Vodovodní systém soukromého (venkovského) domu

V moderním světě již není možné si představit dům bez určité občanské vybavenosti. Mezi hlavní výhody civilizace patří přítomnost vodovodu v domě. Přítomnost určitých podmínek, zejména dobrý kanalizační systém, výrazně zlepšuje komfort místnosti. Ve městě se takové problémy řeší komunálními službami a v bytě je nutné instalovat pouze instalatérská zařízení. Pokud jde o dodávky vody na pozemek - zde je vše v rukou majitele.

Příležitosti a možnosti pro zásobování vodou

\ t

Příprava takového komfortu, jako je vodovodní systém venkovského domu, je komplikována řadou faktorů. Aby bylo možné pohodlí domu, budete muset dělat všechny práce na vlastní pěst nebo pozvat brigádu profesionálů. Jejich služby budou samozřejmě muset být zaplaceny. Je nutné provést zemní práce, prolomit stěny, pokud nejsou pod trubkami otvory, izolovat je.

Výrobní trh zařízení pro autonomní systémy zásobování vodou je v současné době velmi rychlý. Pokud jste nedávno koupili letní rezidenci, měli byste přemýšlet o tom, jaký druh vodovodního systému potřebujete pro venkovský domov. Chcete-li poskytnout venkovský dům s vodou, můžete se uchýlit k jednomu ze tří řešení: dobře, obyčejné nebo artéské dobře. Existuje několik možností:

Nejjednodušší a nejlevnější způsob je mít vlastní studnu. Pokud tomu tak není, musíte ho kopat. Hloubka studny se může lišit od 4 do 18 metrů, v závislosti na hloubce podzemní vody.Hlavní výhodou tohoto způsobu zásobování vodou - levnost. Budete muset utratit pouze za čerpadlo - ruční nebo elektrické. Pokud samozřejmě nemáte v úmyslu dostat vodu ručně, kbelík.

Maximální příjem vody ze studny však nepřesahuje 200 litrů za hodinu. Toto množství vody je dostatečné pro vaření, mytí, zalévání města. To vše lze provést postupně, protože jinak nebude dostatečná dodávka vody. Způsob extrakce vody - kbelík na laně nebo ruční čerpadlo, zejména pokud má dům kanalizaci.

Vzhledem k blízkosti vody k povrchu půdy je nevýhodou přítomnost různých nečistot:

  • těžké kovy;
  • pesticidy;
  • herbicidy;
  • dusíkatá hnojiva, soli: dusičnany a dusitany;
  • bakterie;
  • mořské řasy.

Na základě toho se nedoporučuje pití takové vody. Samozřejmě si můžete koupit filtr, ale především je žádoucí provádět chemické a bakteriologické analýzy.

Druhým způsobem je vrtat studnu. Systém vodovodu venkovského domu, který pracuje ze studny, umožní nejen vodu, zahradu, mytí nádobí, sprchování, vaření a další procesy, ale i pitnou vodu.

Do písčité vodonosné vrstvy se vrtá normální vrták. Hloubka se mění v závislosti na terénu a geologických vlastnostech půdy. Průměrná spotřeba vody je 1,2 m3 za hodinu. Takové množství je dostatečné pro uspokojení všech potřeb. Dno studnynastavte filtr tak, aby voda bez nečistot z hlíny a písku. Životnost takového čističe je 3-9 let, po kterém je nutné jej vyčistit.

Artesská studna. Systém vodovodu venkovského domu, pracující z hluboké studny - dražší potěšení, ale i voda je čistší. Zásobování vodou může dosáhnout 8-10 m3 za hodinu. Tento objem postačuje k tomu, aby tři obytné domy byly vybaveny vodou. Pro dodávku vody do domu by měla být malá čerpací stanice. To maximalizuje výhody civilizace.

Fáze montáže

První věc, kterou je třeba provést po určení zdroje vody, je instalace čerpadla a automatiky. Dále se provádí pokládka trubek do domu. V některých případech budete potřebovat kesonové zařízení - malou jámu kolem studny, která pomůže snížit teplotu kolem ústí studny pod nulou. Po pokládce potrubí se provádí instalace vstupního bodu do domu a pokládka potrubí pro zásobování vodou. Dále následuje instalace hydraulického akumulátoru pro řízení tlaku v systému, filtrů, uzavíracích a regulačních ventilů, instalace měřidel pro spotřebu vody a instalace sanitárního vybavení.

Rubrika: Zásobování vodou