Vybereme přírodní obkladový kámen

Přírodní obkladový kámen - to je nejlepší volba materiálu pro stavbu, protože má největší výhodu. Jeho hlavními pozitivními vlastnostmi jsou neosobní ekologická a spolehlivost, bezpečnost zdraví všech obyvatel domů, ve kterých je tento materiál používán.

Tento kámen je považován za estetickou a trvanlivou variantu pro výzdobu interiéru i exteriéru. V seznamu výrobků určených k výstavbě je přírodní obkladový kámen nejatraktivnější pro návrh domu nebo chaty.

V moderní výstavbě existuje velké množství různých plemen, které je obtížné podcenit podle všech kritérií. Tváří v tvář fasádám budov nesnižuje rozsah použití přírodního kamene. Učí se vše, co si přeje: schody, krby, parapety, podlahy, dekorativní konstrukce.

Vynikající kvalita materiálu, jako je odolnost proti mechanickému namáhání a nehořlavost, není vyloučena! Je ideální pro všechny typy a typy pokojů. Nejpoužívanější a aktuální tento objekt obkladový materiál z vnějšku domu.

Jak vybrat správný a vhodný pro všechny parametry přírodní kámen pro fasádu domu nebo chatu? Na této otázce není nic složitého.

Je nutné znát jména nejlepších výrobců kamene, kvalitu technologie zpracování stavebních materiálů, její významné vlastnosti, třídu a rozdělení do typů.

Hlavní opatření, odhad čelního kamene, pouze tři, ne více. Důležitéukazatel je stupeň otěru, pak rozměr jednotlivých desek obkladového kamene a přirozený design kamene - dlažba nebo hladký leštěný.

Z hlediska odolnosti proti oděru jsou přírodní kameny rozděleny do pěti skupin:

Skupina 1 - kameny odolné proti opotřebení - je to křemenec, žula, gabro, nižší než mramor;
Skupina 2 - mikrokrystalický mramor, nižší kvality čedičových hornin;
Skupina 3 - dolomit, pískovec, sypké bazalky a obyčejný mramor - všichni zástupci podle stupně spolehlivosti, více žádoucí v obkladových materiálech;
Skupina 4 - lehké kameny, jmenovitě tuff, vápenec, travertin;
Skupina 5 - sypaný vápenec - obkladový kámen, s nízkou kvalitou ve srovnání s jinými kameny.

Přírodní přírodní kámen má v podstatě omezenou barvu, ale má obrovské množství odstínů. Mezi drahé kameny patří například kameny jako žula, mramor, čedič a porfyr, levné kameny jsou vápenec a pískovec.

Při volbě obkladového kamene pro přemostění je třeba vzít v úvahu odolnost materiálu proti mrazu. Porézní kameny, zejména volné vápence a tufy, nejsou vůbec vhodné pro takové případy mikrokrakování, které vznikají v důsledku neustále se měnícího počasí a klimatu.

Navzdory hojnosti umělých stavebních materiálů je popularita přírodního obkladového kamene v moderní výstavbě poměrně vysoká.