Tetramizol: Návod k použití ve veterinárním lékařství

Léky, jako je gametonika, jsou veterinární léky používané k úlevě domácích zvířat a hospodářských zvířat z vnitřních parazitů. Tetramizol, návod k použití ve veterinární medicíně je poměrně dostupný a srozumitelný, získal popularitu mezi hospodářskými zvířaty, protože účinně léčí červy a je prostředkem k prevenci helminthiasis.

Obsah
 1. Formuláře pro uvolnění
 2. Princip činnosti
 3. Indikace pro použití
 4. Dávkování
 5. Vedlejší účinky a kontraindikace
 6. Zvláštní pokyny

Formulář vydání

10% nebo 20% hmotnostních účinné látky se vyrábí ve formě prášku. Když si koupíte tetramizol v kilogramovém uspořádání, 20% účinné látky bude mít 200 gramů, pro 10%? 100 gramů.

Zásada činnosti

Účinná látka sestává ze směsi dvou izomerů: jedna je v aktivní formě a nazývá se levamisol a druhá je neaktivní.

Nápravný prostředek je antineoplastický se širokým spektrem účinků na háďátka, včetně těch, kteří žijí v žaludku, střevech, plicích. Používá se také proti velkému počtu červů parazitujících u zvířat přežvýkavců, prasat a drůbeže.

Lék ovlivňuje červy, zvyšuje cholinomimetickou aktivitu v gangliích a centrálním nervovém systému parazita. To zase způsobuje paralýzu a smrt nematodů. Tetramizol se vstřikuje ústy, má rychlou absorpci ve střevě, zůstává v těle po dobu nejméně 24 hodin. Odstoupení od smlouvyléčivo se provádí močí a stolicí.

Indikace pro použití

\ t

Nejlepší účinek poskytuje přístroj v plném souladu s pokyny pro léčbu jedné nebo druhé infekce červem.

Antihelmintický lék lze použít jak pro preventivní účely, tak pro kontrolu těchto chorob:

 • ascariasis
 • co-opiois;
 • hemangiomy;
 • heteraridóza;
 • diktaokoly a další.

Jak je zřejmé ze seznamu, tetramisol je léčen množstvím infekcí způsobených hlístami.

Dávkování

Před použitím přípravku není nutná hladová strava a použití projímadel. Tetramizol podávaný jednou, ústy může být podáván jako jedno zvíře a skupina s ranními jídly, podle následujících dávek:

Zvířata Dávkování účinné látky (mg /kg)

Tetramizol 10% 20% skot skotu\ t 8,0 80,0 40,0 MDS 7,5 75,0 37,5 Prase 10,0 100,0 50,0 Ptáci 20,0 200,0 100,0

Je-li nezbytné podat antiseptikum jednomu zvířeti, připraví se roztok a pomocí dávkovače podá lék ústy. Ve skupinových příležitostech visí na celém hospodářském zvířeti, dobře míchané s jídlem (výpočet 50-100 gramů potravin na hlavě nebo 5 gramů pro ptáky). Směs musí být uložena v podavačech a poskytovat volný přístup ke zvířatům.

V případě zvířat určených k odšroubování masa se doporučuje, aby každá série léčivých přípravků byla testována.Maso na malé množství skotu (od 5 hlav). Pokud po 2-3 dnech nejsou zaznamenány žádné komplikace, pak můžete krmit všechna zvířata.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Při jasném dávkování nebyly zjištěny nežádoucí účinky. Kontraindikováno dacha v následujících případech:

 • nemoc infekční povahy;
 • poslední trimestr těhotenství;
 • jestliže ledviny a játra nefungují správně;
 • neposkytují společně s jinými anthelmintickými léky.

Některá zvířata nepodávají tetramizol. Patří mezi ně kočky, psi, koně, králíci. Pro tyto skupiny neexistují dávky, což znamená, že prostředky nelze použít správně.

Zvláštní pokyny

Hospodářská zvířata a drůbež mohou být poraženy pouze 10 dní po odčervení. Pokud chcete porazit dříve, pak takové masné výrobky mohou být použity pro dravá zvířata nebo ke zpracování na moučku z masných kostí. Nemůžete používat potravu pro lidské mléko nebo vaječné výrobky, dokud neuplyne 4 dny po ošetření. Produkty získané v dřívějším období jsou krmeny zvířatům nebo zpracovány.