Zpětný ventil pro ventilaci - Do It Yourself Together + Video

Obsah
 1. Požadované nástroje a materiály
 2. 1 Zpětný ventil - funkce přístroje
 3. Doporučujeme vám přečíst
 4. 2 Strukturální znaky mechanismů a pravidel jejich výběru
 5. Nejlepší ceny strojů a nástrojů
 6. 3 Provádíme zpětný ventil vlastníma rukama - dobrá ekonomika

Potřebné nástroje a materiály

\ t

Textolit

Větrací mřížka

Podložky

Ochranná fólie

Hermetika

Samořezné šrouby

Hmoždinky

Elektrické vrtačky

Zobrazit vše

Pro efektivní provoz ventilačního systému je nutný zpětný ventil pro ventilaci. To vylučuje pravděpodobnost otáčení proudu vzduchu v digestoři, čímž je zajištěn přívod výhradně čerstvého vzduchu v domácnosti.

Obsah

 • Zpětný ventil - funkce přístroje
 • Strukturální rysy mechanismů a pravidel podle jejich výběru
 • Vyrábíme zpětný ventil vlastníma rukama - dobrá ekonomika
 • 1 Zpětný ventil - funkce přístroje

  Systém vnitřní větrání začíná běžet neefektivně. Není těžké si toho všimnout kvůli tomu, že se v domě objevují špatné pachy. Existují podobné situace vzhledem k tomu, že ve ventilačním systému je reverzní návrh. Pod takovým porozuměním je fenomén vrácení části vzduchu z ventilačního kanálu do obytných prostorů.

  Reverzní trakce může být vytvořena z těchto důvodů:

 • Nesprávná montáž na střechu výfukového potrubí.
 • Nízké množství vzduchu přicházejícího do systému přirozeného větrání.
 • V jednom bytě výškové budovy montovaly silný nucený výfuk, což vedlo k narušení práce v systému větrání pro všeobecné účely.
 • Výkonná nucená výfuková trubka

  Doporučujeme, abyste si přečetli

  • Větrání v dřevěném domě - záruka ideálního mikroklima a pohodlí
  • Ventilační systém v bytě - vytvořte perfektní mikroklima ve vaší domácnosti!
  • Větrání kotle v domě - všechny požadavky na systém

  Často se vyskytují všechny problémy s přirozeným větráním, když je zpětný ventil nefunkční. Toto zařízení je uspořádáno velmi jednoduše. Jeho hlavním konstruktivním prvkem je závěrka. To může otevřít proud vzduchu jen v jednom směru. A když pohyb vzduchu změní směr, clona se zavře. Z tohoto důvodu se reverzní návrh zastaví. Uzávěr pro zařízení pracující v přirozených ventilačních systémech se vyrábí ve formě uzávěru nebo disku. Taková zařízení mohou mít různé velikosti a konfigurace (pravoúhlý, kruhový) průřez.

  Zpětný ventil lze navíc ohřívat a pracovat bez ohřevu. První druh zařízení je instalován na odvzdušňovací systém, vybavený elektrickým pohonem. Vyhřívané ventily vylučují nebezpečí kondenzace ve ventilaci a tvorbě na vnitřních částech ledu během silného chladu. Klíčparametr popsaných zařízení - jejich potenciál šířky pásma. Aby bylo zajištěno účinné větrání standardního prostoru bydlení, mělo by být na úrovni 4-6 m /s.

  Zařízení pro zabránění vzniku zpětného tahu jsou vyrobena z plastu a kovu. Trvanlivější jsou kovová zařízení. Ale v práci produkují spíše hlasité zvuky (tahy), na takových ventilech často kondenzují. Mimo jiné jsou náchylné k rzi. Z těchto důvodů se nyní mnoho lidí rozhodlo koupit plastový zpětný ventil. Funguje téměř tiše a je levná. Doba jeho služby ve srovnání s výrobky z kovu je však mnohem nižší. Dodáváme, že zařízení, která nás zajímají, nejenže brání zpětnému pohonu, ale také neumožňují dostat se do větrání prachu a drobného hmyzu.

  2 Strukturální rysy mechanismů a pravidel podle jejich výběru

  Ve ​​výrobku jsou popsány ve své struktuře čtyři varianty - membránové, monofilní, jako jsou rolety a motýly. Ventily membránového tvaru jsou opatřeny pružným ventilem. Reaguje na sebemenší pohyb vzduchu, takže tato zařízení jsou považována za nejcitlivější. Jednoklapkový zpětný ventil je proveden ve formě klapky. Je upevněn na vodorovné ose. Proud vzduchu vrací klapku, díky čemuž dochází k uzavření a otevření průchodu přirozeného větrání.

  Mechanismy, jako jsou žaluzie, mají 2-4 horizontální osy, které jsou instalovány v řadě lopatek. Taková zařízení jsou častotzv. gravitační a petal ventily. Mechanismy typu motýlů jsou velmi rozšířené. Obvykle jsou vyrobeny z kovu a instalovány na ventilačních systémech vybavených elektrickým ventilátorem. Motýli mají dva ventily, umístěné na obou stranách stejné osy. Nedostatek podobných ventilů - vysoký hluk při práci. Může být snížena montáží na čepel těsnicích prvků.

  Zpětný ventil klapky

  Volbou zpětného ventilu pro ventilaci je nutné věnovat pozornost materiálu, ze kterého je vyroben, jeho struktuře, tvaru a průměru průřezu. Je důležité si uvědomit, že v obývacím pokoji je takový mechanismus povinen reagovat na menší intenzitu proudění vzduchu. V tomto ohledu odborníci radí při vybavení přirozené ventilace doplnit ventil o kapotu (to je speciální ventilátor). Na stěně takovéto návrhy nevypadají moc krásně. Ale to není problém. Vždy můžete zakrýt místo, kde je kryt a ventil vybaven elegantní větrací mřížkou.

  Pozor! Mechanismy motýlů v mírných zeměpisných šířkách jsou pokryty ledem mnohem častěji a rychleji než běžné jednostranné produkty.

  Další nuance. Pokud si zakoupíte hotové sestavy pro přirozené větrání (ventil plus ventilátor), je třeba věnovat zvláštní pozornost velikosti výkonu extraktoru. Všechno je zde jednoduché. Pro koupelny je nutné zakoupit soupravy se silným součinitelem 7 a pro kuchyně s ukazatelem 10.

  Nejlepší ceny za technikua nástroje

  \ t

  3 Vyrábíme zpětný ventil vlastníma rukama - dobrá ekonomika

  Pečliví majitelé mohou ušetřit rodinné rozpočty. Pokud existuje potřeba, ventil pro ventilaci je poměrně realistický, aby se nezávisle. Je pravda, že výfukový ventilátor ještě musí koupit. Stále však budou náklady nižší.

  Ventil popsaný v jeho rukou je následující:

 • Vezměte kus textilie nebo trvanlivého plastu o tloušťce 3-5 mm. Vylijte z ní talíř. Měly by mít geometrické rozměry, které odpovídají parametrům větracího otvoru. Deska bude sloužit jako základ domácího spotřebiče.
 • Vyrobte výrobek (na okrajích) několik děr. Některé z nich jsou potřebné pro upevnění základny k povrchu stěny, část - pro upevnění ventilátoru. Ve středu desky musí být také otvory. Prostřednictvím nich v místnosti pronikne proud vzduchu. Velikost otvorů a jejich celkový počet je vybrán dle vlastního uvážení. Hlavní věc na zapamatování je, že průchodnost ventilace bude vyšší, čím více "otvorů" budete vrtat v desce.
 • Připevněte k plastové nebo textilní bázi, vyrobené vlastními rukama, kuklou. Je žádoucí umístit těsnění na část spoje s deskou. Pak se významně zvýší těsnost konstrukce. Na upevňovací prvky můžete také umístit gumové nástavce, aby se snížila úroveň vibrací a hluku způsobeného ventilátorem při práci.
 • Vezmete tenký tenký nebo hustý (tlustší než 0,1 mm) filmpolyethylenu Jsou potřeba k vytvoření okenic. Nalepte fólii (plast) na desku. Důležité! Samonosné rolety jsou povinny zcela zavřít ventilační systém. Nejdříve nalepte plastový nebo polyethylenový celek. A pak je rozdělte na dvě části (ve velikosti by měly jít stejně).
 • Provedení zpětného ventilu vlastníma rukama

  Nyní musíte ventil zavést vlastními rukama do ventilačního potrubí a bezpečně jej připevnit k hmoždinkám nebo univerzálním šroubům ke stěně. Mezi povrchem stěny a instalovaným mechanismem je vytvořena mezera, která je nutně uložena v dobrém těsnění. Dalším krokem je snížení rolet na polovinu. Jak to udělat správně, mluvili jsme výše. Dodáváme jen to, že řez musí být dokonale vyrovnaný. Toho je snadné dosáhnout, pokud použijete ostrý ostrý nůž pro oddělení.

  To je vše. Vyrobili jste vynikající membránový ventil pro přirozené větrání, který díky účinnosti své práce není nižší než tovární vybavení. Je zaručeno, že vám bude sloužit 2-3 roky. Princip domácího zařízení je jednoduchý. Panty se otevírají pod vlivem průtoku a procházejí vzduchem z ventilačního kanálu z obytného prostoru. Pokud je zpětný návrh, film se uzavře (a je naprosto vzduchotěsný). A tak, uvnitř vašeho domova s ​​generálními ventilačními systémy nedostane vzduch. Pokud je to nutné, nucené větrání místnosti vyžaduje pouze spuštění ventilátoru.