Umělý proud vlastníma rukama - typy, vlastnosti, uspořádání

Obsah:

 • Princip konstrukce
 • Výpočet objemu vody
 • \ t
 • Konstrukce zdroje
 • Suchý proud. Scenérie zahrady v duchu východu
 • Konstrukce suchého proudu
 • \ t
 • Video
 • Jaro je čas na vytvoření přilehlé oblasti, která přinese krásu a terénní úpravy. Krása potoka v zahradě je nepopiratelná. A pokud si chcete vychutnat něžný kňučení vody, obdivovat hmyz a ptáky, které přitahují vodu, pak musíte o všem dobře přemýšlet. Jedná se o umístění potoka, tvar břehů a jeho dekorativní design od začátku až do konce. Obáváte se, že náklady na vybavení proudu neospravedlňují sebe? V tomto případě Vás zveme, abyste se seznámili s technologií výroby suchého proudu, který k nám přišel z Číny. Z tohoto článku se naučíte, jak vytvořit umělý proud vlastníma rukama, suchým i vodním.

  Proud šustění zvonění může být rozdělením do velkého balvanu, malebného keře a vodopádu. V podstatě se jedná o malý převlek hadice, který vytváří iluzi malebného pramene vytvořeného samotnou přírodou. Logickým koncem potoka je rybník nebo nádrž. Proud může také zmizet pod svazek kamenů, pod kterým je nádrž čerpadla. Další možností je ztratit zdroj a konec zdroje v zahradě. Samozřejmě, že je to umělý zdroj v zemi, ale je to zcela možné s přirozenou pozorností.

  Obsah
  1. Zásada stavby
  2. Výpočet objemu vody
  3. Konstrukce zdroje
  4. Suchý proud.Scenérie zahrady v duchu východu
  5. Konstrukce suchého proudu
  6. Videa

  Zásada stavby

  Při uspořádání umělého průtoku vody se používá jeden princip: čerpadlo čerpá vodu ze zásobníku v nejnižším bodě toku do nejvyššího bodu toku. Poté voda z nejvyššího bodu proudí dolů přirozeným svahem.

  Aby byla výstavba vodního toku úspěšná, je důležité jej správně naplánovat: zvolit místo a vytvořit svah, který zajistí přirozený tok vody.

  Pokud máte v plánu vytvořit proud, který se podobá přírodnímu prameni, pak použijte dostupný terén. Proud vody může obklopovat zahradní sochy a záhony, proudit v blízkosti stromů v zahradě nebo místa rekreace, vytvářet malé vodopády, pak klidné rostliny, ostrovy, pak údolí. Při dodržení přirozených forem budete schopni dosáhnout přirozeného potoka.

  Přírodní vrstvy umělého proudu

  Nahrazení přirozeného obrysu geometrií vypadá nepřirozeně. Takový proud bude vypadat spíše jako příkop.

  Předtím, než uděláte potok, zamyslete se nad všemi detaily. Například, umožňuje úlevu vytvořit vodopád? Je třeba nastavit druhou sázku? Bude to malý proud, nebo se bude ohýbat kolem slušné části pozemku? Čím delší proud, tím více vybavení budete muset vybavit.

  Přímořské letovisko může být zdobeno kvetoucími rostlinami. V seznamu, jako mokrá půda: hostitelé, ostřice, divočák, skladovatel, plavky. Coodkazuje na délku a šířku kanálu, pak vše závisí jen na vás. Standardní velikosti jsou: šířka - 0,5-1,5 m, hloubka - 0,3-0,5 m.

  Výpočet objemu vody

  \ t

  V důsledku nesprávného výpočtu objemu vody může selhat stavba zvonovitého proudu. Je třeba mít na paměti, že čerpadlo čerpá vodu na poměrně dlouhou vzdálenost, která se rovná délce proudu. Na opačném konci je pohyb vody zpomalen, protože obklopuje kameny a stonky rostlin. Kromě toho se voda v pohybu odpařuje. Podle některých odhadů voda v umělém proudu prochází pouze 2 m za 1 minutu. Například při provozu proudu o délce 10 m by mělo být v pohybu 200 až 300 litrů vody.

  Režim proudu naplněného vodou

  Rozhodnete-li se nezávisle vypočítat objem vody, vezměte v úvahu plochu základny potoka, výšku sloupu vody v proudu a jeho objem v hadici, položenou pod proudem, a přivádět vodu do nejvyššího bodu zdroje a plus objem dolního rybníku.

  Pro nepřetržitý provoz proudu by do něj měla být pravidelně zaplavována voda. Potřeba je způsobena odpařováním vody a teplotou prostředí.

  Konstrukce zdroje

  Předpokládejme, že jste již určili úlevu zdroje a jeho umístění. Nyní je čas vyzbrojit lano a kolíky a jít podél kanálu plánovaného zdroje. Zabít kolíky u sebe, spojit je s lanem. Dodržování geometrických tvarů v tomto případě je nevhodné.

  atDalším krokem je vykopání země pod kanálem. Pokud povolíte svah, pak přidejte kroky, které budou sloužit jako malé růžové. Pokud nechcete dělat, pak použít velké balvany jako cutaways, které mohou být upevněny betonovou maltou. Vyčistěte kanál z kamenů a zbytků kořenů. Pak narovnejte zem.

  Pokud uděláte velký proud, je lepší kanál posílit. V tomto případě, v místech peřeje, ležel ploché kameny. Lze je spojit s betonem.

  Pokud chcete zasadit rostliny podél pobřeží zdroje, pak se koupat hydroizolační kryt, a pak se příkop pro ústa. Nalijte ji pískem nebo štěrkem na 5-7 cm. Pak uzavřete geotextilie s okraji kolem okrajů. Pak nalijte hadřík vodou, abyste jej navlhčili. To je nezbytné opatření, protože jinak se geotextilie nehodí těsně do úst. A to, jak by se dalo očekávat, zkazí vzhled budovy.

  Na okrajích geotextilií by měly být upevněny pomocí velkých kamenů. Uprostřed kanálu je kamenné zdivo, tvořené plochými kameny a betonovým řešením. Pak položte další vrstvu betonu, která je například zdobena oblázky.

  Výběr rostlin

  Nyní musíte propíchnout drážky až 10 cm paralelně s kanálem. Budou mít potrubí z čerpadla. Zabít je a pak masku trávník. Nyní musíte připojit čerpadlo a spustit vodu. Luk je připraven! Existují i ​​jiné způsoby, jak budovat proudy, například sušit jeho analog.

  Suchý proud Zahradní krajina v duchu východu

  Toto je jeden z původních prvků krajiny. Udělej to velmi jednoduše. Čas a peníze na zařízení půjdou na minimum, což je důležité. Suchý potok se stane ozdobou zahradní plochy, skryje reliéfní hrboly a opticky zvětší plochu areálu v blízkosti domu. Komáři milují plavání nad těmito nádržemi, ale na suchém potoku s těmito hmyzy nemá nic společného.

  Pokud je suchý proud řádně uspořádán, pak jeho účinek nebude horší než zdroj vody. Zdá se, že i včera v něm byla krystalická voda. Takový pocit, že malý déšť zaplní potok výživnou vlhkostí a obrátí svůj život zpět.

  Suché toky jsou v Číně velmi populární. Jsou to centrální prvky skalních zahrad, symbol vody a plynulého pohybu. Na východě je krajina považována za nedokončenou bez vody nebo její imitace. Suchý potok je vynikající alternativou k zahradám, kde není možné vybudovat skutečný vodní útvar.

  Brožura japonského stylu

  Některé výhody:

 • Suchý proud je v souladu s jakýmkoliv krajinářským designem.
 • Hraje úlohu odvodňovacího příkopu bez nutnosti investovat více času, práce a peněz.
 • Možnost uspořádání na kopcích a depresích, na slunci nebo ve stínu.
 • Umělý suchý proud lze vyrobit během několika dní.
 • Není třeba vyrovnávat krajinu, omezovat úlevu nebo prohlubovat kanál.
 • Není třeba kupovat čerpadlo a jeho příslušenství pro čerpání vody.
 • Možnost přistání jakýchkoliv, nejen vlhkých rostlin.
 • Další vlastností suchých toků je možnost vybudování suchého jezera. Dno jezera a dno jezera mohou být uloženy s drceným kamenem a břehy k tomu, aby kreslily velké kameny.

  Výstavba suchého proudu

  \ t

  Nejprve určete tvar a velikost průtoku, místa a materiálů pro jeho konstrukci. Při výběru tvaru a velikosti zvažte nejen reliéf zahrady, ale i její plochu. Suché jezero, například, harmonicky zapadá do úzké oblasti. Navíjecí proud - vypadá skvěle na široké ploše a vytváří efekt jeho prodloužení.

  Tělo suché vody by mělo mít ústa a pramen. Pokud jde o ústa, může být skryt za velkými listy hostitele, paviána nebo jiných rostlin, zatímco únik by měl být na kopci. Udělejte malý otvor tím, že ho vypudíte štěrkem malé frakce. Tímto způsobem vytvoříte jakousi studnu, iluzi vodního zdroje.

  Zdobení suchého proudu

  Často se používá malý zlomek oblázků a štěrku k uspořádání suchého proudu. Můžete si je koupit v každém obchodě. Jsou nejen cenově dostupné, ale také mají poměrně bohatou paletu barev. Tóny oblázků od šedé po modrou až šedou. Barevná paleta štěrku: modrá, modrá, modrozelená, atd. Také pro tyto účely může být třeba břidlice a čedič.

  Konstrukce proudu oblázků

  Pro umístění akcentůmůžete použít barevné žuly. Lepšího efektu lze dosáhnout použitím skleněných korálků a modrých a modrých kuliček. Budou svítit na slunci a nalijí se do oblačného počasí a vytvářejí iluzi živé vody.

  Písek je ideální pro vykreslení pozemku. Ano, budete moci načrtnout obrysy suché vody. Umělý proud může sestávat z několika kanálů nebo pouze jednoho. Pokud chcete, aby vypadal přirozeně, změňte jeho šířku v různých oblastech.

  K přípravě povrchu se odstraní vrstva trávníku a zarovná se zem. K tomu můžete použít běžné zahradní hrábě. Musí zanechat malou depresi (10-15 cm). Pamatujte, že příliš omezený proud vypadá nepřirozeně.

  Na dno vložte vrstvu písku (5 cm). Aby se zabránilo proudění plevelů, položte na dno krycího materiálu dno. Může to být geotextilie nebo polymerní fólie. Nyní umístěte velké kameny, které ohraničují hranice suchého zdroje. Pak spusťte kanál s oblázky nebo sutiny. Sklenice je připravena! Zůstane po něm zasadit.

  Aby nedošlo k přeměně proudu na obyčejný záhonu, je třeba zodpovědně reagovat na otázku výsadby. Nepřehánějte vypouštění vysokých odrůd. Vyberte si jen ty, které jsou s vámi spojeny s vodou. To může být rostliny s modro-žluté listy nebo modré květy.

  Dekorativní prvky vám pomohou efektivně uspořádat suchý proud. Může to být například ozdobný můstek, hozený přes potok atd.

  Dekorace suchého potoka balvany

  Doufáme, že vám tento článek pomůže při vytváření vlastního mistrovského díla na dvoře. Chcete-li vytvořit proud naplněný vodou nebo jeho suchý analog je rozhodnout se pro vás. S ohledem na výhody každého z nich budete moci rozhodnout o výběru. Pokud máte chuť sdílet své zkušenosti, napište na konci článku komentáře.

  Video

  O tom, jak vytvořit vodní nádrž, rybník nebo potok v zemi, můžete zjistit z videa: