Zajímavé a ekonomické osvětlení

Není to tak dávno, kdy zdrojem v místnosti světla byl pouze lustr, který se nachází na stropě. V současné době je k dispozici velké množství dokončovacích materiálů pro stropy a byla zde možnost vytvořit velmi odlišný světelný design. Včetně LED pásku pro osvětlení stropu, díky kterému bude každý pokoj elegantní a útulný.

Obsah
  1. Typy LED pásek
  2. Doporučení pro výběr
  3. Osvětlení běžných stropů
  4. Osvětlení stropů napínacích a sádrokartonových podhledů
  5. Výhody tohoto osvětlení

Typy LED pásek

V současné době patří stropní světelné diody mezi nejšetrnější k životnímu prostředí, bezpečné a hospodárné zdroje osvětlení. Používají se velmi často pro osvětlení domácích a průmyslových prostor, ale i ulic. LED podsvícení stropu se může stát zajímavým designovým prvkem a možná zcela nahradit dodatečné a dokonce i hlavní osvětlení.

Stropní LED dioda je sada LED diod, které jsou umístěny na pružném vodivém pásmu v jednom nebo několika řádcích. Je vyroben na bázi lepidla, proto je nutné před montáží vlastními rukama odstranit ochrannou vrstvu a poté upevnit kus požadované délky na správném místě.

Jas takové pásky je dán počtem LED diod, které jsou na jediném lineárním metru (zpravidla tato hodnota je 30-240), stejně jako výkonem jedné světelné diody. Jsouspeciální LED pásky, které mají vysokou ochranu proti vlhkosti, což vám umožní vybavit si vlastními rukama i takové místnosti s vysokou vlhkostí, jako je vana nebo kuchyň.

LED pás může mít jinou barvu záře: bílá, žlutá, zelená, červená, žlutá, modrá. Na "RGB-tape" jsou vícebarevné LED diody, které dávají příležitost nepřetržitě pokrývat jakoukoliv barvou nebo různými způsoby, jak kombinovat barvu osvětlení. Za tímto účelem se při instalaci instaluje také RGB regulátor. Volba květu se provádí pomocí dálkového ovladače.

Takové osvětlení stropů je vícebarevné a monochromatické. Jedna barevná stuha je levnější, kromě toho v tomto případě není třeba kupovat regulátor ovládající barvy.

Doporučení pro výběr

\ t

Při výběru typu LED pásky pro mnoho lidí, kteří očekávají, že budou provádět vlastní osvětlení, je hlavním problémem její hodnota. Pokud je osoba omezena na náklady, můžete si vybrat jednobarevnou stuhu bez vlhkosti SMD3528, která má 60 diod na lineární metr.

Někteří popírají, že páska RGB má stejnou hodnotu jako jednobarevná, proč ji nekupovat? Faktem je, že v tomto případě bude nutné koupit i správce, který stojí poměrně slušnou částku peněz. Pokud neexistuje žádný regulátor, i barevná páska vydává pouze bílou.

Pokud nejsou finanční prostředky omezeny, je lepší koupit SMD5050, který má 30 diod na metr nebo SMD3528, který má 120 diod. Prodekorativní osvětlení nemá smysl zvolit materiál s vyšší hustotou.

Musíte si vybrat, se zaměřením na konkrétní situaci. Zvažte barvu hlavního osvětlení a vzdálenost stropu. Koupit nejlevnější variantu se nedoporučuje. Pravidelně, často i v relativně krátkém čase, může být vyvážení barev narušeno. To je způsobeno intenzivní degradací diod. Existují případy, kdy diody jednoduše vyhoří.

Chcete-li koupit variantu vodotěsné nebo ne, řešit pouze osobu, která plánuje provést instalaci osvětlení vlastními rukama. Pokud je však stále zaplaven živými sousedy nahoře, měl by zůstat na pásku se silikonovou izolací.

Osvětlení běžných stropů

\ t

Pomocí LED pásky můžete dokonce svůj obvyklý strop proměnit ve velmi zajímavý designový prvek a po velmi krátkou dobu. Pro tento účel je třeba koupit jednoduchou základní desku pro strop, ale spíše velkou tloušťku, protože světla jsou dostatečně světlé a proto mohou osvětlit podlahovou desku. Připevněte základní desku na stěnu po obvodu místnosti pod stropem asi deset palců.

Instalace je následující. Tento typ osvětlení stropů by měl být aplikován pouze na hladký, nepoškozený, nepoškozený povrch. Pak celý proces instalace trvá trochu času.

Páska se prodává v cívkách a její délka téměř nikdy nesplňuje nezbytné požadavky. Z tohoto důvodu byste měli přerušit řádky, které jsouNaplánováno v pásmu, Pokud potřebujete velkou délku, lze pásku zvětšit pomocí speciálních konektorů. Pro napájení 220 V musí být připojení provedeno pouze přes síťový zdroj. Toto zařízení je lepší skrýt v každém výklenku. Typicky je tento materiál k dispozici na bázi lepidla, ale pokud tomu tak není, je nutné zakoupit oboustrannou lepicí pásku.

Podsvícení tahu a stropu sádrokartonu

Samozřejmě se pás LED obvykle používá k osvětlení místností, ve kterých jsou instalovány zavěšené nebo zavěšené stropy. Aby bylo možné namontovat LED pásek pod napínací strop, ve výklenku pro záclony, je nutné předem předpovědět místo, kde chcete instalovat napájecí zdroj, a v případě potřeby také RGB regulátor. Napájení takového podsvícení by mělo být nezávislé, aby mohlo být zabudováno podsvícení a osvětlení, pokud je to žádoucí, současně a odděleně.
Můžete zvýraznit jednoúrovňový nebo víceúrovňový strop nejrůznější konfigurace. Pokud se instalace s vlastními rukama objeví na lesklém stropu napětí, nezapomeňte vzít v úvahu, že ve skrytém výklenku se v nich odrazí LED, stejně jako v zrcadle.

Pás LED můžete namontovat přímo na strop napětí. Pak většina světla absorbuje stropní plátno. Z tohoto důvodu je nutné předem experimentovat s cílem optimálně vybrat materiál a typ stropního osvětlení.

Udělejte tento druh osvětlení na stropě vlastníma rukama -Úkol není příliš komplikovaný. Nicméně, pokud člověk naprosto nerozumí elektřinu, neměl by provádět instalaci takového osvětlení nezávisle. Je lepší apelovat na profesionály, které budou rychlejší, snazší a bezpečnější.

Výhody takového osvětlení

\ t

Při montáži LED svítidel do zavěšených stropů nebo napínacích stropů je nutné v případě jejich poruchy provést demontáž a následnou montáž všech konstrukcí. A to je velmi vážná událost. Proto je možnost použití LED pásky mnohem pohodlnější, navíc slouží více než deseti let.

Hlavní výhody takové varianty osvětlení:

  • velmi jednoduchá a snadná instalace;
  • dlouhá životnost;
  • poměrně malé náklady;
  • velký výběr barev.

Tento typ osvětlení spotřebovává velmi málo elektřiny, což z něj činí nákladově nejefektivnější řešení. Kromě toho je takové osvětlení velmi robustní mechanicky, protože nepotřebuje přežít při instalaci, že spadne ze stropu a rozbije se, jako jsou zářivky nebo neonová světla.

Doporučuje se použít řídicí jednotku (regulátor) s LED pásy, která umožňuje měnit barvu, jas a rychlost podsvícení. Toto zařízení vám umožní dosáhnout vynikajících výsledků.