Trouby pro pece

30. srpna 2011

Trouby pro kamna
\ t


Sekce: Stavba


Navrhované varianty ochrany dřevěných staveb jsou zde nabízeny při instalaci kovových pecí v nich. Tyto návrhy jsou samozřejmě o něco dražší než železné trubky, ale poměrně spolehlivé. Hlavní věc - nemusíte se neustále dívat na potrubí: hoří nebo můžete ještě protopet.

ZapnutoObr. 1ukazuje potrubí pro kotle na ohřev vody. Hlavní trubka o průměru 100 mm je umístěna uvnitř ochranného (průměr 150 mm). Jako ochranný můžete použít azbestový cement.

ZapnutoObr. 2uvádí příklad ochrany stropu cihlovým zdivem, tzv. Razpushku. Konstrukce je vhodná pro koupele, kde je trouba zpravidla produktivní a poskytuje vysokou teplotu. Tyto typy sporáků jsou také dobré tím, že při spalování vnitřní trubky chrání před ohněm.

Pokud je budova již postavena a rozhodnete se umístit troubu a podkrovní střecha a střecha se nechtějí dotknout, potrubí může být vedeno stěnou domu.

VObr. 3ukazuje instalaci potrubí se svařovaným rohem, který upevňuje hřebíky ke stěně domu. Potrubí prochází stěnou v malém úhlu k obzoru pro lepší trakci.

Kroužek na koleni potrubí venku je nezbytný pro ochranu stěny domu před vodou během deště. Vlhkost přichází do kruhu, jde na dno a proudí pryč od domu. Pokud se ukáže, že potrubí je těžké, pak venku, pod vertikální hodiny, můžete dát odporz téže trubky, ponořením dna podpěry do betonu a horním topem se svislou částí trubky.

Zvažte případ, kdy je dům poměrně vysoký(obr. 4) . Tato volba byla provedena s kanadskou troubou. Aby nedošlo k narušení potrubí uvnitř místnosti, bylo okamžitě odstraněno zvenčí. Pod trubkou se vytvořil malý základ. Na to dal sloupec ve velikosti 1,5