Zavěšení střechy - zařízení podle pravidel: jak udělat minimální velikost ze stěny, správně načíst velikost římsy z profilového listu, fotografie a video

Obsah článku:

1. Střešní izolace a její klasifikace

2. Ochrana a jejich druhy

3. Zatmění okapů: materiály a instalace

4. Střecha profilového plechu: jeho zpevnění a ochrana

5. Větrací otvory pod střešními stropy

Střecha - design, který obhajuje zdi domu. Další název tohoto konstruktivního prvku je box. Hlavním účelem zastřešení je ochrana stěn před atmosférickými srážkami.

Pro zajištění co nejefektivnější ochrany jsou základny střešních krokví zobrazeny mimo stěny. Část takového závěru je 50-60 centimetrů. Toto je minimální ovise střechy. Tento ukazatel však lze zvýšit. Hrubý systém ne vždy předpovídá zdi za domem. V tomto případě se použije nucené prodloužení krokví. K tomu použijte "mules" (podrobněji: "Kobylka: střešní krytiny na vlastní pěst.")

Povšimněte si, že je nutné chránit čelní část stěn budovy. To platí zejména v případě, že dům je dřevěný. V takových případech je nutné předem určit, co nosit přední část dřevěného domu. Standardní velikost střechy je 500 mm dlouhá. Okraj střechy tak obsahuje desku typu římsy.

Spodní část střešní krytiny by měla být zakryta. Nejběžnějším punčochovým materiálem je všívaná deska. Stojí za to říci, že existuje rozdíl v konstrukci jámy visící z konstrukce čelního postroje.

Obsah
 1. Zastřešení a jejich klasifikace
 2. Zvys a jejich typy
 3. \ t
 4. Zatmění okapů: materiály a instalace
 5. Střecha profilového plechu: jeho zpevnění a ochrana
 6. Větrací otvory pod střešními stropy

Zastřešení a jejich klasifikace

Ve stavebnictví se po mnoho staletí tvořily různé varianty výklenků.

Hlavní varianty suspenzí:

 • Unclosed Sovise - Ideální pro duté střechy, stejně jako dvojité a jednovrstvé typy konstrukcí.
 • Sukulentní suvis - vhodné pro duté střechy, také na dvojité střechy.
 • Krabicové krabice se používají na jednoplášťových, dvouvrstvých a dutých střechách.
 • Krátké střechy střechy - používají se na všech hlavních typech konstrukcí.

Svis a jejich druhy

\ t

Tip: Kata by měla vypadat jako pokračování střechy. V souladu se specifiky klimatu v regionu je jako typ oválu zvolen obecný typ střechy.

Dále bych chtěl hovořit o konstrukčních prvcích střešních okapů:

 • Creep je zavěšen, vyrobený na úrovni: v tomto případě nejsou krokve vystaveny za čelní stěnou stěn. Budete také muset nainstalovat odtokovou desku na okraji krokví. Měla by být ve vodorovné poloze. Deska chrání konce před vlhkostí a také poskytuje spolehlivý montážní systém pro drážky. V důsledku toho bude zdůrazněna individualita střechy. Nedostatek ochrany je nedostatekpro horní části stěn. Mohou se namočit. Výška dřevěného domu má obvykle délku 55 cm. Cihlové a panelové budovy mají menší délku výstupku. Při uvolnění strie s nohama krokví za čelní linií stěn - nezapomeňte na zařízení římsy tohoto provedení (viz: "Jak dělat okapy pod střechou"). To ochrání podkroví před odtokem. Také římsy zabrání tvorbě sněhu ve štěrbině. Pokud vyčnívající nohy krokví nejsou za řadou stěn - pak je prodlužují "klisna". K tomuto účelu se bude řezat paprsek. Bude třeba jej dotáhnout nebo přibít ke konci krokví. Poté můžete závěsnou tyč upevnit.

 • Zastřešení lesních porostů otevřeného typu - prezentace hlavních schodů střešního rámu za zdmi. Při této volbě je drenážní systém upevněn ke straně krokví nebo k horním hranám. Tento systém se často používá při stavbě venkovských domů.
 • Závěsná střecha ze stěny uzavřeného nebo ochranného typu - v tomto případě římsa střechy domu uzavírá vyčnívající okraj předního konce krokví. V tomto případě můžete často najít drážku na vnitřní straně. Obvykle vloží prvky opláštění.

  Tip: Pokud je podkroví ve tvaru oddělené místnosti, měla by mít uzavřená záclonová stěna potřebné otvory pro ventilaci.

 • Fronton visí: vyrobený v úrovni nebo s římsou za zdmi. Vše záleží na designu domu,ale oba způsoby mohou být bezpečně použity ve standardním provedení. Všimněte si, že když visíte mimo zdi, spusťte oblast kolem nechráněné střechy.
 • Zatmění okapů: materiály a instalace

  • Nejběžnějším materiálem pro zakrytí postroje je deska. Výhodou jsou jehličnaté druhy, jako je jedle, modřín nebo borovice.

  Je nutné vzít v úvahu obsah vlhkosti materiálu. Pokud je příliš velký, může být materiál vystaven deformaci. To zhorší vnější vzhled. Nezapomeňte na tloušťku dřevěného opláštění. Standardně by mělo být 17 milimetrů, s extrémním prahem - 22 milimetrů. Každá deska by měla být vybrána individuálně.

  Způsob upevnění nástupní desky se provádí na obou stranách. Výjimka - desky delší než 6 metrů. Zde je montážní krok 1 metr délky krycího materiálu. Před instalací ošetřete každou desku s vodotěsným řešením. Pro tento účel se doporučuje použít speciální strom nebo lak na strom. Dřevěné podložky střech by měly být zpracovávány tak často, jak je to možné - každých několik let. Teprve pak může závěsná římsa střechy trvat dlouhou dobu.

  Dalším důležitým faktorem je systém odvzdušnění. Není rozdíl v typu použité konstrukce. Výfukové otvory by měly mít přibližný průměr od 1/600 do 1/400 v závislosti na ventilačním prostoru.

  Pokud tedy všechno spočítáte správněvzduch pronikne do průduchů a projde střechou kobylky. Vstupy jsou zpravidla pokryty ochrannou mřížkou. To je nezbytné, aby se zabránilo proniknutí půdního prostoru do malých ptáků nebo hmyzu.

  Kromě desek lze popruh vyrábět ze stavebních materiálů, jako jsou:

  • Pozinkované ocelové plechy. Tloušťka oceli - od 0,6-0,8 mm. Spolu s běžným ocelovým plechem se používají plechy s perforací. Výška vlny - ne více než 20 milimetrů. Pro přeřezání oceli na požadovanou velikost je nutné speciální ocelové zařízení. Po nastavení rozměrových listů musí být jejich řezané hrany pokryty vrstvou nátěru. Tento postup je nezbytný pro prevenci koroze.
  • Hliníkové plechy pokryté ochrannou vrstvou. Tloušťka plechu je 6 milimetrů, šířka je 10-30 cm. Hliníkové obložení je zajištěno speciálními západkami.

  Kromě těchto materiálů výrobci nabízejí sortiment jiných materiálů a předmětů. Umožňují zvýšit funkční a estetické vlastnosti lodi.

  Zastřešení z profilového plechu: jeho zpevnění a ochrana

  \ t

  Pokud je montáž nesprávná a opěrka hlavy je mimo střechu, může dojít k deformaci, poklesu a poruše. Pro ochranu střechy před profilovým plechem před touto vyšší mocí je třeba mít na paměti, že závěs a jeho opláštění by měly být spojeny se systémem krokví. Nezapomeňte na důkladné upevnění "krabic" a spojovacích prvků krokví.Přečtěte si také: "Jak embosovat dům s profilovým listem".

  Aby nedošlo k ucpání drenáže, namontujte topné prvky na střechu před římsu a do odvodňovacího systému. V tomto případě se sníh, který se přilepí na střechu, rychle roztaví a odpaří do kanalizace. Tím se významně sníží zatížení závěsné střechy.

  Větrací otvory pod střešními stropy

  \ t

  Instalací větrání pod střešní prostor se vyhnete poškození vyřezáváním krokví. Rovněž eliminuje nepříjemné mikroklima v podkroví.

  Větrací otvory jsou umístěny na střešní stěně střechy. Jsou dvou druhů:

  • Nejjednodušší verzí otvorů je nepatrná mezera mezi šitím římsy a nosnou stěnou budovy.
  • Dalším typem je použití speciálních plastových větracích mřížek, které se liší velikostí. Tak se ve většině případů provádí zastřešení sofisty.

  Jak zapadnout střechu, video instrukce:

  Při použití střešní tašky z přírodních dlaždic se doporučuje používat dlaždice. Mají otvory pro ventilaci. Montáž těchto desek by měla být provedena v páté řadě od okapu.

  Při dodatečné izolaci kabelového svazku nezapomeňte při montáži řádků na větrací otvory. Jejich délka je určena podle typu vybavení ventilace. Zařízení střechy pece při pokládání topného tělesa znamená otevřenídíry V opačném případě nebude kvalita větrání v místnosti velmi dobrá. Střecha samotného závěsu by měla mít také větrací otvory. Nezatěžujte čerstvý vzduch žádným způsobem.

  Pokud vaše podkroví má velké rozměry, doporučuje se instalovat pomocné větrací zařízení. Poskytne kvalitnější větrání místnosti.

  To je vše. Znovu poznamenáváme, že závěsná střecha norem nejenže zvýší příznivý vzhled vašeho domova, ale také poskytne ochranu střechy a stěn před atmosférickými srážkami ve formě deště, sněhu, krupobití nebo větru.

  Doporučujeme, abyste se seznámili s fotografiemi a videi. Pomohou při správném výběru střechy střechy a velikosti všech instalačních prací. Pokud nemáte sílu vybavit střechu střechy, pak kontaktujte odborníky. V tomto případě předem spočítejte svůj rozpočet.