Tloušťka střešní tašky je popis, jak si vybrat kvalitní materiál, jak se vyrovnat a utáhnout střechu, návod na fotografie a videa

Obsah článku:

1. Parametry kovových dlaždic

2. Volba velikosti plechu

3. Výběr tloušťky plechu

4. Volba povlaku pro kovové dlaždice

5. Vlastnosti montáže kovových dlaždic

Před zahájením řezání plechů je třeba znát přesné rozměry povrchu střechy a vzít v úvahu krok krokví. Provádějte potřebná měření po dokončení montážních prací na konstrukci střešního nosiče. Dokonce i projektová a rozpočtová dokumentace připravená na vlastní pěst musí být upřesněna, protože v průběhu instalace se mohou mírně lišit od plánovaných parametrů.

Vyberte materiál, s přihlédnutím ke všem údajům o střešním systému a velikosti plechů. Typicky, jejich šířka a délka jsou standardní, ale výroba střechy z kovu nemůže být provedena bez oříznutí - nezbytné pro velikost střechy. Proto odborníci radí: před instalací, je nejprve nutné provést měření, vypočítat množství střešní krytiny, koupit a odříznout listy je zbytečné.

Obsah
 1. Parametry kovových obkladaček
 2. Volba velikosti plechu
 3. Volba tloušťky plechu
 4. Volba povlaku pro kovové obklady
 5. Vlastnosti montáže kovových dlaždic

Parametry kovových dlaždic

Kov, znázorněný na fotografii, jako střešní materiál se vyrábí válcovanou metodouprofilované plechy z pozinkované (alum) zinkové oceli. Na jejich povrchu se nanáší polymerní povlak.

Profilování je nezbytné k zajištění správné formy výrobku a vrstvy mají ochranné funkce a mají dekorativní účel:

 • nejvyšší - povlak polymerů chrání před povětrnostními vlivy a má určitou barvu;
 • další základová vrstva je základem pro nanášení polymerního povlaku;
 • pasivace neumožňuje akumulaci statické elektřiny;
 • zinek chrání kov pro kovové dlaždice před korozními procesy.

Standardní listy tohoto střešního materiálu mají tyto rozměry:

 • délka - od 80 do 800 centimetrů, její hodnota je několikrát 5 centimetrů a volba požadovaného výrobku je založena na tvaru střechy a preferencích spotřebitele;
 • tloušťka je v rozmezí od 0,45 do 0,55 mm;
 • Výška profilu plechu závisí na vybavení výrobce a je nejméně 28 milimetrů a nejvýše 75 milimetrů.

Záruční doba pro materiál, včetně polymerního povlaku, může být od 10 do 15 let, a vysoce kvalitní kovové dlaždice, pokud je instalace a uvedení do provozu provedeno správně, dosáhnou 50 let nebo více. Tuhost střechy závisí na šířce a výšce vlny vybraného materiálu.

Čím je list materiálu tenčí, tím opatrnější musí být ponořen a odstraněn během přepravy, protože je vystaven deformaci při zatížení.

Zvolte velikost listukovové dlaždice

\ t

Při volbě velikosti plechu je třeba vzít v úvahu, že:

 • jeho délka musí být součtem délky svahu s délkou římsy. Upevnění se provádí na základně, přičemž se bere v úvahu 4-centimetrový výčnělek (viz také: Metal Monterey: Dimensions);
 • tloušťka vrstvy je asi 0,5 - 0,6 mm. Někdy při prodeji je možné najít materiál v tloušťce 0,45 milimetrů, ale je tak tenký, že pohyb na střeše se stává nemožným, i když náklady na zastřešení budou levnější.

Velikost použitého listu závisí do značné míry na druhu střechy, která se stane:

 • jeden kopec nebo dvoujazyčný jazyk;
 • čtyřnásobek;
 • podkroví;
 • dutý;
 • pinzety.

Pro vlastníka nemovitosti je důležité použít plechy, jejichž velikost odpovídá tvaru střechy. Proces montáže a způsob, jak utáhnout kovovou dlaždici současně, závisí na tvaru střechy. Po dokončení instalace může materiál přesahovat přes střechu střechy ne více než 4 cm, jinak je plech vystaven deformaci.

Volba tloušťky plechu

Jak ukazuje praxe, v obchodní síti je často možné na obalu nalézt výrobky se špatnou velikostí: tloušťka plechu je označena 0,5 milimetru a ve skutečnosti je 0,4-0,45 milimetrů. Proto musí být přesnost parametrů nutně zajímavá pro prodejce nebo se měřit pomocí mikrometru a také neNezapomeňte si přečíst informace o výrobku, protože typy kovů se mohou značně lišit.

U výrobků s tloušťkou plechu 0,4 mm je záruční doba 10 let a na listech o tloušťce 0,5 mm - 15 let, s náklady, které mohou být stejné.

Výběr nátěru na kovové dlaždice

Kvalita nátěru je důležitá pro kovové dlaždice, jejichž hlavní typy jsou:

 • běžný polyester - je vyroben na bázi polyesterového lesklého laku. Tloušťka povlaku je 25 mikronů. Mezi výhody - schopnost použití v různých klimatických podmínkách, stálost barev a nejnižší cena;
 • matný polyester - tento povlak má tloušťku 35 mikrometrů a má pevnost barev, odolnost proti mechanickému poškození, zachování kvalitativních ukazatelů v jakémkoli klimatu;
 • pural - povlak o velikosti 50 mikrometrů se objevil relativně nedávno, základem jeho výroby je polyuretan. Je odolný vůči teplotním změnám, korozním procesům a mechanickým vlivům;

 • plastisol - nejsilnější nátěr (200 mikronů) se strukturovaným povrchem, jeho výroba je založena na použití polyvinylchloridu, je nejodolnější vůči různým typům účinků;
 • PVDF - 80% se skládá z polyvinylfluoridu a 20% akrylu. Jeho tloušťka je pouze 27 mikronů, má lesklý povrch. Nejčastěji se vyskytují v malovaných kovech. Nejdelší z povlaků jsou kovové dlaždice.Není vybledlý, není vystaven mechanickým a ultrafialovým účinkům. Odlišuje se pro dlouhodobé využívání v agresivním prostředí.

Vlastnosti instalace kovových obkladaček

\ t

Před zahájením práce s kovovými dlaždicemi, montáží krokví, vyztužením základů konstrukce, nepotřebujete, jsou desky upevněny na lištu a připevněny speciálním samořezným závitem - není nutné předvrtat díry. Jak předpovídá LNPP - střecha kovu znamená zařízení pro lehkou válcovanou konstrukci a instalaci zředěného válcovaného drátu. V tomto případě při volbě kroku vezměte v úvahu vlastnosti materiálu (například vzdálenost mezi sousedními vlnami), aby se správně upevnil, jinak můžete šroub zašroubovat do vzduchu. Výsledkem nesprávné instalace je někdy rozpad střechy (viz: "Jak správně pokrýt kovovou střechu").

Zpravidla zahraniční a tuzemští výrobci tohoto materiálu k němu přidávají pokyny. Když se prodává kovová dlaždice - popis pro ni obsahuje doporučení pro výběr kroku roštu a šířka se volí s ohledem na velikost střechy.

Je povinné před stropem kovové střešní tašky, věnujte pozornost skutečnosti, že rošt a krokvy pod tímto střešním materiálem nemají žádné zkreslení a že brusle splňují předpokládanou velikost.

Znát délku a šířku plechu, je snadné spočítat požadované množství výrobků pro konstrukci střešní krytiny s přihlédnutím ktakové nuance:

 • jestliže délka svahů přesahuje 7,5 metru, listy se rozřežou na 2 části a naskládají se na 20 cm;
 • pro výrobu latí, použijte desky s antiseptickými impregnacemi, zatímco osy musí být ve vzdálenosti 35 nebo 40 cm;
 • deska, která přichází do římsy, by měla být silnější než ostatní o 10-15 centimetrů.

Montáž kovových dlaždic, podrobné video instrukce:

Kovová dlažba se doporučuje, pokud je sklon střechy nejméně 14 stupňů. Také věnovat pozornost složení střechy kovu, záleží na přítomnosti podkroví, podkroví studené nebo teplé podkroví a dalších architektonických prvků budovy. V každém případě je střešní koláč pro tento materiál vícevrstvou konstrukcí.

Když se provádí střecha s dvojitým pláštěm, pak se listy začnou uzavírat od konce, a když je instalována střecha stanu, je od nejvyššího bodu ve svahu.

Upevnění plechů se provádí v následujícím pořadí:

 • na koni připevněte 3 listy pomocí šroubů;
 • pevné listy srovnávající se s okapy;
 • všechny listy jsou pevně upevněny. K tomu je první list namontován na brusle a druhý - tak, že spodní hrany listů mají jeden řádek.

Profesionální montáž střešní krytiny poskytuje spolehlivou, účinnou a trvanlivou střešní krytinu, která výrazně prodlužuje její životnost.