotografie opravy koupelny 150х135 cm

Rohové sprchové kouty, záchodové mísy a dřezy vám umožní ušetřit místo

Jsem rád! V mnoha Khrushchev, instalatérské trubky jsou umístěny v opačném rohu vchodu, který obvykle dát pračku. Doporučujeme, abyste je přesunuli na druhou stranu, abyste se mohli snadno přiblížit k vodovodnímu kohoutku.

Instalační systém pro zavěšené instalatéry ušetří místo ve vaší koupelně

Kromě toho můžete provést přestavbu, zničit zeď mezi záchodem a koupelnou a získat další prostor. Není nutné ponechat instalatérské práce na stejném místě. Nyní jsou instalovány instalační systémy, které vám umožní instalovat WC mísu, dřez a jiné instalatérské práce na požadovaném místě.

Několik užitečných tipů pro odborníky, kteří navrhují malé koupelny, můžete sledovat na videu:

Povrchová úprava stěn

Podívejme se na nejoblíbenější materiály pro výzdobu stěn v malých koupelnách.

Keramické dlaždice

\ t

Nejklasičtější materiál pro manipulaci s vysokou vlhkostí. Odolný, praktický a levný materiál, který neukradne zbytečný prostor.

Dlaždice má krásný vzhled, nenáročný na péči a může být snadno umístěna sama.

Mozaikové dlaždice

Mozaika bude vypadat skvěle prakticky v každé místnosti. InVe srovnání s běžnou dlažbou bude tento způsob léčby dražší, ale s jeho pomocí můžete dosáhnout působivých a krásných interiérů.

V současné době existují standardní čtvercové mozaiky a dlaždice náladového tvaru s reliéfem a dalšími prvky. Lepení mozaikových dlaždic je jednoduché, je velmi podobné instalaci dlaždic na stěnách.

PVC panely

Dobrá volba pro úpravu stěn - oprava plastových panelů. Jejich instalace je poměrně jednoduchá a rychlá, ale ukradnou trochu vašeho pokoje, protože jsou připevněny k barům nebo profilům.

Vzhled může být buď bílý nebo s různými vzory, vzory a reliéfy.

Pružný kámen

\ t

Nový přírodní materiál, který vzniká střihem vrstev starověkého vápence se zachováním postavy.

Jedná se o poměrně dobrý materiál šetrný k životnímu prostředí, ale jeho cena neumožňuje jeho využití v rozpočtových opravách.

Podívat se na design malé koupelny s použitím ohebného kamene můžete na videu:

Tapeta

je špatné pro opravu mokré místnosti, nicméně to nebrání mnoha používat v koupelně. Pokud si zvolíte tuto cestu, buďte připraveni odejít a pokazit ji za pár let, nebo ještě méně.

Koupelnové podlahy

\ t

Pro dokončení podlahy v malé koupelně jsou vhodné standardní podlahové materiály: keramika a /nebo podlahové krytiny. Kromě toho můžete nainstalovat teplou podlahu,který zahřeje povlak a zbaví místnost nadměrné vlhkosti.

Strop

Kromě standardního nátěru lze pro stropní nátěry použít i podhledy a zavěšené podhledy. Můžete také použít méně populární metody, jako jsou modulární stropy (Armstrong).

Doporučujeme vytvořit více zdrojů osvětlení, pro tento účel použijte zabudovaná a směrová světla. Není zbytečné přidávat osvětlení na stěny nebo police, skříně, v závislosti na vašem interiéru.

Závěr

Design koupelny 2? 2 metry v moderním stylu

Přístup k opravě malé koupelny ne jako pracné a bolestivé zaměstnání, ale jako oblíbená záležitost. Přemýšlejte o krásném designu, vytvořte plán a vytvořte interiér svých snů. Moderní stavební materiály umožňují opravu bez speciálního školení, takže se nemusíte bát, všichni se dostanete ven!

Dobrá oprava!