Víte, jak zavěsit lustr na napínací strop? Číst a jednat

Pravděpodobně jste slyšeli nebo viděli přenosy mnohokrát o tom, jak vytvořit napětí strop. Jaké materiály použít k montáži tohoto zázračného designu. Někdo již přijal radu a doporučení a namontoval natažený strop z PVC nebo tkaniny.

Lustr na stropě napětí

Při použití tohoto typu stropu je třeba instalovat na strop svítidla. Pokud jste v současné době plánujete instalaci tohoto návrhu, pak v tomto článku se dozvíte, jak zavěsit lustr na napětí stropu.

Lustr není jediným typem osvětlovacího zařízení, které lze použít v tahu. Ale s použitím, vytvoříte větší pohodlí v bytě, než při použití je již docela unavený z reflektorů.

Jeho výhody jsou zřejmé. Výběrem vhodného lustru můžete vytvořit jedinečný design a styl vašeho domova.

Obsah
 1. Přezkum
 2. Příprava
 3. Gak
 4. Montážní deska
 5. Montážní deska "Cross"
 6. Montážní deska Dvotavr
 7. Montáž lustru
 8. Elektřina
 9. Závěr

Přezkum

V tomto článku se budeme zabývat:

 • Které lustry jsou vhodné pro tažné stropy (viz Stropy stropu osvětlení);
 • Jaké druhy upevnění existují;
 • Jak upevnit lustr na napínací strop.

A to vše můžete dělat s vašimi dovednými rukama. Začněme ...

Jak si vybrat stropní lustr?

Výběr lustrutažné stropy musí být provedeny podle následujících parametrů:

 • Podstavec lustru typu desky musí být provedenne kovový , protože k zahřívání pouzdra dochází během provozu. Mimochodem, není možné povolit napínací stropy, bez ohledu na to, jaký materiál jsou vyrobeny, PVC nebo tkaniny;
 • Aby se zabránilo vzniku tmavých skvrn na stropě, vyberte lustry zodstínů směrem dolůnebo mírně do strany;
 • Její náboje by měly podporovat používáníúsporných zářivek ;
 • Návrh by neměl být příliš komplikovaný.

Typy uzávěrů, se kterými se setkáte, budou vypadat takto:

 • Montážní hák . Nejspolehlivější, vždy, druh spojovacího materiálu. Je ukotvena, s průchozí montáží přes strop podlahy, s příchytkou pro upevnění v dutých betonových kanálech překrývajících nebo háčkových, přivařených k desce a upevněných ke stropu;

  Způsob montáže háčků

 • ​​
 • Montážní lišta . Obvykle je kompletní a má buď upevňovací šrouby, nebo boční otvory se závitem a šroubovou svorkou. Určeno pro lustry s malou hmotností;

  Standardní montážní konzola

 • Montážní deska "Cross" . Je kompletní. Určeno pro velké kruhy, ovály, obdélníky nebo čtverce;

  Montážní konzola

 • Montážní deska Dvotavr . Používá se k upevnění dostatečně velkých lustrů apřichází s nimi v soupravě.

  Montážní konzola s dvěma deskami

Příprava

Uvažujme, jak to udělat, namontovat každý z typů upevňovacích prvků na základní strop.

Gak

Varianta 1:

 • Pro ukotvení háku je nutné vyvrtat otvor v betonu pod průměrem samotné kotvy.Přišroubujte kotvudo otvoru a poté na ní našroubujte háček nebo matici, dokud se objímka neotevře. V závislosti na lustru je zvolen průměr kotvy. Jejich velikost se pohybuje od 6 mm do 14 mm, jedná se o nejoblíbenější možnosti.

Varianta 2:

 • Pokud stavíte svůj domov a už jste si naplánovali, co a kde budete, pak je tu další možnost upevnění svítidel. V místě údajného lustruje vyvrtán otvor . Potom se vyříznou dvě čtvercové kovové desky s 2 - 3 mm ocelí a vyvrtá se otvor ve středu podél průměru háku háku;
 • Jedna deska se nanese na strop a druhá se umístí na podlahu horního patra. Vezměte hák s plynulým řezbářstvím, našroubujte jednu matici na doraz (nedovolí, aby dolní deska vylezla na hák) a druhý šroub na hřídeli, uchopte desky ke stropu.

Varianta 3:

 • Následující typ upevňovacího prostředku lze vyrobit následujícím způsobem. Uzamkne tyč z tyče o průměru 8-10 mm do předem připraveného otvoru o průměru 30-50 mm nadzemního kanálu. Háček může být vyroben ze stejnéhodrátěného drátu 6-8 mm , s jedním koncem tvoří hák, a na druhé - prstenec 14-16 mm. Pak zasuňte háček s kroužkem do otvoru a vložte zátku na zip přes kroužek.

Varianta 4:

 • Stále existuje varianta podobná té předchozí. Pro tyto účely budeme potřebovat pouze jednu desku, hák s dříkem a na něm nepřetržitý řez a dvě matice. Na deskudiagonálně vyvrtejte otvory pro montážo průměru 8 mm;
 • Na konec závitu našroubujte jednu matici, vložte desku a utáhněte druhou matici až na konec. Odřízněte hřídel maticí s maticí. V základním stropě proveďte prohloubení tak, aby matice byla skryta a deskapevně přilnula ke stropu;
 • Označte místo pod ním. Upevněte jej lépe pomocíkotevních šroubůo průměru 6 mm s maticí. Takovou konstrukci lze použít pro montáž na dřevěný povrch, upevnění pomocí dřevěných šroubů.

Montážní deska

Tento pás má standardní rozměry dodané výrobcem lustrů. Všechny tyto tyče mají stejné vlastnosti: na bocích šroubové svorky lustry, a na hlavní části, připevněné k základně, otvory pro upevnění.

K připevnění desek použijte dřevěný nosník. Výška ve výšce by měla být o 5-10 mm menší než výška stropu.

Montážní deska "Cross"

Pro montáž této konstrukce je nutné opatřit ložiskovou plošinu. Může být vyrobena z překližky tl. 10-12 mm a délky a šířky a měla by být o něco větší než lustr. Řez ve středu otvoru pod kabelemo průměru 50 mm .

Pro upevnění k základněpoužijte desku požadované délky připevněnou ke stropu, připevněnou k desce dřevěnými šrouby. Připevněte plošinu ke stropu pomocíkotevních hmoždinek pro betonnebo dřevěných šroubů na dřevěný povrch.

Montážní deska Dvotavr

Způsob upevnění tohoto typu popruhů je stejný jako u příčného tvaru. Rozdíl je pouze v metodě připevnění k základně plošiny.

Rada. Nepoužívejte sádrokartonové konstrukce jako základní strop. Není předem určen pro zatížení, která mu dáváte. Je nutné demontovat starý strop a poté provést přípravné práce.

Před instalací napínacího stropu musí být instalovány všechny hypotéky výše uvedených konstrukcí.

Mezi ně patří:

 • Všechny konstrukce háčků;
 • upevnění dřeva;
 • Plošina pro montáž pásů.

Jak instalovat lustr na strop: video

Montáž lustru

Po namontování a vychladnutí napínacího stropu je možné zahájit instalaci lustru. Každé osvětlovací zařízení má svůj vlastní způsob montáže a montáže, takže se podívejme na obecné pojmy.

Pečlivě si přečtěte návod k instalaci a využijte doporučení, která jste obdrželi v části o upevňovacích konstrukcích tohoto článku. Tam je natřený, jako by montáž byla namontována.

Na stropě napětí (viz také Kombinované tažné stropy pro exkluzivní design) proveďtepřípravné prácev závislosti na konfiguraci lustru.

Zvažte varianty,jak upevnit lustr na strop:

 • Gak . V místě instalace lustru nalepte termočlánek lepidlem. Vyřízněte otvor ve vnitřním průměru termočlánku a vytáhněte vodič. Vnější průměr tepelného prstence musí být menší než průměr skla na lustru;
 • Planck . Přípravek je velmi podobný předchozímu způsobu, pouze vnitřní průměr termo prstence by měl být co nejvíce, aby bylo možné tyč upevnit skrz otvory a připevnit tyč k základně;
 • Desky "Cross" a "Dvotavr" . Umístěte termočlánek na místo výstupu drátu a na místa upevnění popruhů k plošině, procházející stropem tahu. Jemně upevněte tyč k základně;

Elektřina

Po dokončení všech instalačních prací pokračujte připojením lustru k síti. Máte připravené elektrické práce. Všechny kabely jsou vymyšleny a vyvedeny z konců vodičů, aby spojily lustry. Pokud ano - dobře. Pojďme pokračovat ...

Typ svorkovnice

Pro připojení vodičů z lustru a sítě musíme provést následující operace:

 • Odpojte jistič na stínění nebo odšroubujte zátky;
 • Zkontrolujte nepřítomnost napětí na vodičích vodiče, který vychází ze stropu;
 • Pro čištění a připojení vodičů od lustru a od sítě přes připojení terminálu;

  Schéma připevnění grafu

 • Lustr upevněte ke stropu;
 • Zapnutím lustru zkontrolujte funkci lustrupřepínač

Rada. Před instalací lustru zkontrolujte schéma připojení a jeho integritu.

Závěr

Tento článek poskytuje doporučení, která budou užitečná jak pro odborníky, tak pro ty, kteří se rozhodli instalovat lustr na strop napětí, a také chtěli vědět, který lustr si vybrat pro stropy stropu.