Velikost okna v Chruščově

Chruščov byl postaven i během socialistického systému, jehož účelem bylo dát každému občanovi stav osobního bydlení. V naší době je třeba věnovat zvláštní pozornost instalaci nových oken v těchto domech.

Obsah:

 • Výběr okna s dvojitým zasklením
 • Přesné rozměry
 • Montáž okna
 • Konečné přezkoumání
 • Obsah
  1. Výběr okna s dvojitým zasklením
  2. Přesné rozměry
  3. Montáž okna
  4. Konečné přezkoumání

  Výběr okna s dvojitým zasklením

  Téměř všechny Chruščovy tehdejší doby byly postaveny z bloků, což minimalizovalo celkový počet švů, které budovu oslabují, ale jen zřídka nalezly kaštany, ve kterých je panelová struktura. Pro tyto budovy je nejlepší volbou dvojitá okna. Při použití takové dvojité tabule se tloušťka plastových rámů pohybuje od 58 mm do 70 mm a šířka /výška: 145 cm až 220 cm.

  Přesné velikosti

  Před objednáním okna určeného pro místnost v Chruščově je nutné přesně měřit, protože s minimálním souborem vrstev, po dokončení instalace, by měla být vzduchová vrstva, chrání sklo před zamlžením (viz Mysli plastová okna, co dělat? ) a výskyt nadměrné vlhkosti. Neměli byste očekávat, že velikost okna v Chruščově bude odpovídat hlavnímu plánu, takže není třeba, aby se okno nacházelo na místě.

  Je třeba mít na paměti, že dům byl postaven dlouhou dobu, nejspíše od okamžiku osídlení, velikost okenních otvorů se změnila v důsledku smrštění základů budovy a jejích zdí. V průměru jese bude pohybovat od 125/150 cm. Chcete-li koupit okna přišel od první, je třeba provést předběžné měření. To ušetří spoustu času při instalaci nebo předinstalací okna.

  Vyvolání metru, můžete počítat s kvalifikovanou konzultací o instalaci nových oken, stejně jako demontáž starých, dozvědět se o doplňkových službách.

  Je lepší zvolit typ zasklení a kombinaci v přítomnosti odborníka. Ten vám pomůže vybrat nejlepší možnost pro váš byt v bloku Chruščov. To je užitečné zejména při nákupu kuchyňského okna, protože na rozdíl od oken ostatních místností budete potřebovat další funkce. Dává přednost také dohodnutým cenám předem, získání slevy nebo uzavření smlouvy.

  Nová okna jsou poháněna zvláštními „pyramidami“ a řidič musí mít zkušenosti s přepravou křehkého zboží. Zkušený řidič Vám zaručí dodávku laminátu jako celku. Stojí za to přemýšlet o způsobu, jak zvednout okno do bytu, protože rám se sklem je hodně váha, s úzkými průchody a schodišťové otvory vchodu jen komplikují úkol.

  Před zahájením instalace je třeba odstranit rám okna, který chcete vyměnit. Při provádění těchto prací musíte být velmi opatrní, existují pro to dva důvody:

 • Zaprvé, žádné nové svahy nemohou poškodit díru okna, a proto nebude možná kvalitativní instalace.
 • Za druhé, často zákazník chceuložit starý okenní rám pro poskytování nebo jiné účely.
 • Montáž okna

  Všechny výrobky z PVC jsou smontovány v jednom pořadí, s výjimkou speciálních zařízení vyžadujících zvýšenou izolaci:

  • Především se jedná o demontáž staré konstrukce, přičemž je důležité nepoškodit bloky a vyčistit povrch.
  • Je-li okno v Chruščově namontováno bez předběžného čištění, je možné jej převrátit, což lze opravit pouze rafinací vodorovného povrchu.
  • Pomocí běžných hmoždinek jsou upevněny všechny prvky, které se mohou lišit v závislosti na kvalitě betonu.

  • Těsnění spár se provádí pomocí montážní pěny a obložení.

  • Po předchozích pracích se provede závěrečná kalibrace, po které se provede fixace.

  • Po závěrečné instalaci je nejvhodnější zkontrolovat okno závad, je-li zjištěno, a poté informovat pracovníka k další opravě.

  Konečné hodnocení

  Po instalaci okna musíte zkontrolovat, jak dobře se dveře otevírají. V případě problémů je nutné mechanismy regulovat. Dále věnujte pozornost izolaci mezi PVC blokem a stěnou, stejně jako okenními svahy.

  Po dokončení instalace by měl být povrch polyvinylchloridu dále ošetřen speciálním ochranným prostředkem. Výrazně sníží ztráty z kyselin a zásadprostředí vzniklé po srážení.

  Přečtěte si také: Jak odstranit rukojeť z plastového okna?, Rozměry vnitřních dveří s krabicí