Výsadba a péče o špičaté růže: pěstujeme růžový proutěný růženec

Zvláštní fascinace ze strany zahradníků vždy způsobila svitek růží s dlouhými větvemi, pohřbenými nádhernými květinami. To je skutečný nález pro krajinář, který vám umožní vytvářet kvetoucí oblouky, sloupy, altány, ploty. Přes obrovské biče, dosahují 5-6 m na délku, všechny druhy vrabčích růží jsou keře. Člověk by si myslel, že v tomto případě je výsadba a péče o ně podobná jiným druhům růží, ale všechno není tak jednoduché. Dlouhé biče ukládají majiteli takového luxusu zvláštní povinnosti. Proto, aby bylo možné získat z vazby růží této estetiky, musíte vědět, jak se o to správně starat.

Obsah
 1. Obsah
 2. Čas přistání: jaro nebo podzim?
 3. Místo pro výsadbu
 4. Půda pro tkané růže: co zvážit?
 5. Vzdálenost mezi větvemi růží
 6. Příprava sazenic před výsadbou
 7. Výsadba a péče o mladé sazenice
 8. Scarlet Rose: Péče
 9. Flower Rose: péče a ořezávání
 10. Podvazek z kořeněných růží
 11. Veyunki Rose: péče o rostliny v zimě

Obsah

 • Čas přistání: jaro nebo podzim?
 • Místo pro výsadbu
 • \ t
 • Půda pro šlehačky: Co je třeba zvážit?
 • Vzdálenost mezi neloupanými růžemi
 • \ t
 • Příprava sazenic před výsadbou
 • \ t
 • Výsadba a péče o mladé sazenice
 • \ t
 • Riding Riding: Péče
 • Rose Rose: péče a ořezávání
 • Podvazek z kořenitých růží
 • Kytice růží: péčepro rostliny v zimě
 • \ t

Doba vykládky: jaro nebo podzim?

Všechny druhy "královen květin" jsou považovány za rozmarné, nejsou výjimkou a tkalcovských růží, které musí být pečlivě promyšleny. Začněte správnou volbou doby přistání. Nejlepší je omezit tuto událost na teplejší dny v květnu. V tomto případě budete mít jistotu, že zimní rostliny budou mít čas na posílení a nezaniknou během nachlazení. Křoviny špičatých růží se spánkovými ledvinami mohou být vysazeny dříve, než se pupeny rozpustí na stromech, jakmile se půda zahřeje na 10-12 °. V tomto případě, pokud jste si koupili sazenice ve skleníku (to znamená, s listy), pak je nutné plánovat až poté, co pupeny byly vyhozeny do stromů.

Křoviny můžete pěstovat také v srpnu až září, ale vždy existuje riziko úmrtí rostlin, pokud nemá čas dohnat nástup mrazu.

Místo pro výsadbu

\ t

Plocha pro výsadbu vazebných růží by měla být v první polovině dne dobře osvětlena. To je důležité, protože to je ráno teplé slunce, které bude suché rosy na listu a nedá šanci na plísňové nemoci. Plně otevřené hřiště není tak dobré, protože polední sluneční paprsky mohou způsobit "spalování" jemných okvětních lístků a dokonce i sušení celé rostliny. Ujistěte se, že zvolené místo je chráněno před chladným severním a severovýchodním větrem, stejně jako není umístěno na rohu budovy, kde se procházky neustále pohybují - jemná mísa růží se jí nelíbí, její vývoj bude nevyhnutelně utlačován.

Půda pro šlehačky: Co je třeba zvážit?

Mléko na růže se rozvíjí normálně pouze na půdách propustných pro vodu. To znamená, že voda z deště (nebo zalévání) by měla být volná, aby mohla proniknout hluboko do země a nezůstávat v oblasti kořenů. V opačném případě nevyhnutelné hnilobou kořenového systému a smrtí rostliny z nedostatku výživy.

Je-li tedy podzemní voda ve vaší oblasti velmi blízko povrchu země, měli byste růže vysazovat pouze na zvýšených úrovních. Pokud to však není možné, můžeme postupovat jiným způsobem: vykopat jámu do hloubky, nedosahovat hladiny podzemní vody, a pak pěnit dno nebo dát tam velký plochý kámen. Takové preventivní opatření neumožní podzemní vodě „dostat se“ do kořenové zóny a poškodit ji, navíc se jádro kořenů prohloubí a jejich objem se během růstu neobjeví vertikálně, ale horizontálně. Poté se na kamen nebo beton naleje dostatečná vrstva úrodné půdy, která pak rostlinu zasadí.

Nejlepší pěstební růže rostou na úrodných hlínách - jsou dostatečně prostupné pro vodu a vzduch, aby poskytly správné kořenové soustavě. Tvrdá jíl a lehká písčitá půda nejsou vhodné pro pěstování růží. Zároveň, pokud vaše stránky jsou jen takové země, nezoufejte. Můžete zlepšit situaci, přidáním do hliněné půdy písku, a písek na ředění s hlínou. Tím se přizpůsobí propustnost půdy pro vzduch a vodu, ale nepřidá to půdě úrodnost. ToPro zlepšení tohoto ukazatele by měl být v půdě, humusu nebo humusu. Spolu s organickými, dlouhodobě působícími fosforovými hnojivy a speciálními plodinami půdních bakterií, například přípravkem "Baikal EM-1", se stávají dobrou přísadou. Recyklace bakterií nevhodná pro výživu rostlin ve sloučeninách, které mají k dispozici.

Vzdálenost mezi vrabčími růžemi

Při vykládce je nutné zajistit mezi růži vzdálenost 0,5-1 mv řadě a 1-2 m mezi řádky. V případě, že se výsadba provádí v blízkosti altánu nebo stěny domu, nesmí být vzdálenost mezi zařízením a troubou menší než 0,35 - 0,5 m

.

Zahradu můžete rozdělit do několika zón pomocí mřížek, na obou stranách osázených pletenými růžemi. Rostliny vysazené v šachovém řádu, aby se nezachytily. Zároveň je vzdálenost mezi nimi udržována na 0,5-1 m, stejně jako u normálního plánu přistání. Taková obrazovka bude dekorativní celé léto, i když role růže kvetou.

Příprava sazenic před výsadbou

\ t

Než začnete s výsadbou, je třeba důkladně zkontrolovat křoví růží a odstranit všechny rozbité, roztříštěné a shnilé části kořenového systému. Řezy pro dezinfekci práškové s loupaným dřevěným uhlím, aby se zabránilo hnilobě ráno. Dále je žádoucí ponořit kořeny do směsi boltanky složené z jílu s příměsí čerstvé krávy (10%) a fosforobakterinu. 3 pilulky fosforobakterinu jsou předem rozpuštěny v 0,5 litru vody a poté nalijte tuto směs 9,5 litru vody na šlehání. Kráva může být nahrazenapřidáním 1 tablety na 10 litrů šlehání.

Při jarní výsadbě sazenic každé třídy tkaných růží se obřízka podrobuje obřízce. Současně na silné výhonky vlevo na dvě vyvinuté ledviny, a pro slabé - jeden. Pokud se přistání uskuteční na podzim, prořezávání se stále provádí na jaře po odstranění zimních úkrytů z křoví.

Přistávání a péče o mladé sazenice

\ t

Začněte kopat díru, jejíž velikost by měla poskytovat volné umístění kořenů, s kořenovým krkem nutně prohloubit alespoň 10 cm. Takové opatření jej ochrání před zimním chladem, protože v takové hloubce s normálním úkrytem (například pod smrkovými větvemi) teplota neklesne pod -2 stupně. Také prohloubení kořenového děložního hrdla v kořenových růžkách přispěje k tvorbě velkého množství dalších kořenů.

Do otvoru se nalije úroda úrodné půdy, kolem které se kořeny otáčejí rovnoměrně a usínají, takže pokud možno neuvolňují prázdnotu. Po naplnění jámy zeminou je pošlapána nohama. Kořenové vazby jsou zavlažovány směsí fosforobakterinu a heteroauxinu pro lepší přežití.

Během jarní výsadby jsou sazenice pokryty polyethylenovou fólií, což vytváří skleníkové podmínky pro růži. Film si zachovává vlhké trvalé mikroklima, které pomáhá obnovit poškozené kořeny a zaručuje vysoký stupeň přežití. Povinné podmínky pro takový mini-skleník jsou denněvětrání K tomu stačí několik minut otevřít roh filmu tak, aby rostlina měla přístup na čerstvý vzduch. Postupně by mělo být takové "vytvrzování" zvýšeno, aby se film zcela odstranil za dva týdny.

Pokud by výsadba poškodila kořeny rostliny, bylo by žádoucí nalít ji "Kornevin" nebo "Zirkonium". Dobrý přispívá k adaptaci sazenic a sprej s lékem "Epin".

Rostliny vysazené v prvním létě nevyžadují další hnojení, protože nevyvinutý kořenový systém bude mít dostatek živin, které jsou v půdě přítomny. Pouze za účelem přípravy růží pro zimní odpočinek, jsou krmeny koncem srpna - začátkem září roztokem draselných solí, například infuzí dřevěného popela.

Scarlet Rose: Péče

Během vegetačního období se růže vykoupává pravidelným zavlažováním, výživou, odstraňováním plevelů, sušenými květinami a slabými větvemi.

Již po odstranění zimního úkrytu s nástupem jarního tepla, prořezávání je provedeno, odstranit poslední rok rostlinných zbytků, postříkat růže s pesticidy, uvolnit půdu kolem rostliny, udělat nezbytné hnojivo.

Vzdálené zbytky rostlin jsou zničeny, pokud jde o možnou ztrátu růží v loňském roce nemocí, budou zdrojem recidiv onemocnění. Postřik rostliny pesticidy pro preventivní účely se provádí co nejdříve - před otevřením ledvin. Pro tyto účely se často používá roztok železaKuporos (3%), ale existují i ​​další modernější prostředky. Pokud v minulé sezóně nebyly pozorovány žádné nemoci u růží, může být taková profylaktická příhoda vynechána.

Poté, co se půda po zimním nachlazení zcela odmrazí, je podrobena ošetření, které je tráveno nebo sklízeno vidličkou nebo kultivátorem do hloubky 20-25 cm, pokud byly loni v loňském roce nemocné s plísněmi nebo jinými chorobami, je třeba půdu trávit obratem. vrstva půdy - tak zničil zbývající škůdci, kteří přezimují v horní vrstvě půdy. Pokud růže nebyly nemocné, pak je lepší spíše hluboké uvolnění než kopání, které nevyhnutelně poškozuje malé kořeny rostliny.

Po zpracování půdy je horní vrstva mulčována humusem, kompostem nebo humusem, aby vyplnila stopové prvky, které jsou při pěstování rostlin nevyhnutelné.

Počátkem května, v bezvětří, ponurém počasí, se provádí postřik růží z housenek z hořících listů. Současně je nutné zajistit, aby jed nespadl do ovocných stromů nebo keřů - v případě potřeby je chráňte plastovou fólií.

Květ růže: péče a stříhání

\ t

Prudké růže vyžadují správné řezání, jehož účelem je vytvoření, dlouhé a hojné kvetení, zlepšující korunu. Prořezávání také pomáhá získat pevný kryt rostlin s novými výhonky.

Prořezávání se provádí po úplném rozkvětu rostliny, tj. Na konci léta. Nejdříve odřízněte nemocné a poškozené větve. Silnýroční výhonky nejsou odstraněny. Staré výhonky jsou odstraněny v případě, že na větvi jsou nové výhonky. To znamená, že prořezávání se provádí tak, že místo starých výhonků přichází nový rok. Dvouleté výhonky nejsou řezané - je to na nich, že hlavní množství květin se bude soustředit příští léto.

Podvazek růží

Je nutné začít podvazky bičem háčkovaných růží co nejdříve, aby rostlina neposkytovala dodatečnou péči a rostla ve směru, jakým chcete.

Když se tvoří vazba, nesnažte se, aby všechny hlavní větve rostly. Může se stát, že všechny květy a listy „zamíchají“ na vrchol rostliny, a to k tomu nepřidá estetiku. Abychom se takovým potížím vyhnuli, je třeba se snažit orientovat hlavní větve horizontálně. Pak se brzy objeví vertikální postranní výhonky, které vyrůstají. Podobný princip formování zajatých růží dokonale zakrývá trojúhelník nebo zeď a také poskytuje luxusní a dlouhotrvající květ.

Je-li keř sloupu zasazen v blízkosti sloupu, pak pro správné formování stačí otočit biče ve spirále.

Vijunki Rose: péče o rostliny v zimě

V zimě vyžadují všechny růže včetně bičů úkryt. V tomto případě je důležité vědět, že mezi přístřeškem (film, vysoký, smrk) a závod musí zůstat vzdušný prostor. Pokud je to možné, biče růží jsou odstraněny z podpěry, odstranit shnilé, nemocnéstřílí a všechny listy. Poté se větve zalomí motouzem a upevní se k zemi dřevěnými nebo kovovými čepy. V horní části bič pokrytí šedozelená, film, listy nebo smrkové větve. Přibližně můžete zakrýt všívanou růži přímo na podpěře, například pokud narazí na oblouk. Současně je podpěra nejprve svázána pytlovinou, ručníkem nebo fólií a poté pokryta klopou.

Viz články pro podobná témata:

 • Jak udělat z vaší zahrady růžovou zahradu - průvodce krok za krokem
 • Výsadba a péče o růže v zahradě - drobnosti a triky
 • Úkryt růží na zimu - izolace "Královny květin"
 • Rostlinný kvetoucí rám - vyberte trvalky pro okraj květinového záhonu
 • Květy s rozkvetlými květy pro záhony - vyberte si vhodné exempláře
 • Jak vybrat vytrvalé květiny do záhonů