Vyrovnání dřevěné podlahy pod laminát: srovnání pěti různých způsobů

Vyrovnání dřevěné podlahy pod laminát: srovnání pěti různých metod

Malovaná dřevěná podlaha není nejlepší výzdobou nově zrekonstruovaného pokoje. Samozřejmě, perfektní východisko ze situace by bylo vyleštit a odhalit s lakem, ale bohužel to není vždy možné. Co dělat, když interiér dokonale zapadne do dřevěné podlahy a vyměnit desky není ani peníze, ani čas. Zde přichází pomoc přišla až tak dávno na stavebním trhu novinka - laminátové podlahy. Tento materiál dokonale napodobuje přírodní dřevo, ale výrazně nižší než v ceně. A pokládka laminátu trvá jen několik hodin. Jedinou nevýhodou tohoto krytí je skutečnost, že důvod pro jeho uzavření by měl být stejný. Vyrovnání dřevěné podlahy pod laminát může trvat jen několik hodin a udělat velmi malé množství a může se stát skutečným problémem. Vše záleží na stavu vašeho pohlaví.

Obsah
 1. Obsah
 2. Vyhodnocení stavu dřevěné základny
 3. Metoda # 1: vyrovnání s překližkou
 4. Metoda # 2: tmel PVA lepidla a pilin
 5. Metoda č. 3: samonivelační směsi
 6. Metoda č. 4: vyrovnání podlahy na polena
 7. Metoda # 5: betonový potěr

Obsah

 • Vyhodnocení stavu dřevěné základny
 • Metoda # 1: vyrovnání s překližkou
 • Metoda # 2: PVA lepidlo a piliny
 • Metoda č. 3: samo-modifikující směsi
 • \ t
 • Metoda č. 4: Vyrovnání podlahy na zpoždění
 • Metoda # 5: Betonový potěr

Posouzení stavu dřevěného podkladu

\ t

Aby bylo možné rozhodnout o způsobu vyrovnání podlahy, můžete správně posoudit její sílu. V první řadě se ujistěte, že podlahové desky a polena nejsou poškozeny hnilobou a hmyzem. Chcete-li to provést, zvedněte jednu z desek a prozkoumejte zpoždění a zadní stranu podlahy. Pokud je povrch suchý a silný a stopy hmyzu nejsou viditelné, můžete říci, že máte štěstí - změna pohlaví není vyžadována.

Nyní musíte pochopit, jak daleko se vaše pohlaví horizontálně odchýlilo. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je laserová úroveň. Dost na to, aby bylo zařízení umístěno v rohu, kde je především podlaha, a na stěnách udělejte značky.

Pokud takové zařízení nemáte, musíte to udělat trochu. Nejprve musíte vizuálně identifikovat nejvyšší bod podlahy. Pak pomocí obyčejné úrovně instalace, přes tento bod, nakreslíme rovnou čáru na zdi a pokračujeme po celém obvodu místnosti.

Aby bylo zajištěno, že uprostřed místnosti nebude kopec, je třeba vytáhnout dvě lana, jedno podél místnosti, druhé - napříč. Konce lana musí být upevněny na úrovni označení budoucí podlahy uprostřed každé stěny. Pokud se lana nedotýkají podlahy - je to v pořádku. Pokud na nějakém místě provaz padá na podlahu, zvedněte značení pár centimetrů.

Pokud nerovnost podlahy nepřekročí 2 mm na 1 m, podlaha nemůže být vyrovnána, bude to dostatek tlustého substrátu.

Metoda č. 1: vyrovnání s překližkou

Je třeba poznamenat, že překližka je jedním z nejčastějšíchmateriály pro vyrovnání podlahy. V případě, že je hladina podlahy mezi 3 a 6 mm na 1 běžný metr, lze tuto metodu bezpečně použít.

Překližku je třeba vyplnit tak, aby se spoje desek neshodovaly - buď příčně, nebo s posunem o polovinu šířky plechu

.

Někdy, po delším využívání podlahové desky "vede", z níž jejich střed mírně klesá, a hrany stoupají nahoru. Tuto nevýhodu lze také snadno odstranit ucpávkou z překližky. Pro zlepšení výsledku se doporučuje použít 2 vrstvy překližky.

Metoda # 2: Tmel lepidla PVA a pilin

Tato metoda se používá prakticky pro všechny dřevěné podlahy. Jeho nespornou výhodou je nízká cena a trvanlivost nátěru.

Budete potřebovat:

 • PVA lepidlo;
 • Tirsu;
 • dřevěné lišty;
 • špachtle;
 • Stavebnictví.

Především je nutné instalovat průvodce. K tomu, na podlahu v krátké vzdálenosti od zdi, budeme zastřihovat tenký dřevěný bar nebo pruh překližky, kontrola jeho umístění úrovni. Je nutné začít ze strany místnosti, kde je úroveň podlahy vyšší. Pak pokračujte k instalaci druhé desky. Je důležité kontrolovat, zda jsou všechny pruhy nastaveny na stejnou úroveň. Můžete to provést s instalační vrstvou nebo pravidlem. Pokud není tloušťka desek dostačující, je možné pod ní umístit místo upevnění prořezávání překližky nebo sádrokartonu.

Vzdálenost mezi vodítky, obvykle asi 60 cmplánujete vyplnit překližku s PVA, pak by se tato vzdálenost měla rovnat polovině šířky plechu

.

Aby se vytvořil tmel, je nutné promíchat lepidlo PVA s pilinami na konzistenci husté zakysané smetany. Směs naneste pouze na čistý povrch bez prachu a mastných skvrn. Vzhledem k tomu, že taková směs dává výrazné smrštění, nedoporučuje se její nanesení na vrstvu ne větší než 1 cm. Pokud rozdíl v úrovni podlahy překročí tuto hodnotu, naneste jednu vrstvu, počkejte, až celá směs uschne, a poté postup opakujte. Samozřejmě, že taková opatření značně zdržují proces, ale musí být dodržována. Po nanesení a zaschnutí poslední vrstvy překryjeme tenký tmel překližky a upevníme ho pomocí šroubů k vodítkům.

Metoda # 3: Samolepicí směsi

Další poměrně jednoduchý způsob, jak sladit dřevěnou podlahu s mírným svahem, je samonivelační směs. Je žádoucí používat sklad speciálně vyrobený pro suchá půda. Fáze prací jsou následující:

 • Před zahájením lití je nutné pečlivě připravit dřevěný podklad. První věc je opravit všechny výkyvné desky;
 • Poté rozřízněte v podlaze akrylátový tmel nebo lepidlo PVA, smíchané s pilinami;
 • Nyní musí být podlaha opatřena základním nátěrem. To pomůže chránit jej před vlhkostí;
 • Po obvodu místnosti na zdi, aby se označila nová úroveň podlahy, musíte nalepit hydroizolační materiál;
 • Pokud dojde ke změně prostoru mezi různými podlahovými krytinami, umístěte na místo tlumicí pásku;
 • Připevněte celý povrchHusté polyetylenové podlahy. Bude hrát roli hydroizolace a ochrany dřeva před vlhkostí. Plechy z polyethylenových fólií by měly být lepeny spolu s páskou tak, aby byl povlak utěsněn;
 • Pokud je plánovaná vrstva podlahy plnicího dílu větší než 1 cm, doporučuje se použít výztužné polyetylenové pletivo. Je položena na hydroizolaci a upevněna lepicí páskou.
 • Začneme nalévat. V oddělené nádobě zřeďte směs tak, aby byla dřevěná podlaha zarovnána podle pokynů výrobce. Počínaje rohem nalijte směs pásů širokých 30-40 cm. Teď je třeba ji sladit.

Obvykle se doporučuje sladit směs lopatkovým válcem. Tento nástroj nejenže rozjasní směs, ale také z ní odstraní vzduchové bubliny. V našem případě je však výplň založena na polyethylenu, který může být poškozen jehlovým válečkem, což není vůbec žádoucí. Aby bylo možné směs vyrovnat, je lepší použít špachtli nebo gumový mop.

Podlaha v místnosti musí být nalita poměrně rychle, aby okraje předchozí části neměly čas na zaschnutí před tím, než bude nalit další díl

.

Nyní musíte počkat na celé sušení z kravaty.

Metoda č. 4: Vyrovnání podlahy na zpoždění

Někdy se stává, že páska sexu již prošla svým věkem a zpoždění jsou stále ve výborném stavu. Samozřejmě, staré desky je třeba čistit, ale není nutné položit nové. Vyrovnání podlahy v dřevěném domě je možné bez použití desek. Tato metoda získá nejen povrch,vhodné pro pokládku laminátu, ale také pro izolaci podlahy.

Keramit je vynikající ohřívač. Tato metoda je také vhodná pro ty, kteří chtějí místnost dále izolovat od zvuků třetích stran

.

Po rozbití starých desek musí být prohloubení mezi zpožděním vyplněno vrstvou expandované hlíny. Pak zakryjte pěnou tak, aby ohřívač zabíral celý prostor mezi zpožděními. Teď jsme dali listy tlusté překližky a nechali jsme je přikrýt přímo k zpožděním.

Metoda # 5: Betonový potěr

Vyrovnání dřevěné podlahy vlastními rukama pomocí betonové kravaty je rozhodně možné, ale ne vždy doporučené. Faktem je, že betonový šroub má poměrně velkou hmotnost, což výrazně zvyšuje zatížení podlahy. S tloušťkou kravaty 5-7 cm se zatížení na čtvereční metr překrytí zvýší o 75-100 kg.Tato metoda může být použita pouze tehdy, když si nejste jisti pevností staré podlahy. Pokud se beton nalije na nedostatečně pevný povrch, bude hořet, což bude mít za následek popraskání betonu a poškození povrchové úpravy.

Pokud se stále rozhodnete vyrovnat podlahu cementovou maltou, zajistěte, aby byla hydroizolace instalována na podlahu stejným způsobem jako u samonivelační směsi a do roztoku přidejte změkčovadlo. To pomůže zachovat dřevo a ochrání potěr před prasklinami při mírném vychýlení desek.

Zařízení pro lepení betonu na dřevěné podlaze - není nejlepší volbou pro vyrovnání

Všechny tyto metody vyrovnávání dřevěné podlahy jsou dostačujícíjednoduché a cenově dostupné. Který si vybrat-vyřešit pro vás. Hlavní věcí je nespoléhat se na slavného ruského "možná" a laminát nepokládejte na nerovnou dřevěnou podlahu. Možná si trochu ušetříte, ale brzy se budete muset nejen vrátit k problému vyrovnávání podlahy, ale také nahradit zkažený laminát.