Všechny drobnosti zdiva cihel vlastníma rukama

I přes nejnovější úspěchy ve stavebnictví je stavba cihel stále velmi populární. Mnozí stavitelé preferují cihly vzhledem ke své vysoké pevnosti, dobré tepelné a akustické izolaci a životnosti. Ale využít všech těchto stavebních materiálů je možné pouze za podmínky řádně provedené zdivo cihly.

Obsah
 1. Klasifikace zdiva
 2. Materiály a nástroje pro pokládku cihel
 3. \ t
 4. Cihla zdicí technika

Klasifikace zdiva

\ t

V závislosti na technologii se rozlišují tyto typy zdiva:

 • s podšívkou. Současně musí být pokládací zdivo vázáno ke stěně (pomocí kovové mřížky nebo jednotlivých tyčí);
 • zesílené. V tomto případě jsou výztužné tyče uloženy ve vrstvě roztoku. Díky tomu se pevnost zdiva zvyšuje v příčném směru;
 • dekorační. Je povoleno používat různé typy cihel (např. Glazované a hliněné). Pro větší vizuální efekt jsou často kombinovány 1 tinktury a 2-3 lžičkové řady;

 • pevné zdivo. Z cihel je položeno pevné pole, mohou být naskládány jak krátké (tympanic), tak dlouhé (lžíce část).
 • lehké zdivo. Používá se pouze v jednopodlažních budovách, působí jako tepelný a zvukový izolátor. Dvě cihly jsou umístěny z cihel v krátké vzdálenosti od sebe,pak je prostor mezi nimi naplněn ohřívačem (například minerální vlnou). Pro tuhost a pevnost konstrukce lze stěny kombinovat s membránami, pro tento účel se používají tympanické řady - v tomto případě? cihla vstupuje do prostoru mezi stěnami.

Podle techniky pokládání zdiva se rozlišují:

 • se používá zdivo. Nejčastěji se používá při použití netuhého plastového roztoku. Roztok je naskládán tak, že v centrální části je jeho tloušťka asi 2,5 - 3 cm, na okraji je ponecháno více řešení. Cihla se naskládá a pevně přitlačí, posunuje cihlu, směs zůstane na okraji ve větším množství, vyplní svislý steh.

Při použití této metody není zajištěno úplné uzavření švu.

 • zdivo v tisku. Používá se při práci s tuhými směsmi. Technologie stohování spočívá v tom, že je roztok aplikován a zarovnán s masterem pro několik cihel 1krát (pro 3 lžičky nebo 5 pinzet). Vzhledem k tomu, že řešení je tuhé, zapadá do sloupu se svislou hranou již položené cihly k vyplnění svislého švu. Nová cihla se naskládá a pohybuje. Extra roztok je odstraněn hlavním žaludkem.

Tato metoda poskytuje vysokou životnost zdiva, ale ve srovnání s pokládkou zdiva je náročnější na práci.

 • zdivo s pryrezk. Používá se také při práci s tuhou směsí a je kombinací zdivavpruzim a vprysik. Roztok se nanáší stejným způsobem jako u zdiva a cihla se pokládá tak, jak je použita při použití zdiva.

Materiály a nástroje pro zdivo

\ t

V závislosti na účelu stěny lze použít buď duté nebo duté cihly (mají zvýšenou tepelnou a zvukovou izolaci). Lze použít i hliněné nebo silikátové cihly.

K přípravě roztoku se používají cementové, vápenné nebo cementové vápenné malty, které mohou být připraveny jak vlastními rukama, tak i hotovou směsí. Nejběžněji používanými roztoky jsou portlandský cement 400 až 600. Zavedení malého množství vápna nebo jílu do směsi umožňuje zlepšit jeho plasticitu a poskytnout postupný set pevnosti roztokem (voda ze směsi se bude postupně odpařovat).

Se stejnými cíli ve směsi můžete do nádobí přidat trochu obyčejného pracího prostředku.

Míchání složek směsi se provádí ručně nebo v míchačce v suchém stavu. Poté je třeba postupně přidávat vodu, aby se dosáhlo koncentrace roztoku, při které bude dostatečně plastická, ale zároveň by si měla zachovat svůj tvar a nešířit se na vodorovném povrchu.

Pokud jde o nástroje, bude nutné pro zdivo z cihel vlastníma rukama:

 • kontejner pro přípravu roztoku (je vhodné použít míchačku na beton);
 • kontejner pro dopravu roztokuneposredstvenno pomsta za kterou se cihly;
 • lžíce;
 • kapronovaya Lesko (s ee pomoshchju bude zakreplyatsya hranice vыkladыvaemoho kyrpychnoho rjada);
 • stroytelnыy úrovni;
 • rasshyvka;
 • poryadovka - je prysposoblenye yspolzuetsya ovládat kyrpychnoy běžné zdivo. Yzhotavlyvaetsya nezávisle IZ Jednoduchý derevyannoy dosky na kotoroj razmechayutsya ryadы cihel s uchetom tolschynы vыsotы švu a cihel;
 • otves (stoh Odchylky řízení od svislice);
 • trojúhelníky (yspolzuetsya kontrolovat geometrii budovy Uglov);
 • Forma pro Avto tloušťky kontrolyrovat shvov;
 • , odebírací;
 • palička;
 • Rukavice /rukavice.

technologie, kterou se cihly IZ

, kterou se cihly svoymy ruce není sostavyt práce Dodržování podmínek nehytrыh několik pravidel:

 • Před neposredstvenno kladkoy cihel neobhodimo yzolyrovat více spolehlivý základ z stenы s pomoshchju ruberoyda.

 • Při práci vždy unavený stremytsya tak Avto Jak se méně než polovina Použít a prochye drobnыe díly tseloho cihly. K tomu, první řadě se bez vыkladыvaetsya roztoku (avšak s mezerami mezi cihly).

Mělo by být pamatovat něco samыm vazhnыm prvky s zdicích cihel IZ javljajutsja uhlы. Pokud IIe stanovenými bez otklonenyy od svislice, a pak, kterým se stenы Výrazně uprostytsya.

 • Vыkladыvayutsya budoucnost uhlы 3-6 Struktura soukromé.

 • zatem neobhodimo tschatelno Zeptejte se hranice a Pervogonásledná řada cihel. K tomu je napnuta šňůra, která je upevněna každých 5 metrů (aby se zabránilo prohnutí).

Šňůra je natažena pouze zvenku, pokud tloušťka stěny nepřesahuje 2,5 cihly. S tloušťkou přes 2,5 cihly musí být šňůra vytažena zevnitř.

 • V závislosti na zednické metodě se aplikuje řešení, poté se položí cihla, její povrch se musí shodovat s napnutým lankem. Přebytek roztoku se zachytí v hlavním žaludku. Pokud povrch stěny nebude omítnut, pak, bez čekání na sušení roztoku, je nutné projít ševem se svazkem.

Při pokládání cihel vlastníma rukama je třeba mít na paměti, že dlouhé svislé švy jsou nepřípustné, což snižuje pevnost zdiva. Pro splnění tohoto pravidla je uspořádán obvaz. Nejjednodušší varianta je považována za lžičkovou bandáž - zároveň jsou cihly každého následujícího řádku posunuty vzhledem k předchozímu. Výsledkem je, že svislý šev nadložní řady je umístěn na úrovni středu cihel, které jsou pod nimi.

Lze použít i jiné, komplikovanější metody oblékání, jako je řetěz, angličtina, kříž, nizozemština, gotika.

Existuje rozdíl mezi víceřádkovým a jednosměrným obvazem. Pro zajištění rovnoměrného rozložení zátěže je nutná příčná bandáž a podélná - zabraňuje rozvrstvení stěny. Z hlediska pevnosti je uvažováno optimální schéma, ve kterém se střídají 6 lžiček a 1 řádek lžičektloušťka stěny v 1 cihlách). Se zesílenou stěnou lze po 5 lžičkách vypustit 1 plechovou řadu.

V některých případech lze zjednodušit úkol zednictví. V tomto případě jsou pečlivě vyloženy vnitřní a vnější stěny (120 mm) a prostor mezi nimi je vyplněn cihlami bez takové přísné kontroly.

Správně provedené zdivo zajišťuje trvanlivost a bezpečnost budovy. Kromě toho se cihlové zdi stanou předmětem skutečné pýchy každého hostitele.