Suchý proud vlastníma rukama

Fanoušci japonské tradice v designu zahradních pozemků jsou často kladeni na otázku:jak udělat suchý proud vlastníma rukama?

Chcete-li začít, musíte vědět, co je to tradiční výzdobný prvek, který je nedílnou součástí japonské skalní zahrady. V důsledku toho je voda nahrazena skalnatým kanálem (vyvolává dojem, že potok teče z tepla) nebo sklem a rostlinami v modrých a modrých odstínech.

Jaké jsou výhody suchých rybníků?

Samozřejmě, pokud jde o umělé nádrže v oblasti, voda se zdá být nezbytná, ale není vždy možné ji použít. Jednoduchost péče a uspořádání, neobvyklý vzhled a indikátor dobrého vkusu - to jsou hlavní, ale ne jediné výhody suchého proudu.

Porovnejte obyčejný a suchý proud:

1. Suchý proud může a měl by být vytvořen vlastními rukama. Jednoduchá práce může učinit tento ornament na zahradě rafinovaný a jedinečný. Klasická vodní nádrž s vodou bude vyžadovat mnohem více energie, provádět výpočty, často snižovat reliéf a prohlubovat kanál. Při umisťování umělých rezervoárů do vyrovnávání se s obtížným úkolem nemůže všichni, tolik majitelů zahradních pozemků platit pro agentury specializující se na toto uspořádání, a proto tráví spoustu času a peněz.

2. Čas na vytvořenísuchého proudu , s přihlédnutím k výsadbě a formování lůžka - 2-3 dny. Dokonce i nejmenší nádrž bude vyžadovat více než jeden týden.

3. Rozpočet je dalším argumentem ve prospěchvytvořitsuché projevy vlastníma rukama . Bude potřebovat spoustu materiálů. Budete dělat bez nákladných kompresorů, filmů pro dno, různých nástrojů a speciálních dovedností.

4. Postarat se o takový objekt v zahradě je poměrně jednoduché, stejně jako v obvyklém záhonu neboalpském snímku . Nezapomeňte, že voda přitahuje komáry, vyžaduje pravidelné čištění a opravy spotřebičů.

5. V nádržích bez vody můžete vysadit jakoukoliv rostlinu. Sledujte zavlažovací režim a nebojte se, že vaše oblíbené květiny se na vlhké půdě cítí nepříjemně!

Navrhujeme seznámit se s akčním plánem pro ty, kteří se rozhodli udělat suchý proud vlastníma rukama:

1. Volba místa určujícího tvar budoucího proudu. Nezapomeňte, že volba tvaru a délky je nezbytná s přihlédnutím k vlastnostem reliéfní oblasti, která se snaží ji vylepšit a skrýt nevýhody. V rekreační oblasti může být potok proměněn v malý suchý rybníček.

2. Provádění značení. K tomu potřebujete lehký písek, který je třeba nalít do předvídatelného obrysu. Takže můžete pochopit, jak správně zvolili formu.

3. Vyrovnání povrchu. Je nutné odstranit trávník a vyrovnat zem s hrábě. Nezapomeňte, že položením polymerového filmu na dno budoucího kanálu zbavíte plevele možnosti vyklíčit a zkazit kompozici.

4. Naplnění kanálu. Při přiblížení se k této fázi je třeba si uvědomit význam výběru kamene. Nejdražší možnosti jsou oblázky asutiny Můžete si je koupit na jakémkoliv stavebním trhu. Břidlice, čedič a rula budou vypadat výhodněji - mají přirozený šedo-modrý odstín. Samozřejmě, že rozhodnutí o barvě je otázkou chuti, ale pro ty, kteří usilují o vytvoření rezervoáru lépe zůstat v modrých a modrých tónech. Pokud nestačí, můžete namalovat část velkých kamenů modrou barvou. Návrháři doporučují používat modré kuličky. Díky nim mohou vytvořit proud vody v proudu.

5. Výběr rostlin prosuchý proud . Zde jsou omezeny pouze vlastní představivostí a materiálními možnostmi. Mistři krajinářského umění však mají možnost zůstat na rostlinách, které způsobují asociace s vodními prostory. Patří mezi ně rostliny s modrozelenými dlouhými listy, modrými květy.