Výměna vany vlastníma rukama, bez pomoci profesionálů

Dobrá náhrada staré lázně, nový vylepšený model - není komplikovaná práce, na které se bude podílet pozorný člověk, který drží nástroje a zná několik doporučení, která je třeba dodržovat.

Vana je váš malý bazén, kde si můžete odpočinout po náročném dni a naplnit své tělo vitální energií před těžkým dnem.

Koupelna je místem pro odpočinek doma, restaurování těla s užitečnými bylinami a mořskou solí. Díky dodatečným funkcím, jako je například hydromasáž, zlepšení vaší pohody a nálada stoupá do nebe.

Obsah
 1. Co je lepší změnit lázeň nebo ji obnovit?
 2. Jak si vybrat nový model mísy?
 3. Jak demontovat starou sanitární keramiku?
 4. Montáž nového vodovodu
 5. Připravit místo pro instalaci
 6. Montážní nohy
 7. Vytváříme nový popruh
 8. Uvolnění instalace
 9. Vodovodní přípojka
 10. Instalace přepadu
 11. Kontrolujeme fungování systému

Co je lepší změnit koupel nebo ji obnovit?

Místo lázní z minulosti, vyrobených ze dřeva, mramoru, stříbra, mědi a dokonce i vylitých ze zlata, přišly moderní zajímavější a pohodlnější modely z oceli, litiny a samozřejmě vysoce kvalitní a nenahraditelné akryly.

Nicméně, bez ohledu na to, jak jsou misky kvalitní a spolehlivé, má každý výrobek svou vlastní životnost, takže za 10-20 let je třeba jej vyměnit. A nevkládejte nové vložky, které, i když kvalitativní, ale vzhled lázněprotože každý rok výrobci nabízejí stále více pokročilých modelů koupelí, které mohou uspokojit chuť nejnáročnějšího spotřebitele.

V současné době je možné zvolit novou lázeň s přihlédnutím k vlastnostem prostor, ve kterých bude umístěna. Stojí za to vyzvednout misku dobré kvality, zajímavou formu, pohodlnou a útulnou, schopnou proměnit proceduru koupání na skutečnou radost. Chcete-li rozebrat starý produkt a nainstalovat nový, nemusíte na rozdíl od volby trávit více času a času.

Jak najít nový model mísy?

 • Vany vyrobené z litiny - trvanlivé v provozu a spolehlivé, navíc mají tradiční modely. Ale jednoduchá klasika udržuje teplotu vody špatnou.
 • Ocelové nádoby jsou pevné, ale mnohem jednodušší než ty předchozí, ale mají některé negativní stránky: malou volbu, která spotřebitele spotřebuje určitými rámy výběru. Bez dodatečné izolace se špatně udržuje v teple. Z malých tahů se sklovina snadno vyjíždí z povrchu. Snadno je ale instalujte, proto je nutné umístit nohy do speciálního držáku a zamknout klíny z kovu a umístit misku na vrchol a vše je pro vás připraveno.
 • Trochu rád! Pro stabilitu výrobku položte pryžové desky pod nohy.

 • Výrobky z akrylu jsou extrémně lehké, udržují teplo v teple, liší se, rozšiřují konstrukční řešení a elegantní linie. Kromě toho jsou populární mezi uživateli kvůlisnadná instalace: sada obsahuje všechny potřebné upevňovací prvky. Tyto modely však nejsou mechanicky ovlivněny: velký klíč tak může při instalaci poškodit povrch.
 • Jak demontovat starou sanitární keramiku?

  Výměna mísy v koupelně začíná demontáží starého výrobku:

 • Odkapávací misku odpojte od vodovodu a kanalizace. To lze snadno provést bez pomoci mistrů, pouze s cílem odstranit koupelnu z místnosti a dát nový model bude potřebovat asistenta: ocelové a železné vany jsou nepříjemné instalovat, protože jsou těžké.
 • Železný sifon může být pevně ponořen. Poté, co je mísa přišroubována a bude se pohybovat, zmizí sama. Při výměně starého výrobku za nový je lepší změnit přívod vody.
 • Jaké nástroje k tomu potřebujeme:

  • několik šroubováků;
  • dělený sanitární klíč;
  • trvanlivé kleště;
  • sekáč, pro čištění starého odpadu;
  • robustní lopatka pro přesun staré nádoby z místa.

  Důležitý bod! Udržujte vodič použitý pro uzemnění na páčce nádoby: používejte elektrické zařízení bez uzemnění je velmi nebezpečné!

  Montáž nových instalatérských zařízení

  V souladu se všemi doporučeními lze nahradit starou lázeň novým moderním modelem bez pomoci nikoho.

  Připravte si místo pro instalaci

  Před zahájením montáže nové nádoby byste měli připravit povrch umístěný pod lázní: Je dobré to vyčistit a odstranit nevýhody, které si nemyslím, že předtím, než se tento vzhled koupelny lišil od ideálu a vyhnul se problémům v budoucnu.

  Prach, ucpaný v roztrženém betonu, starých odpadních barvách a cihlách z cihel se usadí na nábytek, spotřebiče, podlahy a stěny.

  Montážní nohy

  Při montáži nové nádoby není nutné odstraňovat výšku nohou: v případě úniku a nahrazení komunikace pod výrobkem je mnohem jednodušší, když je volný prostor.

  Nohy by měly být nastaveny tak, aby voda postupně odtékala gravitací.

  Vytváříme nový popruh

  Nyní přejděte do fáze instalace nové vazby. Pamatujte, že k výrobě moderních komunikací se používá polyethylen nebo plast. Matice by proto měly být mírně dotaženy k první podpěře.

  Poté připojte sifon ke stoupačce odpadních vod pomocí gumové manžety. Trubka gorphro, která spojuje sifon a kanalizační potrubí, je vytvořena takovým způsobem, aby se zabránilo vzniku ucpání.

  Uvolňovací instalace

  Instalace je poměrně složitá, protože je umístěna na dně, což komplikuje instalaci sifonu. Aby se tento stav poněkud vyřešil, je třeba začít sifon spojovat s kanalizačním systémem a teprve poté si nainstalujeme půjčku na koupání, v případě, že není z litiny - je obtížné ji hned umístit na správné místo. V trubkové trubce pak vložte spojkuvložte chlapa ze sifonu. V prvé řadě je uvnitř a vně gumové manžety dobře mazáno spolehlivým těsněním.

  Instalatérské připojení

  Po dokončení instalace sifonu nainstalujte novou lázeň. Navzdory snadnosti modelu budete potřebovat pomocníka: že jeden stisknete sifon do dřezu mísy a druhý současně vložíte a opatrně otočíte krkem.

  Ale předtím jsme vložili těsnění mezi výstup sifonu a dno nádoby. Silikonový tmel spolehlivě fixuje spoje.

  Instalace přepadu

 • Připojte hrdlo přepadu a hadici: přes plastové upevnění hadicové matice, pak noste klínové těsnění, úzká část by měla být otočena na hadici na plodiny.
 • Vsuňte hadici do trubky o malém průměru a pevně utáhněte matici, která upevňuje hadici a zasouvá těsnění do trubky.
 • Druhý konec přepadu je s již namontovaným sifonem.
 • K otvoru připojte přepad a otočte hrdlo závitem. Následně se podložka, předem ošetřená těsnicím materiálem, umístí mezi těleso našeho přepadu a produkt.
 • Pozor! Všechny dostupné spoje při instalaci vany jsou zkroucené rukama. A s námořníky utáhněte hrdlo přepadu a hlavní uvolnění.

  Na konci instalace na vaši žádost vyrobíme vanu.

  Provoz kontrolního systému

  Naplňte lázeň vodou, pak ji spojte a pečlivě sledujte, zda je někde. Pokud zjistíte, že někde unikla voda, vytáhněte ji nahorumožných spojení. Po dokončení instalace, použijte v koupelně může jen 6 hodin do silikonu jsou dobře zmrazené.

  Jak vidíte, k výměně starých výrobků s rukama můžete, zatímco vy nemusíte trávit spoustu času a úsilí, v případě, že jste již zabýval instalatérské!