Větrání v koupelně

Kvůli vysoké vlhkosti by ventilace v koupelně měla být spolehlivá a funkční. Mnoho řemeslníků, kteří provádějí vlastní koupelnové opravy, se nestará o další větrání v koupelně a WC. To vede k přítomnosti vlhkosti, kondenzaci na stropě, stěnách, zrcadlech a vzniku rzi na vodovodním potrubí, kovových trubkách. Kromě toho se na povrchu stěn může tvořit houba. A tento faktor může být příčinou všech druhů nemocí.

Potřebujete další větrání ve vaší koupelně?

Nucené větrání v koupelně

Předtím je nutné zvážit, zda je obecně potřeba dodatečné nebo nucené ventilace a jak to udělat lépe? K tomu jednodušepřiveďte do větrací mřížky zapálenou zápalku . Indikátor jeho normálního provozu bude vybledlý nebo natažený k otevření plamene. Pokud je zápas spálen a plamen neváhá, pak místnost vyžaduje instalaci nuceného větrání v koupelně.

V soukromém domě av bytě se obdobně provádí zkouška nutnosti nuceného nebo dodatečného větrání.

Větrání v koupelně a WC (rozhodnutí)

Správné cirkulace vzduchu v koupelně a na toaletě lze dosáhnout instalací ventilátoru. Je namontován přímo do otvoru větrací šachty místnosti. Při výběru ventilátoru je třeba vzít v úvahu, že zařízení bude provozováno v podmínkách vysoké vlhkosti. Stojí za to přemýšlet o tom všem před instalací stropu v koupelně,jinak, po opravě bude muset demontovat. Toto řešení vám ušetří problémy s kondenzací na trubkách a zrcadlech, vlhkostí a nepříjemnými pachy.

Výkon ventilátoru, pokud je instalován ve standardní velikosti místnosti, by měl být asi 100 m3 za hodinu.

Zařízení s vysokým výkonem může způsobit porušení správné výměny vzduchu v hřídeli. Nejlepší model s vestavěným snímačem pohybu, který určuje přítomnost někoho v místnosti a automaticky se zapne. Přístroj, vybavený vlhkoměrem, reaguje na změny v úrovni vlhkosti.

V případě přepracování koupelny může být požadována instalace vedení, což je spojovací článek mezi nuceným větráním a otevřením dolu. Ve většině případů je vzduchový kanál upevněn pod stropem a zašitý sádrokartonem. Vypadá to takto:

Příklad obložení potrubí pod stropem

Druhy vzduchovodů:

- Pružný vzduchový kanál. To se liší podle nízké ceny, ale kvalita nechává hodně být požadovaný.
- Tvrdé. Existuje drahá a odolnější varianta.
- Poloviční tuhý vzduchový kanál se používá v případě, že kanál musí být položen podél linie křivky pro značnou vzdálenost (až 10 metrů).

Původní způsob ventilace

Mistři lidí navrhli velmi originální způsob ventilace vzduchu v koupelně a WC, což nevyžaduje žádné peněžní výdaje.

Je to dost, aby se štěrbina v 1-2 cm pod dveřmi koupelny. Místnost bude mít dobrou výměnu vzduchu,Zrcadla se nebudou potit a nábytek vydrží déle. Je pravda, že pokud se rozhodnete instalovat teplou podlahu pod dlaždice, je třeba předem vzít v úvahu, že úroveň podlahy v koupelně se zvýší o několik centimetrů. Větrání na dveřích bude prováděno přirozeně, ale bude rušit zvukovou izolaci.