Tepelná izolace oken

Prvky oken, které mají nejnižší index tepelné ochrany. Na termogramu, vyrobeném speciálním zařízením, je vidět, že okna okna jsou natřena červeně. To odpovídá nejintenzivnější výměně tepla mezi prostorem a prostředím. Protomusí být řádně provedena izolace oken . V opačném případě tepelná ochrana ostatních částí domu nepřinese mnoho účinku.

Kvalitativní izolaci lze zpravidla provést vlastníma rukama. Nejběžnější materiály pro tyto práce jsou:

 • montážní pěna;
 • silikonové těsnicí hmoty;
 • těsnění pásky;
 • transparentní polymerní film;
 • omítka.
Obsah
 1. Zahřívání dřevěných oken
 2. Izolace sklonu oken
 3. Použití tepelně úsporného filmu

Tepelná izolace dřevěných oken

Staromódní metody vstoupily do minulosti, kdy izolaci prováděly noviny, látky, vata a jiné zastaralé materiály. Moderní technologie nabízejí tmely a ohřívače, které umožňují izolovat i stará dřevěná okna.

Zpočátku se sklo opatrně vyjme z rámu a zbaví se nečistot v místech, kde se střetává se stromem. Průhledný silikonový tmel se aplikuje po obvodu rámu, sklo se připevní k původnímu místu a upevní se uzávěrem. Taková izolace dále zvyšuje hlukovou izolaci a zabraňuje usazování skla.

Dalším opatřením jetepelná izolace okenmezi rámem a okenním otvorem. Někdy pro nije nutné rozebrat okno okna. Poté se provede úplné odstranění staré izolace, čištění povrchu a instalace krabice. Dutiny jsou vyplněny montážní pěnou, která zajišťuje spolehlivou a trvanlivou tepelnou ochranu.

Těsnění pro stehy jsou vyrobena pro rolety. V prodeji je mnoho typů těsnění: pryž, pěnová pryž, extrudovaný pěnový polystyren a další. Nejčastějisamolepicí pryžové trubicese používají jako nejúčinnější a trvanlivé. Trubka by měla být upevněna tak, aby se okno těsně uzavřelo, ale bez velkého úsilí, které nevyhnutelně způsobí narušení a nesrovnalosti.

Pokud se dveře neotevírají až do jara, často se používá jednoduchý způsob izolace - lepení trhlin a spár skel. Je lepší použít konstrukční vyztuženou pásku, která je odolnější vůči nízkým teplotám a má vysoce kvalitní adhezivní kompozici. Brusný povrch by měl být předem očištěn od nečistot a prachu. Jinak nelze dosáhnout dobré přilnavosti pásky.

Izolace svahů oken

Práce jsou prováděny v následujícím pořadí:

 • Detekuje povrchové vady. Lepení na omítku se používá k identifikaci dutin;
 • Omítka na vadných plochách je odstraněna, praskliny a dutiny jsou vyplněny montážní pěnou;
 • Provádí se dodatečné vyrovnání pomocí těsnicího prostředku;
 • Povrch je vysušen, uzemněn a natřen;
 • Panely z plastu jsou namontovány.

Jedná se o tepelnou izolaciokna estetická,trvanlivá a jednoducháv provedení.

Aplikace teplem smrštitelných fólií

I při důkladně provedených pracích na izolaci domu zůstává problém úniku tepla skrz samotný povrch skla. To je způsobeno nízkými tepelně izolačními vlastnostmi skla, které je mnohem horší než ostatní stavební materiály. Tento problém pomůže vyřešit speciální teplem smrštitelná fólie. Tento izolační materiál je nalepen na vnitřní stranu okna a výrazně snižuje pronikání chladu do obytného prostoru. Níže uvedený diagram ukazuje rozdíl mezi barvou nekolonového a neprůhledného skla, což potvrzuje nejlepší tepelně-ochranné vlastnosti tohoto skla.

Výhody ohřívače:

 • vysoká transparentnost;
 • malý koeficient prostupu tepla;
 • snadná instalace;
 • je relativně nízká cena.

Praxe ukazuje, že po namontování takové fólie se teplota ve vytápěné místnosti zvýší o tři až čtyři stupně. Fólie se instaluje na oboustrannou pásku lepenou podél obvodu okenního rámu. K nevýhodám tepelného izolátoru je třeba přičíst jeho sezónnost a potřebu každoroční demontáže.

Je třeba připomenout, že tepelná izolace oken, i když není složitá, vyžaduje velkou péči. Jakýkoli menší dohled může významně snížit účinnost prováděné práce. Kvalitní izolace však okamžitě zvýší teplotu a komfort v domě.