Ventilační anemostat: co to je?

Někteří z našich krajanů vědí, co je anemostat a proč používat toto zařízení? Ve skutečnosti hovoříme o funkčním analogu obvyklé větrané mřížky regulovaného typu, pouze z jiné metody. Přívodní a odsávací zařízení se používá k distribuci vzduchu ve ventilačním systému.

Ventilační anemostat (pohled zezadu)
Pohled zepředu

Obsah
 1. Jmenování anestetika
 2. Konstrukce a vlastnosti
 3. Co odlišuje anemostaty
 4. Jak nainstalovat anestetický prostředek
 5. O výrobcích a modelech

Jmenování anesteziologa

S ohledem na funkčnost anemostatu přívodního výfukového plynu je možné použít tyto systémy:

 • ohřev vzduchu;
 • klimatizace;
 • větrání.

Použití zařízení v koupelně

Zařízení je instalováno nejen v obytných zónách, ale také ve velkých komerčních komplexech, veřejných budovách a výrobních dílnách. Vzhledem k vlastnostem objektu a umístění instalace může stroj provádět několik funkcí:

 • regulovat objem dodávaný do kyslíkové místnosti;
 • pro distribuci vzduchových hmot;
 • zakryjte otvor kanálu.

Pokud vezmeme v úvahu funkci distribuce kyslíku, pak nejúčinněji působí v systémech přílivu a odlivu. Díky deskovému tvaru je možné nasměrovat vzduchovou hmotu podél povrchu stěny a nikoliv do určité zóny. Ventilační anemostaty poskytují aerokonvekce, úroveň pravděpodobnosti vzniku silných proudů vzduchu v místnosti.

Použití přístroje v kanceláři
Použití zařízení při práci
Použití přístroje v místnosti

]

Konstrukce a vlastnosti

\ t

Konstrukce zařízení

Pokud jde o konstrukci, tento malý úsek trubky, který je umístěn v otvoru ventilačního systému. Odchozí část (nasměrovaná do místnosti) je zakryta montážní přírubou. Uvnitř trubky je rozpěrka, která upevňuje speciální seřizovací šroub, na jehož konci je umístěn štít ve tvaru desky. Pohybuje se přesně kolmo k povrchu, kde je zařízení instalováno.

Když se stínící prvek pohybuje proti směru hodinových ručiček, zvětší se otvor mezi stěnami potrubí a samotným zařízením, což má za následek pronikání většího objemu čerstvého vzduchu do místnosti. Pokud je stínění šachty, pak anestetikum kovu projde méně kyslíku. Pro moderní ventilační systémy byly vyvinuty konstrukce se 2 deskami, které však neposkytují jen významný přínos z hlediska distribuce vzdušných hmot.

Hlavní charakteristiky supravodivých difuzních difuzorů:

 • zásoba štítu (maximální vzdálenost, při které se může deskovitý nastavitelný prvek pohybovat). Průměrné hodnoty se pohybují od 1 do 23 mm v širokém rozsahu;
 • oblast otvoru je jednou z klíčových vlastností, která určuje průchodnost anestetika (upraveného pomocí přírub). Pro modely od 120 do 200 mm v daném průměruhodnota je od 0,006 do 0,009 m2;
 • průměr - je vybrán s ohledem na velikost kanálu ventilačního systému. Objem zařízení se prodává ve standardních průměrech od 80 do 200 mm.

Charakteristika anesteziologa

Kovové zařízení bude muset být rozšířeno z 300 na 700 rublů. Podobný model, ale s plastem, bude stát 200-300 rublů.

Doporučujeme krátké video „anestetikum v akci“

Automatická závěrka

Jaké jsou různé anemostaty

Nyní víte, že se jedná o anemostat a jak je uspořádán. Existuje však logická otázka - proč se toto zařízení liší od běžného difuzoru? Obecně řečeno, zařízení umožňuje flexibilní řízení množství přiváděného vzduchu, což ve stejných difuzorech není možné z konstrukčních důvodů. Difuzory mohou mít čtvercový nebo kulatý tvar a ne pouze zaoblené.

Samotné anemostaty jsou na trhu zastoupeny třemi druhy kameniva, které se liší pouze uspořádáním nádobí.

 • Přílivový typ - kompletní se zakřiveným vnitřním štítem. Díky této formě je zajištěno rovnoměrné a komplexní rozložení hmotností vzduchu.
 • Řešení sání a výfuku - opatřená absolutně plochou deskou. Rozsah jejich použití - systémy slapové a odsávací ventilace.
 • Výfukové modely se vyznačují deskou s konvexním tvarem, která účinně odvádí špinavý vzduch z místnosti do potrubí.
 • Zařízení je obecně anemostatnaprosto identické a bez ohledu na design štítu. Rozdělení materiálů skříně je podmíněno, protože pokud si přejete, můžete si objednat montáž z kovu, plastu a dokonce i dřeva.

  Jak nainstalovat anemostat

  Instalace řídicí jednotky není složitá. Instalace může být provedena jak v cihlové zdi, tak i v konstrukci ze sádrokartonu. Specialisté dávají přednost práci s pružným potrubím, spojeným s ventilačním systémem, pokrytým dekorativním materiálem, sádrokartonem.

  Je nejlepší přijmout opatření v procesu budování domu nebo opravy bytu, pokud je volný a plný přístup k návrhu sádrokartonových desek. Všechny práce jsou prováděny v 7 etapách:

 • Systém pružného vzduchového kanálu je instalován ve směru od hlavního kanálu ke zvolené oblasti stropu nebo stěny.
 • Vypracuje se otvor kruhového tvaru, jehož průměr odpovídá kanálu. Proč použít speciální trysku, pokud tomu tak není, můžete použít skládačku.
 • Vybere vhodný model anemostatu.

  Nastavitelný ventilační anemostat

 • Trubková konstrukce zařízení je namontována v otvoru.
 • Vnější část kruhu je upevněna pomocí šroubů a přilepena spojkou k dokončení oprav.
 • Těleso jednotky je nosná konstrukce (je zde šroub s deskou). Spojuje se s kruhovým dekorativním panelem a je umístěn v drážkách uvnitř trubky.
 • šroub základny na desce.
 • Seřizovací šroub nastavuje množství vzduchu, které vstupuje do místnosti (otáčením šroubu ve směru hodinových ručiček a proti němu).

  V místnosti nejsou tato zařízení obzvláště zvýrazněna, protože jsou převážně namontována na stropech, ale někdy také činí instalaci v horních částech stěn.

  O výrobcích a modelech

  \ t

  Široký sortiment specializovaných výrobků vyrábí společnosti Vents Era, Systemair a Blauberg. Vzhledem k tomu, že značka Vents je na území SNS velmi populární, má smysl se na ně více zabývat. K dispozici je několik řad zařízení:

  • AM-VFR-N - výrobky typu přítoku na bázi nerezové oceli o průměru 100-200 mm;
  • A-PRF - plastové agregáty pro přílivové systémy. Jedná se o modely s 1 základní deskou do průměru 150 mm. Existují varianty se 2 štíty do 200 mm.
  • A-VRF - plastová řešení typu přítoku a odvodu. Zařízení mohou mít různé průměry (od 80 do 200 mm).
  • A-PR - plastové výrobky nafukovací. U modelů se 2 deskami průměr nepřesahuje 200 mm, od 1 - 150 mm.
  • A-BP - nejrozšířenější řešení pro trvanlivé plasty. Průměr modelů se pohybuje od 80 do 200 mm.

  Věnujte pozornost ! Zvláštní pozornost si zaslouží automatický model AKV 100-1-12. Přístroj se aktivuje speciálním spínačem typu stěny.

  Anemostat je pohodlné a levné řešení, které vám umožní poskytnout komfortní mikroklima v každémbytové nebo průmyslové prostory. Odlišuje se jednoduchým zařízením, optimální funkčností a hlavně - za dostupnou cenu.

  Větrání, instalace animistabats - teorie a praxe