Suchý proud

Chcete-li svůj pozemek v zahradě nebo v zemi, použijte různé dekorace. Neobvyklé položky vám vždy pomohou vyzdobit váš prostor v blízkosti domu nebo chaty, což je příjemné a pohodlné pro odpočinek. V poslední době se stále častěji amatéři krásného a neobvyklého začínají snažit o pomoc odborníků, aby jim dali nové a relevantní téma.


Velmi působivý a originální bude vypadat jako suchý potok. Je to jeden z nejpopulárnějších moderních vynálezů v krajinářském designu. Skládá se pouze z kamenů různých tvarů a barev. Udělej to bez jediné kapky vody. Hlavní výhodou takové myšlenky je, že pokud si přejete nakreslit suchý proud vlastníma rukama na místě, v zahradě, neměli byste na něj spoléhat na příliš mnoho výdajů.

Obsah
  1. Výhody umělého suchého suchého proudu
  2. Volba tvaru pod proudem a kameny
  3. Stohovací kameny
  4. Návrh nádrží rostlinami

Výhody umělého suchého suchého proudu

\ t

• Pro vytvoření suchého proudu v zemi není nutné vynaložit zvláštní úsilí a finanční náklady.
• Rychle eroduje.
• Jednoduchá a snadná údržba: udržujte skály od skal a vytáhněte plevel.
• Kolem potoka můžete vysázet všechny květiny bez jakýchkoliv omezení.
• Tento potok je bezpečný pro děti.

Výběr tvaru pod potokem a sklizeň kamenů

Pokud plánujete správně tvar budoucího proudu, budete moci skrýt některé nevýhody reliéfuve vašem dvoře. To vám umožní ozdobit tuto oblast neobvyklým dekorem krajiny. Například úzký proud vinutí vizuálně učiní vaši zahradu více. Další otázkou je, jak udělat suchý proud?

V důsledku toho je myšlenka myšlenky proudu kamenů fascinující, protože nám umožňuje ztělesnit myšlenku vytvoření originální výzdoby na jejím místě. To bude jen zdůraznit zjemnění krajiny design.

Před zahájením prací na současném stavu je třeba vypracovat předběžný návrh projektu. Nakreslete její obrysy, vycházející z vlastností a tvaru krajiny zahrady. Pomocí jemné linie písku můžete jasně určit hranice a zákruty kamenného potoka. Formulář lze snadno upravit. Poté můžete provést depresi do hloubky 30 centimetrů. Stojí za to chránit budoucí proud před nechtěnými plevely. K tomu použijte geotextilie nebo vyplňte příkop vrstvou betonu, to znamená, že je třeba důkladně připravit podklad pro pokládku ozdobného kamene nebo drceného kamene.

Volbou konkrétního tvaru a velikosti budovy přistoupíme k výběru materiálu a jeho množství. Pro suchý proud použijte kulaté kulatiny různých velikostí. Díky kombinaci kamenů různých tvarů a barev můžete vytvořit efektivní kompozici. Pokud chcete, aby váš proud vypadal trochu jako skutečná voda, můžete malovat kameny, nebo použít břidlice, ruly, čedič. Z žuly, mramoru a vápencepotok bude mít hnědý odstín. Originální vzhled má také kameny, které jsou otevřeny vrstvou laku. Hrají na slunci, dávají efekt mokrých kamenů.

Aby byl suchý proud v zemi harmonický s přirozenou krajinou terénu, je žádoucí při jeho tvorbě použít místní kameny. Nastavit velké kameny na břehu, a dát ty malé ve stejném kanálu. Ploché kameny jsou ideální pro vytvoření efektu proudění. V místě, kde je nerovnost nebo deprese, můžete vodopád snadno ozdobit. Právě teď přicházejí kameny světlých tónů.

Stohovací kameny

\ t

Zjištěno s místem a konturou, můžete bezpečně zahájit návrh kompozice. Neměli byste mít problém s tím, jak udělat suchý proud krásným a neobvyklým. Poté, co je připravena základna, pokračujte ukamenováním. Umístěte je tak, aby byly v harmonii, tj. Umístění velkých kulatých kulatin odděleně a menší kameny budou vypadat úhledně vedle sebe. S pomocí různých kamenů se můžete pokusit vytvořit kompozici běhu řeky. To znamená kombinovat velké kameny s malými. Můžete dát dohromady několik dalších barevných kamenů. To dodá proud originality a bude mít živý vzhled.

Důležité: začněte pokládat vodní nádrž z pláže.

Pro podporu vnitřních hran použijte velké kulaté dřevo. Golish se používá pro pokládání soutěsek, ale jemný štěrk je ideální pro vytvoření koryta řeky. Suchý proud je tedy zapnutýchaty budou jedinečné a rafinované. To bude vypadat nádherně a harmonicky s celkovým nastavením ve dvoře.

Navrhování nádrží rostlinami

Suchý proud, vyrobený vlastními rukama, vyžaduje zvláštní pozornost a přesnost. Tuto výzdobu vytvoříte jeden rok. Snažte se, abyste se už dlouho těšili z krásy.

Kromě designu kamenného potoka, nezapomeňte na rostliny. Jsou hlavním prvkem jeho tvorby. Všechny květy a kudrnaté trávy pomohou obnovit celý obraz tohoto potoka. Můžete použít k výzdobě proud všech keř rostlin, dekorativní listnaté a kvetoucí rostliny. Hlavní věc je, že tato kompozice je harmonicky kombinovaná. Při výběru jednoho nebo jiného květu nezapomeňte vzít v úvahu osvětlení v blízkosti potoka, vlhkost a vlastnosti půdy. Je vhodné používat ty trávy, které ve skutečnosti rostou u vody nebo ve vodě samotné.

Zvláštní účinek suchého proudu v zemi přidá modré květy s velkými a dlouhými listy. Úspěšný doplněk může být čínský rákos, lilyniks, ostřice jitrocel. Ocheret bude mít také nádherný výhled. Tady, většina práce závisí na vaší fantazii a na touze vytvořit něco jedinečného.

Dřevěný most přes potok také zdobí vaši zahradu. Přidá romantiku. Vytvářejte tak velkolepý proud a snažte se použít více přírodního materiálu, abyste se dostali co nejblíže samotné přírodě.

Jak postavit suchý potok, můžete se podívatspecializovaných adresářů nebo konzultovat s odborníky. Pomohou vám a navrhnou ty nejzajímavější nápady. V každém případě, navrhování proudu kamenů, neomezujte svou fantazii. Tváří v tvář, uvědomit si nejneobvyklejší nápady a fantazie, které nejsou k dispozici při uspořádání proudu vody.

Rubrika: Suchý proud