Svítidla do vany

Komfort, pohodlí a komfort v koupelně se skládá z malých částí a speciálních koupelnových doplňků - nábytku, hromady, košťat a dalších. To je fakt. Hodně záleží také na dobře vybaveném osvětlení ve vaně. Každý ví, že díky osvětlovacímu systému je snadné vytvořit pohodlí i v poloprázdné místnosti. Je však také snadné zničit, pokud lampy ve vaně nebudou instalovány podle pravidel. Člověk nemůže přehlížet a takový okamžik jako typy osvětlovacích zařízení pro tuto vysoce specializovanou budovu se zvláštními klimatickými podmínkami. Proto je nutné přistupovat k výběru příslušenství se všemi zodpovědnostmi.

Když jsme se podívali do historie ruské lázně, vidíme, že naši předkové byli jednou spokojeni s několika malými okny, které, i když dávaly minimum světla, ale nechaly se zahřívat v lázni. Z toho důvodu se koupel odehrála až odpoledne. Moderní lázně jsou zpravidla vybaveny velkými okny, která procházejí dostatečným množstvím slunečního světla. To však neznamená, že není třeba umělého osvětlení. Pokud jde o problematiku výběru armatur pro koupelnové lampy, budeme o tom mluvit podrobněji nyní.

Požadavky na osvětlení

Především je nutné rozhodnout, co přesně by mělo být světlo v lázni a zejména v parní lázni. Jako dobrý příklad se doporučuje seznámit se s projekty interiérů lázní a saun, které na světelném systému pracovaly na profesionálních světelných designérech. Dokonce i na první pohled to vypadá poněkudzvláštní pohodlí, které vytváří měkké, teplé, rozptýlené světlo z různých lamp, se zastavilo na různých místech a na různých úrovních koupelen. To platí zejména pro parní lázeň, kde by vše, včetně systému osvětlení, mělo být umístěno až do relaxace a naprosté relaxace.

Mezi nezbytnými vlastnostmi svítidel pro lázně by mělo být zdůrazněno:

- dekorativní;

- technologická kapacita;

- bezpečnost;

- možnost využití v prostorách s vysokou teplotou;

- odolnost proti vysoké vlhkosti;

- návrh vnitřního uspořádání funkčních místností vany.

Vyberte požadovaný model svítidla pro koupel z odrůdy, která je prezentována na moderním trhu současně a snadno a obtížně. V této otázce se každý zaměřuje na vlastní vkus a na estetiku.

Ale bez ohledu na to, jak krásná je lampa z vnějšku, je třeba vzít v úvahu, že nákup světelného zařízení, které vyzařuje příliš jasné, řezné oči, nestojí za světlo. Kromě toho je třeba mít na paměti, že zvolené zařízení musí být uzpůsobeno pro dlouhodobý provoz v podmínkách vysoké teploty a vlhkosti okolního prostoru. Jinak i ta nejdražší a nejkrásnější lampa v krátké době selže a bude muset být změněna na novou.

Při výběru elektrických svítilen pro koupel je třeba vzít v úvahu, že žárovka s výkonem vyšším než 75 W je nevhodná pro svítilny.Vana, protože má schopnost ohřívat dřevěnou stěnu panelu, čímž se snižuje úroveň požární bezpečnosti. Mimochodem, denní svítilny se také nedoporučují pro použití ve vaně.

Nejlepším řešením je použití v lázních (sauna) zapečetěných mlhových lamp s matným sklem. Barva stropních svítidel je bílá, béžová, pastel, mlékárna. Všechny lampy ve vaně, vestavěné lampy a další světelné prvky mohou být umístěny jak na stropě, tak i na stěnách.

Poznámka - stropní svítidla pro lázně musí mít vysokou pevnost, technologickou odolnost a odolnost proti vlhkosti a tepelnou odolnost. Tento požadavek je dán tím, že se nachází v horní části místnosti, pod stropem, teplota vzduchu je nejvyšší.

Náklady na tato svítidla jsou řádově vyšší než náklady na konvenční svítidla. Pokud tedy finanční možnosti neumožňují nákup požadovaného produktu, doporučuje se použít jednoduchší způsob vybavení osvětlovacího systému ve vaně, včetně použití nástěnných svítidel a vestavěných lamp.

Druhy svítidel pro lázně a sauny

\ t

High-tech optické systémy jsou ideální volbou pro zajištění dostatečného osvětlení ve vaně. Výhody optického vlákna zahrnují schopnost pracovat při okolních teplotách až do 200 ° C. s, odolnost proti vlhkosti, trvanlivost.

Žárovky s optickými vlákny mohou být instalovány na jakémkoli vodorovném nebo svislém povrchu, včetně stropuparní lázeň Instalační práce se provádí poměrně snadno, protože vlákno z optických vláken je pružný ručník (běhounu) s vestavěnými žárovkami. Montáž osvětlovacího systému se provádí při obkladačkách.

Vlákno lze také použít pro osvětlení bazénu nebo vířivky. Kromě toho, miniaturní bodová světla poskytují neomezené možnosti pro vytvoření originálního interiéru sauny (sauny), protože s jejich pomocí můžete realizovat nejneobvyklejší designové řemeslo a nápady.

LED svítí. LED osvětlení je poměrně spolehlivé, ale má vlastnost vyzařování jasného světla, což není příliš dobré pro parní lázeň. Lze je však úspěšně použít v jiných oblastech lázně, například v pokoji pro odpočinek, v pračce, v předsíni.

LED světla jsou obvykle používána pro vytvoření příjemné atmosféry pro relaxaci a navíc pomocí LED lamp v lázních je možné zajistit rovnoměrné osvětlení po celém obvodu nebo přidělit oddělené zóny místnosti. Další výhodou - LED lampy jsou prodávány kompletně s potřebnými spojovacími prvky, které snadno namontují světelný systém, a to i při absenci zkušeností v tomto oboru.