Suchý potok s vlastními rukama na venkově: vše o zařízení "kamenná řeka"

Návrháři nepoužívají pouze dekorační techniky na to, aby z obyčejných zahradních zápletek udělali dobrý odpočinek. Dry Creek - jeden z nejmodernějších nástrojů krajinářské architektury, ve kterém ani kapka vody, ale jen kameny, simulující potok sušené řečiště. Hlavní výhodou tohoto „pikantní“ prvkem návrhu je, že řešení suchý potok s rukama v areálu zahrady, realizace myšlenky vyžaduje značné investice.

Obsah
 1. Obsah
 2. Výhody suchého proudu před vodou
 3. Vyberte tvar konstrukce a obstarejte kameny
 4. Stohování kamenů podél nakreslené kontury
 5. Dekorace kamenné vody rostlinami

Obsah

 • Výhody suchého proudu před vodou
 • \ t
 • Vyberte tvar a sklizeň kamenů
 • Pokládání kamenů podél složeného obrysu
 • \ t
 • Dekorace útvarů kamenné vody rostlinami
 • \ t

Běžně používaným prvkem zdobení je jeho původ ze slunečního Japonska. V vycházejícím slunci je prvek vody spojován s čistotou a žízní po životě a šelest je symbolem prchavosti času. Suché toky, které jsou velmi oblíbené v japonských zahradách, jsou vždy přítomny v oblastech, kde voda z nějakého důvodu nemůže být použita jako prvek krajinářského designu. Suchý proud v zahradě, jako imitace tohoto prvku, umožňuje vytvořit dojem, že voda v kanálu zdrojepouze vyschne a první kapky deště ji opět naplní výživnou vlhkostí.

Suchý proud se stane optimálním řešením pro oblasti jakéhokoliv typu zahrady

Výhody suchého proudu před vodou

\ t

Mezi hlavní výhody tohoto prvku krajinného designu patří:

 • Schopnost vytvořit suchý potok vlastníma rukama, bez velkého úsilí a významných finančních nákladů.
 • Rychlost montáže: volba místa, označení kanálu potoka a jeho naplnění kameny je pouze dva nebo tři dny.
 • Snadná péče, která je omezena pouze na udržování tvaru kanálu a odstraňování plevelů. Při péči o proud vody se jedná o včasné čištění vápenných usazenin a řas.
 • Dekorační zařízení suchý proud není omezen. Zatímco pro výsadby v přírodní nádrži je volba omezena pouze na květiny a rostliny, které milují vlhkost.
 • Bezpečné pro malé děti. Kromě toho, v suchých potocích, na rozdíl od přírodních nádrží, komáři nenastanou, což způsobuje tolik nepohodlí pro dobrý odpočinek.

Pro suchý kanál toku není nutné nakupovat drahé kompresory, systémy zásobování a úpravy vody, což je nezbytným atributem uspořádání přírodních nádrží.

Suchý proud bude optimálním řešením pro oblasti jakéhokoliv typu zahrady

Vyberte tvar a sklizeň kamenů

Příslušné plánování umístění suchého kanálu potoka v zemi vám umožní závojnevýhody terénu. Úzký, vinutý kmen vizuálně prohlubuje prostor, takže vizuálně malá zahrada je poněkud větší.

Přístroj suchého proudu je vzrušující a snadno vykonatelná činnost, která vám umožní ztělesnit myšlenku vytvořit originální dekoraci na vašem pozemku, která zdůrazňuje zjemnění krajinářského designu.

Kontury kamenného potoka "jsou kresleny" na základě zvláštností tvaru a krajiny plochy zahradního pozemku. Obrys, natřený pískem, vám umožní předem určit tvar budoucí budovy a její harmonickou kombinaci s již existujícími prvky dekoru. Formulář může být snadno upraven "záznamem" nových obrysů tenkou linií písku, výběrem optimální varianty, která dokonale zapadne do terénní krajiny. Určeno tvarem a velikostí kamenné struktury, můžete jít na výběr povahy materiálu a jeho množství.

Jedním z tajemství, které ukazuje, jak vytvořit suchý proud simulující vodu, je vyloučení jasných hranic a různorodost budovy

.

Pěknější a přirozeně vypadající suchý proud na pozemku nemá v průběhu simulace stejnou šířku

.

Pro výzdobu potoka vhodného jako velké škrkavky a malé oblázky. Kombinace kamenů různých velikostí, barev a textur vám umožní vytvořit velkolepé kompozice, které budou živým doplňkem jakéhokoli směru krajinářského designu. Můžete získat proud šedo-modrý odstín použitím břidlice, čediče arula

Červenohnědé odstíny získávají nádrže ze žuly, mramoru a vápence. Velkolepou výzdobou kašny mohou být kameny, natřená vodotěsná barva, která dává světlo ve tmě. Neméně originální vzhled kameny, otevřený vrstvou laku. Přehrávání přetečení na slunci, což dává kompozici "mokrý" efekt.

Iluzi proudění vody lze snadno dosáhnout doplněním složení kamenů rozptylem skleněných korálků nebo kuliček

.

Aby se kamenný potok harmonicky zkombinoval s přírodním terénem terénu, je vhodné při stavbě stavby použít místní kameny. Pro vytvoření efektu proudění jsou vhodné ploché kamínky pro břehy - větší kamenné bloky. Nerovnosti oblasti jsou úspěšně zdobeny vodopády, které jsou vyrobeny z kamenů světlejších odstínů.

Pokládání kamenů podél kontury

Po výběru místa a určení obrysů budovy a materiálů kompozice můžete začít stavbu. Z vyznačeného obrysu je vykopán žlab: z hloubky 15-30 cm se odstraní vrstva zeminy. Povrch "jámy" je zarovnán s hadry. Aby se zabránilo šíření plevelů, které mohou zkazit krásu suchého proudu, je nutné položit dno tmavým netkaným netkaným vlhkým a vzduchovým materiálem, například geotextiliemi nebo lutrou. Alternativní variantou může být také tenká vrstva betonu nebo polymerní fólie. Vyrovnaný a lemovaný povrch může nynízdobí kameny.

Hlavní požadavek na konstrukci složení kamene - stručnost a omezení

Pokládka kamenné nádrže začíná "břehy". Stánek a dlažební kostky se používají k podpoře vnitřních hran, golishov slouží k pokládání roklí, drobné kamínky spadají do lože kamenné nádrže.

Dekorace kamenných vodních útvarů rostlinami

\ t

Povinným prvkem v konstrukci toku kamene jsou rostliny. Suchý proud květin vám umožní dosáhnout maximálního účinku podobnosti kamenné budovy s tímto rybníkem.

Výběr rostlin pro návrh "břehů" kamenného potoka, můžete použít jakékoliv keře, dekorativní a barevné rostliny. Hlavní požadavek - aranžování květin by mělo být harmonicky kombinováno. Při výběru rostlin se také bere v úvahu osvětlení lokality, složení půdních, vlhkostních a teplotních režimů. Při navrhování samotného lože kamenného potoka je žádoucí používat rostliny, které skutečně rostou ve vodě.

Na pozadí malých oblázků vypadají rostliny, které jsou barevně spojeny s vodním prvkem, velkolepé, například: mech velkoplodý nebo mechovitý

.

Rostliny modrozelených odstínů s dlouhými listy jsou také spojeny s vodními prostory. Velkolepou výzdobou kamenného potoka budou rostliny, jejichž květy jsou malovány v šťavnatých odstínech modré. Mezi krásnými barvami všech druhů odstínů modrého hezkého designu pro vodní tělo se hodí: lobelia,obryetta, plevy modrá, zhyvuchka plíživý, Kosatec, Brunner krupnolystnaya.

, dobrý doplněk prostředek může být čínský rákos pampasnyy, slunečnice ivolistnyy, hostitel lileynyk, ostřice podorozhnykovyh.

Při plánování kamenný rybník na místě Tuto možnost lze použít zkrášlování 1 - bambusu lystokolosnyk 2 - odrůdy Kosatec, 3 - Lobelia, 4 - zhyvuchka plíživé, 5 - zvon Posharskoho 6 - hybridní formy Aubrieta 7 - Brunner krupnolystnaya 8 - shylolystnaya Mechovky, 9 - zhyvuchka dotvarování krasnolistnaya 10 - Arundo třtiny

vytvoření suchého potoka v zemi harmonie kompozice je žádoucí použít více přírodní prvky. Velmi působivé proti pozadí potoka je dekorativní dřevěný most.