Vyberte šroubovák akumulátoru


Jak správně vybrat šroubovák akumulátoru.

Téměř většina uživatelů stavebních nástrojů upřednostňuje mít na farmě univerzální nástroj. Motivy takové touhy jsou zcela přirozené: je rozumnější mít v domácnosti jeden nástroj, který může nahradit několik. Úspora nákladů a prostor na policích ve skříni jsou zřejmé. Nicméně, všechny věci mají své vlastní výhody a nevýhody a univerzální bateriově napájené zařízení není výjimkou z tohoto obecného pravidla. Místo opravy bytu na jeho vlastní řekne, jak si vybrat šroubovák správně a co je lepší věnovat pozornost. Také sdílet své myšlenky, zanechat zpětnou vazbu.

Uživatel by proto měl mít na paměti, že při výběru univerzálního nástroje bude vědomě umožňovat průměrování některých charakteristik, podle kterých se hodnotí kvalita nástroje, jako je rychlost vrtání nebo síla nárazu. Kromě toho jsou některé vlastnosti nástroje jednoduše nekompatibilní, jako je vrtání s úderem a vrtání malých otvorů. Ale uživatel má všechny výhody spojené s univerzálností jako:

 • Zařízení napájené bateriemi poskytuje autonomii od elektrické sítě
 • .
 • Multifunkčnost nástroje poskytuje širokou škálu aplikací
 • .
 • Jednoduchost a přesnost

A to není ani zdaleka úplný seznam možností univerzálních nástrojů. V současné době se výrobcům nabízí široká škála různýchmodely dobíjecích univerzálních nástrojů, jako jsou: šroubováky, brusky, letadla a další. V tomto směru existuje tendence vytlačovat běžné síťové nástroje pomocí akumulátorových nástrojů, a to nejen v každodenním životě, ale také ve výrobě a průmyslu. V článku, s ohledem na význam otázky, je podrobně zvažována správná volba nástroje, vlastnosti a parametry akumulátorových šroubováků.

Obsah
 1. Akumulátorový univerzální nástroj - výhody a nevýhody
 2. Jak správně vybrat šroubovák baterie
 3. Akumulátorový šroubovák Makita 8281DWPE
 4. Akumulátorový šroubovák Hitachi DS12DVF3
 5. Aku šroubovák BOSCH GSR 12-2 Professional
 6. Aku šroubovák METABO BSZ 14,4 Impuls

Akumulátorový univerzální přístroj - výhody a nedostatky

Je zřejmé, že optimální volba nástroje je primárně určena úkoly, jejichž rozhodnutí musí nástroj poskytnout, a samozřejmě podmínkami pro jeho budoucí fungování (využívání v domácích podmínkách nebo řešení profesních úkolů). Jasné pochopení budoucích provozních podmínek je o to důležitější, že náklady na multifunkční domácí spotřebiče se příliš neliší od nákladů na profesionální šroubováky poháněné bateriemi. Je logické položit otázku - co odlišuje profesionální nástroj od domácích modelů. Hlavní rozdíl je v tom, že je profesionálníŠroubovák může vydržet delší zatížení a méně opatrnou manipulaci.

Tyto parametry rozlišují profesionální model od jednoduchého, a proto mnoho výrobců v technických pasech uvádí, že jejich výrobek neztrácí svou schopnost pracovat po pádu z určité výšky. Je třeba také vzít v úvahu, že i při opravách je nástroj určený pro domácí potřeby provozován méně intenzivně než ve výrobních podmínkách. Takový vysoký zdroj síly a spolehlivosti je však zajištěn funkčností. Z tohoto důvodu je profesionální nástroj méně funkční než domácí.

Pro jasnější pochopení podstaty otázky je třeba situaci analyzovat zkoumáním konkrétního příkladu. Předpokládejme, že kus univerzálního akumulátorového šroubováku QUATTRO je dodáván v obchodě s nábytkem, z nichž každý představuje 4 šrouby v jedné značce Black & Decker KC2002FK.

S povrchním zkoumáním se zdá, že výroba nábytku byla vybavena krásnou technikou, kterou vyrábí známá značka, a přitom ušetřila poměrně slušné množství peněz (náklady na sadu 6 000 rublů, zatímco samostatný nástroj není o mnoho levnější). Ale tento úsudek je spíše povrchní. Zvažte otázku důkladněji. Při výrobě téměř vždy v pracovní den je nutné provádět stejný typ provozu nebo plánovat dřevo, nebo se zabývat instalací hotových výrobků, nebo rozhodnout o obalech. Je snadné odhadnout, že k provedení těchto stejných funkcíPotřebujete pouze jeden nástroj (například skládačka, plán, šroubovák atd.). Všechno bude jasné, pokud porovnáte vlastnosti šroubováku Black & Decker KC2002FK a vlastnosti samostatného nástroje. Vyberte si tento univerzální akumulátorový šroubovák pro ty, kteří často nepoužívají jednotlivé komponenty a tento nástroj sám.

Pro větší přehlednost je vhodné zvážit výrobky stejné značky Black & Decker, konkrétně šroubovák Black & Decker SR12K, který stojí 3500 rublů. KC2002FK používá 1,5 A /s baterii s napětím 14,4 V, zatímco neuniverzální model používá baterii 1,5 Amp /h s napětím 12 V a točivým momentem 16 Nm, zatímco výkonnější univerzální šroubovák pouze 10,5 Nm. První významná oběť zajišťující všestrannost zařízení.

Univerzální nástroj může být použit jako skládačka, ke které samozřejmě nedávají smysl zvláštní požadavky. Pojistka stejné firmy KS999EK má výkon 600 W a nastavitelná frekvence lopatek se pohybuje od 0 do 3200 ot /min

.

Univerzální upevňovací jednotka vykazuje stejnou rychlost pojezdu (3000 ot /min), ale s jejím pomocí můžete materiál rozřezat do hloubky 38 mm a specializovaná upínací pila, kterou je strom rozřezán na 65 mm.

Kdo je lepší zvolit tuto kopii? Univerzální šroubovák Black & Decker KC2002FK je ideální nástroj pro domácí použití, ve kterém se používá pouze proje to velmi vzácné. Použití ve výrobě je bez jakéhokoliv smyslu, a proto v profesionálním prostředí rozšířené specializované nástroje, vybavené stejným typem bateriových bloků, a plní určité standardní funkce.

Racionální přístup, který vám umožní ušetřit peníze prokázané společností BOSCH, vydala modelovou řadu nástrojů poháněných bateriovým šroubovákem značky GSR 18 VE-2-LI Professional. Je třeba poznamenat, že úspora nákladů je poměrně vysoká vzhledem k vysokým nákladům na moderní baterii typu Li-Ion. Tak, nákup další nástroj pro tuto společnost, není třeba kupovat baterii znovu.

Jak správně vybrat šroubovák baterie

Po zvážení základních vlastností univerzálních bateriových nástrojů se podrobněji zabýváme výběrem šroubováku akumulátorů a zvážíme možnosti, které vám umožní tento nástroj používat nejen doma, ale také pro komerční účely.

Naše přezkum je omezen na výrobky vybavené značkovými bateriemi NiCd, které jsou ve vysoké poptávce, protože akumulátory Li-Ion navzdory všem svým výhodám nejsou vzhledem k jejich vysokým nákladům obzvláště oblíbené. Hlavní parametry, které je třeba vzít v úvahu při volbě nástroje, jsou:

 • Dokončení přístroje 2 baterie s hodnotou napětí nejméně 12V
 • \ t
 • Přítomnost nabíječky, kterou lze obnovitvýkonnostní model po dobu 1 hodiny
 • Přístroj je vybaven velkým počtem kroků (utahovací moment), kterým se provádí řízení momentu
 • Vysoká hodnota točivého momentu
 • Typ zásobníku typu přístroje
 • \ t
 • Přítomnost několika rychlostí otáčení
 • \ t

Doporučujeme, abyste si pečlivě přečetli záruční list, protože někteří výrobci neručí za používání baterií. Je žádoucí, aby dodatečné vybavení zahrnovalo sadu trysek, 3 dobíjecí baterie a baterku.

Na základě všech potřebných znalostí oceňujeme výhody a nevýhody následujících modelů známých značek:

 • Akumulátorový šroubovák Makita 8281DWPE , jehož cena je 5,8 tisíce rublů a je vybaven baterií typu Li-Ion a možností zásahu
 • Akumulátorový šroubovák Hitachi DS12DVF3je vybaven bateriemi, které stojí 3,6 tisíc rublů
 • .
 • Akumulátorový šroubovák značkyBOSCH GSR 12-2 Professional , jehož cena činí 4 000 rublů
 • Akumulátorový šroubovákMETABO BSZ 14,4 Impuls , stojí 7 tisíc rublů a má poměrně vzácnou možnost "puls"

Samozřejmě, že všechny vybrané nástroje k posouzení se liší kvalitou, spolehlivostí a trvanlivostí. Ačkoliv jsou všechny výše uvedené šroubováky zařazeny do kategorie profesionálních nástrojů, jsou poměrně cenově dostupné průměrnému uživateli podle hodnoty, nyní se podrobněji podíváme na vlastnosti a určíme, který z nich si vyberete nejlépe.

Akumulátorový šroubovák Makita 8281DWPE

Zdrojem energie je nová generace Li-Ion baterie s napětím 14,4 V, což je bezesporu její výhoda.

Přístroj je dodáván se 2 bateriemi a nabíječkou, která obnovuje výkon jednotky během jedné hodiny. Rychlost šroubováku je rozdělena do 2 rozsahů: první rozsah rychlostí zahrnuje hodnotu otáček od 0 do 400 ot /min a druhý rozsah od 0 do 1300 ot /min.

Šroubovák je vybaven rychloupínací patronou (10 mm) vybavenou 16 kroky pro nastavení krouticího momentu (maximální hodnota 36 Nm) a hmotnost nástroje je 1,7 kg. Kromě typické operace, nástroj je vybaven možností nárazu, a je schopen provádět od 0 do 18 tisíc úderů za minutu.

Nevýhodou nástrojelze specifikovat:

 • U nástroje vybaveného funkcí rázu mu výrobce poskytl spíše slabý patron
 • .
 • Nízká kapacita baterie (pouze 1,3 ac), která není dostatečná pro intenzivní práci
 • Existuje možnost překrytí větracích otvorů určených k chlazení elektromotoru během provozu v režimu nárazu a ventilační otvory jsou tak neúspěšné, že se v případě rukou širokého uživatele nutně překrývají
 • .
 • Těleso reduktoru šroubováku, vybavené funkcí rázu, je žádoucí provádět z kovu.

Akumulátorový šroubovák Hitachi DS12DVF3

Nástroj je vyroben s poněkud exotickým vnějším designem. Tento design není náhodný. Za prvé, falešný případnástroj je jednoduše ekonomicky nenáročný a za druhé, exotické podložky chrání nástroj před pádem. Podšívka navíc poskytuje nezbytný ergonomický šroubovák (rukojeť je chráněna před vibracemi a při intenzivní práci se nepotí).

Dodávaný šroubovák obsahuje svítilnu, nabíječka poskytuje regeneraci výrobku za 1 hodinu a kapacitu baterie 1,4 ac.

Šroubovák má 2 rozsahy otáček: první rozsah otáček zahrnuje rychlost otáčení 0 až 300 ot /min a druhý rozsah 0 až 1100 ot /min.

Šroubovák je vybaven rychlouzávěrem (10 mm) a 22 kroky pro nastavení točivého momentu.

Věnujte pozornost výběru hlavních nevýhod nástroje:

 • Morálně zastaralé, i když poměrně spolehlivé vrtací patrony
 • Nepřipojení proměnného bitu k závorce (bity často přiléhající k oblečení)
 • Malá velikost tlačítka zpětného chodu, i když je jeho umístění vhodné pro uživatele.

Akumulátorový šroubovák BOSCH GSR 12-2 Professional

Nástroj je v naší zemi všeobecně znám a je externě realizován v tradičním stylu pro firmu BOSCH. Rozsah otáček produktu se skládá ze 2 dílčích pásem, a to:

 • První dílčí pásmo 0 až 400 ot /min
 • Druhé dílčí pásmo 0 až 1200 ot /min

Technické vybavení nástroje obsahuje rychloupínací kazetu (10 mm), kryt rukojeti produktu s polštářkem absorbujícím otřesy a 25 stupňů utahovacího momentu, jehož maximální hodnota jeje 27 Nm. Balení obsahuje 2 akumulátory s kapacitou 1,5 Ah a nabíječku, která obnovuje výkon výrobku za 1 hodinu.

Hlavní nevýhody šroubováku jsou:

 • Žádné obložení na zadní straně skříně nástroje
 • Poněkud neúspěšné umístění kazety, což může způsobit potíže při výměně nástroje

Akumulátorový šroubovák METABO BSZ 14,4 Impuls

Zařízení je vybaveno poměrně vzácnou "pulzní" volbou, která eliminuje potřebu používat jádro během vrtání a také umožňuje použití maximálního točivého momentu 55 Nm. Rozsah otáček produktu se skládá ze 2 dílčích pásem, a to:

 • První dílčí pásmo 0 až 400 ot /min
 • Druhé dílčí pásmo 0 až 1400 ot /min

Přístroj je dodáván s nabíječkou a 2 bateriemi.

Hlavní nevýhody šroubováku jsou:

 • Víceúčelový kryt
 • Velké tlačítko zámku baterie, které může způsobit určité potíže během provozu
 • Nedostatečné umístění větracích otvorů ve spodní části nástroje, které se rychle ucpou ve vysokých prašných podmínkách

Po analýze výhod a nevýhod posuzovaných modelů shrneme naše úvahy do konečných závěrů. Výkonný nástroj METABO BSZ 14.4 Impuls, vybavený užitečnou funkcí "impuls", nabízí uživateli velké možnosti, ale jehovysoké náklady a hmotnost (2 kg), jasně nepodporují popularitu nástroje. Možnosti vrtáků na betonu BOSCH GSR 12-2 Professional a Makita 8281DWPE jsou přibližně stejné. Nezapomeňte, že nižší hodnota krouticího momentu šroubováku BOSCH je zcela kompenzována kapacitou baterií a tím i delší pracovní dobou. Maximální pohodlí při práci je zřejmě schopno poskytnout šroubovák Hitachi DS12DVF3, navzdory exotickému designu. Dokonale promyšlená ergonomie nástroje přispívá k pocitu spolehlivosti a důvěry a svítilna a přístroj pro připojení modelu k popruhům pouze zvyšují pohodlí jeho provozu. Nejdůležitější výhodou modelu je jeho střední hodnota, a to s vysokou kvalitou přístroje. Nevýhodou všech tří modelů je "paměť" baterií typu NiCd: nabíjení baterií je možné pouze tehdy, když jsou zcela vybité. Nyní učinit závěry o tom, jak si vybrat akumulátorový šroubovák.Víte lépe než ostatní, vyberte vhodnou verzi z výše uvedeného a nezapomeňte na bezpečnost při práci s nástrojem. Hodně štěstí v provozu, a nechte svůj názor!