Tváří v tvář koupelně: zvolte správnou možnost a zpracujte ji

Obkladová vana

Obkladová lázeň je důležitým bodem zpracování. Koneckonců, vlhkost je zde vysoká a materiál by na to neměl být náchylný.
Vana musí být vyrobena z trubek všech stěn. Dnes budeme popisovat možnosti, jak čelit koupelně.

Obsah
 1. Možnosti zpracování
 2. Výkon práce
 3. Příprava povrchu a montáž rámu
 4. Tváří v tvář kámen nebo dlaždice

Možnosti zpracování

Fasádu stěn v koupelně může tvořit množství materiálů. Pouze zde se musíte spolehnout na umístění místnosti a prostředí.
Pokud je koupelna v místnosti, která není neustále ohřívána, pak musíte mít materiál a mráz. Podívejme se na nejčastěji používané možnosti.

Materiál
Použití

Zpracování dlaždic

\ t

Obkladová dlažba je nejoblíbenější. Tento materiál dokonale snáší teplotní výkyvy a vysokou vlhkost. Cena díla není tak vysoká a všechno se dá dělat vlastníma rukama, ale tato částka se výrazně sníží. Je důležité zvolit velikost dlaždice a provést dobrou přípravu povrchu.

Obkladový kámen

\ t

Vana směřující k kameni vypadá skoro. Obkladový mramor není tak často prováděn, protože cena materiálu je poměrně vysoká. Materiál však dokonale snáší teplotní rozdíly a vysokou vlhkost. Obkladový kámennabízeny v maloobchodu ve formě desek, které by měly být řádně vybrány ve velikosti a až poté provedly nákup.

Dekorace hadříků

\ t

Tento druh materiálu také není a není příliš častý. Práce může být prováděna vlastníma rukama, čímž se sníží náklady na práci. Je třeba poznamenat, že v případě, že místnost bez stálého vytápění, pak materiál nemůže stát po dlouhou dobu. Strom je nasycen vlhkostí. Upevnění je provedeno na rámu a odebírá se tak z místnosti nejméně pět sm. z každé stěny užitné plochy.

PVC panely

Tento materiál je ideální pro zpracování v Chruščově. Připevňuje se k rámu a umožňuje úplné vyrovnání povrchu. Dokonale snáší teplotní rozdíly a vysokou vlhkost. Vhodné pro zpracování jakéhokoliv typu místnosti. Pro tento návrh nebude důležitá rovnost stěn. Libovolnou možnost s tímto lze zarovnat.

Výkon práce

Bez ohledu na to budete čelit mramoru nebo jinému materiálu, budete muset připravit povrch. A po tomto zpracování již probíhá. Pro instalaci panelů a bezrámců existuje rámová metoda.
První verze je o něco složitější, a proto popíšeme, jak se provádí na příkladu PVC panelů.

Příprava povrchu a montáž rámu

Rovina určuje pravidlo díla. V rámci metody frame nezáleží.
Zde je důležité provést správnou montážní linii rámu a je na něm již upevněna:

 • Především odstraňujeme všechno podstěn a odstranit původní nátěr. Letadlo by mělo být prázdné;

Pozor: Pak je lepší, když ošetřujete povrch antifungální směsí. V lázni máme vlhké prostředí, a proto nedochází přesně k tomu, aby se povlak z houby zabránilo. To by mělo být provedeno i pro prevenci. Pokud se houba objeví pod panely, musí je všechny zastřelit. Tak udělejme všechno dobré.

 • Vezměte jednoduchý svah a určete rovnost stěny. Abychom to mohli udělat, musíme nejprve vědět, jaké oteplování bude nebo nebude provedeno.
  Je-li tomu tak, je třeba vzít v úvahu, že výška upevnění rámu by měla být o několik cm větší než tloušťka ohřívače. Neměla by být deformována. V opačném případě ztratí své vlastnosti. Dejte na zeď značku;
 • Přesunul se na jinou stěnu a nastavil na ni značky. A pak rizika spojují linku. Dostali jsme nástin montáže kolejnic;

Pro výrobu rámu se používají prakticky dva materiály, jedná se o kovový profil nebo dřevěný nosník. První je odolnější, zejména v podmínkách vysoké vlhkosti.

Splnění dřevozpracujících prací

\ t

Pozor: pokud zvolíte druhou možnost, pak by měly být kolejnice před použitím ošetřeny antisepticky, budou konzumovány ve volném prodeji a významně prodlouží životnost konstrukce;

 • Nyní odřízněte velikost profilu a připevněte jej k povrchu. Pro připojení používáme hmoždinky. Stačí se podívat, spojení by mělo být pevné.
  Proto nepoužívejte hmoždinky ze stavebnic. Kupujte samostatně plasty a došroubuje o několik mm méně než je průměr plastu. Pak budeme mít spolehlivou montáž;
 • Nyní vytáhneme linii na diagonále a poté máme výšku upevnění příčných kolejnic. Řezáme a opravujeme.
  Nastavte výšku pomocí těsnění. Podívejme se, že máme upevňovací lišty a v místech, kde jsou panely ukotveny, což není na váze;
 • Po instalaci rámu, je možné opravit izolaci, pokud si myslíte, že to udělat, pak nezapomeňte, že musíte nejprve opravit a hydroizolační vrstvu a poté, že již nainstalovat topení;

Provádíme izolaci stěny

 • Po namontování ohřívače nezapomeňte provést osvětlení pro osvětlení. Při tom nepoužívejte kroucení. Použijte terminály, které poskytují spolehlivé spojení;
 • Nyní je třeba panely upevnit. Hlavní je, aby byly jen na kostře. Pro instalaci libovolných panelů potřebujete samostatný článek, který je k dispozici na našich stránkách.

Obložení kamenem nebo dlažbou

Tento proces se provádí následovně. A nezáleží na tom, je to buď přírodní kámen, nebo umělý.

Upozornění: používáte-li k úpravě umělý kámen, podívejte se do návodu k jeho reakci na vysoké změny vlhkosti a teploty. Zde si musíte vybrat požadovaný indikátor, protože prostředí, ve kterém zůstaneme, bude vlhké.


Takže:

 • Provádíme přípravu povrchu až do doby, kdy je nutné provést linii. Zde jednoduše nedefinujeme rovnost zdi;
 • Pokud máme pokles v rovině menší než jeden cm, můžeme okamžitě provést opláštění. Stačí pouze předběžný povrch;
 • Pokud je rozdíl v rovině větší než jeden cm, pak musíme vytvořit rovinu sádry. Pro tento účel se nejlépe hodí roztok na bázi písku a cementu;

Před instalací provedeme správnou konfiguraci

Upozornění: Pokud potřebujete použít velkou vrstvu roztoku, je to typické pro Chruščov, pak by měl být povrch aplikován na síť. K tomu udělejte díry a tam nasaďte šrouby, pak zavěste mřížku a klobouk, aby se dala na podložku. Pak mřížka nespadne a bude bezpečně držena.

 • Vyrobíme maltu a začneme obkládat. Jsou zde určitá pravidla. Nikdy nepotřebujte ihned aplikovat roztok na povrch dílu. Za prvé, musíte to zkusit suché. Pokud jsou tváře stejné, zkuste celý řádek;
 • Pokud se tyto prvky nehodí, pak je spojíme s bulharským a kamenným diskem;
 • Každý řádek se kontroluje podle úrovně instalace na úrovni budovy. Děláme upevňovací linku perfektní;
 • Existují dvě metody zdiva. Je bezproblémová a bezproblémová. První možnost je jednodušší. A ve druhé, při instalaci byste měli použít kříže, pomohou správně vydržet šířku švu a úhel instalace;
 • Roztok naneseme na prvek pomocí ozubené špachtle a stiskneme. Zároveň provádíme lehce rotační pohyby. Neměli bychom mít žádné řešení v řešení;
 • Roztok se musí ihned vyčistit špachtlí. Jinakomývá se, aby zkazil přední část prvku;
 • Po tom počkejte několik maminek a můžete procházet podél švu pod úhlem špachtle. To musí udělat. V opačném případě bude roztok vyschnout a nebude možné jej odstranit;
 • Po vysušení se otřeme švy. Jedná se o gumovou stěrku. Čekáme na jeho suchost a přebytek myje hadříkem. Po úplném zaschnutí na povrchu zůstane bílý plak. Jeho rychle a kvalitativně lze jednoduše odstranit zmačkanými novinami.

Nyní máte pokyn k provedení jakéhokoliv typu obkladu. Před zahájením práce je nutné se podívat na fotografie a video a vytvořit si představu o plánu provádění prací. A nejdůležitější věc není ve spěchu.