Zahřívání vnějších stěn


Aby se snížily tepelné ztráty budovy prostřednictvím oplocených konstrukcí, je nutné izolovat její vnější stěny, protože mají významnou plochu.

Lehký mokrý
Vysoce kvalitní izolace stěn domu vám umožní ušetřit spoustu tepla a peněz na vytápění. Jednou z nejběžnějších metod izolace je tzv. Metoda „light wet“. Nazývá se také způsob upevnění tepelné izolace. Má dvě výhody: umožňuje získat kvalitní omítnutý povrch stěn - dokonce i homogenní (proto se také nazývá "bezšvový izolační systém") a zároveň poskytuje fasádě budovy dobrou tepelnou izolaci. Tato metoda se používá jak pro izolaci nových budov, tak pro opravy a izolaci starých. Představuje vícestupňový proces, který by měl být pečlivě připravován: získat potřebné materiály a pozvat profesionální výkonné umělce.

Především je nutné připravit stěny: očistit je od odlupovaných úlomků, kde je nutné provést drobné opravy nepravidelností a trhlin, vypouštět vlhké plochy stěn a nastavit les.

Další etapou je instalace ocelové tyče s pozinkovaným povrchem na horní straně základny, která pomůže správně nainstalovat ohřívač, protože je umístěna na své první vrstvě a chrání před průnikem hlodavců. Současně hmota, ze které je výztužná vrstva vyrobena, vytváří úhelníky pro zpevnění rohů domu, hrany dveří a okenních otvorů.

Startovací tyč vyrobená z pozinkované oceli pomůže správně nainstalovat první řadu desekizolace z minerální vlny

Po dokončení přípravy podkladu se na něj nanese adhezivní roztok k lepení izolačního materiálu - minerální vlny, pěnového polystyrenu. Typ lepidla závisí na typu izolace. Desky topného lepidla ve vázách. Velkoformátové izolační desky se dále upevňují ke stěně pomocí plastových hmoždinek, používají se 6-8 ks na 1 m2. To platí zejména v případě, že desky topného tělesa by měly být namontovány v nadmořské výšce nad 8 m. Hmoždinky jsou umístěny ve všech místech připojení desek. U vnějších rohů, okenních a dveřních otvorů je nutné upevnění pomocí hmoždinek. Proveďte jej dva dny po zaseknutí ohřívače.

Stěny "dýchacích" materiálů by měly být izolovány minerální vlnou, která je také propustná pro páru
. ), a aplikuje se na ni výztužnou vrstvou, která pak utopí výztužnou síť. Druhá vrstva výztužné hmoty se aplikuje na výztužnou mřížku tak, aby se nikde neobjevila.

O dva dny později, když zesilující vrstva zaschne, můžete začít omítku aplikovat na zeď. Ale předtím, než na celém povrchu stěn použít základní nátěr, který zvyšuje přilnavost stěny a dokončovací materiál. Mezi aplikací základního nátěru a omítky by mělo trvat 24 hodin.

Samotný proces nanášení omítky by měl být kontinuální, dokud nebude omítka celého úseku stěny kompletní, jinak budou na tomto místě viditelné spoje těsnicí omítky. Omítnutá stěna by měla být chráněnapo dobu 48 hodin od deště a slunce. Pokud by měla být omítka nanesena po aplikaci, měly by být použity akrylové a latexové barvy pro akrylátové omítky a pro silikonové a silikátové silikonové a silikátové barvy. Pro systémy izolace fasád se doporučuje používat materiály, které se navzájem shodují z hlediska propustnosti par.

Suchá metoda izolace fasády
Dalším účinným, estetickým a nenákladným způsobem izolace fasády je její obložení s vinylovou obložkou, kovem nebo dřevem “. panelů. Jedná se o tzv. "Suchou" metodu izolace. Pokud pro provedení "mokré" metody izolace fasády musíte mít profesionální dovednosti, obklady lze provést rychle pomocí jednoduchých nástrojů. To není problém pro každého, kdo je může použít.

Existuje obrovský výběr barev, odstínů a textury vlečky. Kromě toho jsou navrženy různé šířky a délky panelů

.

Může se stát, že jedna vrstva izolace nebude postačovat k tomu, aby vnější stěny vyžadovaly požadované parametry tepelné izolace. Potom musíte položit druhou vrstvu izolace. K tomu je nutné namontovat přídavný rám pod opláštění, připevňující ke koncům mřížky, distanční tyče, které umožňují volně cirkulovat vzduch pod čelní fasádou. Fasáda se větrá. Při ošetření stěn s obklady nebo jinými fasádními panely pod podšívkou musí být nutně větraná vůle, která umožní v ní cirkulovat vzduch a odstranit z nějje vlhký. To zase zachová izolační vlastnosti ohřívače.

Při instalaci vlečky se používá mnoho součástí. Je žádoucí, aby byly 2-3 barvy, pomůže vytvořit zajímavý a nezapomenutelný architektonický obraz domu.
Montáž panelů z umělého kamene
Montáž panelů z umělého kamene
1. Příprava zdi (pouze pro rekonstrukci budovy)
2. Upevnění konstrukční polohy fasády roviny
3. Montáž držáků
4. Montáž horizontálního profilu
5. Montáž ohřívače (ocelovou bariérou nebo bez závislosti na hustotě ohřívače)
6. Montáž vertikálního profilu
7. Montáž čelní vrstvy
8. Montáž vybraných prvků (rámování otvorů, parapetů, podpěr drenážního systému atd.)

Materiály pro dokončovací práce na fasádách
Skutečnost, že domy postavené před 20–30 lety vyžadují tepelnou modernizaci, nevyvolává pochybnosti - jejich vnější stěny je třeba zahřát. Co přes topení? Fasáda musí konat nejen estetickou, ale i ochrannou funkci. Jako dokončovací vrstva můžete použít spoustu různých materiálů - vše záleží na stylu domu a vkusu hostitele.

Stavební trh nabízí velký výběr takových obkladových materiálů, které se liší tvarem a strukturou prvků, velikostí a materiálů, z nichž jsou vyrobeny. Mohou to být plastové nebo kovové obklady, stejně jako dokončovací materiály ze dřeva, kompozitní desky na bázi dřeva, polymerfasádní desky.

Fasádní omítkyplní dvě funkce: zdobí a chrání. Pro venkovní dekorační a dekorační práce používejte cement, polymerní cement, cementový písek, silikát, akryl, silikon, tenkovrstvou i tepelně těsnící omítku. Nejodolnější, elastické, odolné vůči znečištění ovzduší a spalování jsou akrylové a silikonové omítky.
Plastové nebo kovové obkladyjsou silné, trvanlivé (více než 40 let), mají mnoho barevných řešení, jsou snadno omyvatelné, jednoduché a snadno se instalují. Nehroutí se a v průběhu času se nerozpadají, odolávají vlhkosti, mrazu, UV záření a agresivním vlivům prostředí a nevyžadují žádnou fasádu pro jejich montáž. Plastové panely mohou mít fakturu, napodobují palubu a dokonce i dřevěný šindel.

Dřevěné prvky fasádního fasádního blokusimulují poloprolití nebo tyč (tzv. Falešný keř). Jsou vyrobeny převážně z měkkého dřeva. Na délku, mohou dosáhnout 6 metrů, mají šířku 96-146 mm, tloušťka 19-34 mm. Po dokončení opláštění by tyto prvky měly být pokryty vnějším ochranným zařízením, které je žádoucí aktualizovat každých 3-5 let, nebo vnějším nátěrem na dřevo.

Výrobci nabízejí dřevěné panely a obkladové panely s izolací (ve formě nosníku)
Fasádní desky na bázi \ t PVC pryskyřicemají malou tloušťku, nízkou hmotnost, mohou simulovat strukturu přírodního kamene, cihly nebo fasádyomítka, snadná instalace.

Desky z umělého fasádního kamenevyrobené z kamenné drobky a /nebo cementu. Obklad z umělého kamene může navenek napodobovat tradiční zdivo s charakteristickou vertikální a horizontální výšivkou. Pomocí fasády různých barev můžete vytvořit různé kompozice. Fasádní kámen je snadno řezatelný bruskou (tzv. Bulharskou), takže je snadné se přizpůsobit požadované velikosti během instalace (okna, dveře, rohy atd.). Přísady pro barvení umožňují získat výrobky s velkým množstvím barev.

Obkladový kámen je určen pro použití po více než 100 let. Barevná stabilita k ultrafialovému záření dodává barviva přidávaná do roztoku při výrobě kamene

Obklad z umělého kamene vypadá jako tradiční cihlové zdivo s charakteristickou vertikální a horizontální charakteristikou s výšivkou

Velký počet materiálů pro povrchovou úpravu fasád umožňuje informovaný výběr, kromě použití takových materiálů, jako je například fasádní dekorace, jsou pevné a odolné.

Technologie izolace vnějších stěn videa

Zdroj vlastních výrobků:

http://www.umeltsi.ru/