Suchý potok s vlastními rukama je feng shui v akci

Dekorativní suchý potok v krajinářství dnes je obzvláště populární. Na tváři je to malý kanál údajně vyschlého proudu, který je přece jen naživu, stojí za to zasáhnout malý déšť. A přišli s tímto zázračným designem jako všichni statičtí a uklidňující obyvatelé Rising Sunrise. Vytvoření suchého potoka v venkovském domě není nejen obtížné, ale ani drahé. Kromě toho tento designový prvek dokonale řeší mnoho různých plánovacích problémů - odděluje zóny zahrady, zcela transformuje odvodňovací příkop a dokonale zakrývá nevýhody reliéfu. A vzhledem k tomu, že suchý proud vodních zdrojů to nevyžaduje, je velmi snadné se o něj starat - koneckonců, žádný systém krmiva se nezalepuje, nevyžaduje čerpadlo a čím více není válka proti komárům, řasám a žabám.

Obsah
 1. Obsah
 2. Krok 1. Předběžné plánování
 3. Krok 2. Příprava základu
 4. Krok 3. Naplnění proudu
 5. Krok 4. Hraní s květinami
 6. Krok 5. Výsadba rostlin

Obsah

 • Krok 1. Předběžné plánování
 • Krok 2. Příprava základu
 • Krok 3. Naplnění proudu
 • Krok 4. Hrajte s květinami
 • Krok 5. Pěstování rostlin

Pokud tedy vaše zahrada nemá rozinky a přirozenost, zkuste vytvořit suchý potok: fotografie vaší rodiny na jeho pozadí budou prostě nádherné. A v tomto článku vám řekneme, jak udělat suchý potok rychle a správně, aniž byste utratili penny.

Krok 1. Předběžné plánování

Je důležité začít tím, že se rozhodneme, kde budetam je suchý proud a jaký tvar to bude. Pramen může být buď přímý nebo nepřímý, s různými výkyvy ve formě vodopádů a prahů, stejně jako jednotlivé balvany. Hlavní věcí při plánování je, aby byl proud ve stávající krajině co nej harmoničtější a vypadal co nejpřirozenější.

Je žádoucí, aby takováto struktura byla odstraněna ze zahradních cest - ve skutečnosti je její tvar z nějakého důvodu připomínán a takové sémantické tautologie neprospívají celkovému designu. Proto je lepší zvolit si místo, kde se nachází nejvíce kopcovitý reliéf, mnoho rostlin a vzácně kdo chodí.

Přímý suchý proud

\ t

Jakmile je skica vyrobena tužkou na plánu zahrady, můžete jít na místo budoucího umístění potoka a naplnit ji pískem. Tímto způsobem bude možné snadno vizuálně posoudit vliv jeho umístění.

Krok 2. Příprava základu

Nyní, v souladu s plánovaným kontury, je třeba odstranit horní vrstvu země - asi 15-20 cm, tak, že zvláštní cesta je tvořen. Ulehčete si to běžnou lopatou nebo mini rýpadlem. Stěny samotného výkopu by měly být provedeny pod úhlem 45 stupňů.

Krásný suchý proud na komplexním reliéfu

Jakmile je příkop připraven, půda v něm by měla být dobře zastrčená - jak na vodorovné rovině, tak na šikmé stěně. A aby bylo zajištěno, že potok nemohl na místě růst neúnavné plevele, upevněte dno jakýmkoliv tmavým krycím materiálem - filmem, ruberoidem nebo nitrosilem.

Je také žádoucí pokrýt kanálproud jemného štěrku, takže déšť nenarušoval půdu.

Krok 3. Naplnění proudu

Dalším krokem je položit okraj suchého potoka s velkými kameny, v průběhu vylévání do malých oblázků a blíže k kanálu - prostřední šíji. Je lepší umístit na dno potoku plochý oblázek. A jako akcenty oddělené od Japonců je přijímáno umístění středních a velkých balvanů. Pokud potřebujete, aby vodopády nebo peřeje - v průběhu světla kameny jít.

Suchý potok s mostem

Pokud ale nemůžete dostat říční kámen, můžete použít sutiny - ale účinek samozřejmě nebude stejný.

Krok 4. Hraní s květinami

Pro vytvoření suchého potoka vlastníma rukama můžete použít dekorativní kameny různých barev. Šedo-modrý odstín bude dávat rulu, čedič a břidlici a zelenožlutá, šedá a červenohnědá bude dávat žulu. Lehkých efektních odstínů připomínajících lehkou pěnu z vody lze dosáhnout mramorem a vápencem. A aby se z dálky zdálo, že fontána je pravá, je možné použít barevné barevné kamenné oblázky, které budou krásně svítit na slunci. Mimochodem, to je to, co mnozí designéři dělají - místo skutečného proudu potoka vytvořit zrcadlo. Technologie je stejná jako u japonského uspořádání suchého potoka, ale místo kamenů umisťují zrcadlové fragmenty, které odrážejí proudy slunce a ve slušné vzdálenosti se pak zdá, že proudí pravou vodou.

Takový trik, který je třeba udělat, je obtížný a dlouhýto má jednu významnou nevýhodu - to stojí za to jít blíže k tomu, tak hra slunce a třpyt vody se promění v ošklivé fragmenty. A požadovaný efekt takového proudu je jen pod určitým trikem - pokud hostitelé nějakým způsobem nastaví lavičku na jiné místo, neuvidí krásnější proud. Ale suchý potok vypadá krásně z každé strany a neobsahuje nic bodnutí, které je pro děti bezpečné a přirozenější.

Suchý proud v venkovském domě

Krok 5. Pěstování rostlin

Nyní se můžete starat o rostliny. Oni jsou lépe vybrat ty, které by vypadaly, jako by rostly v přírodních tocích. Skvělé pro tento čínský rákos se smetanovou mátou květenství, bambusovou čepelí, arundo konopím a slunečnicovými a bílými listy s tenkými listy. A ve spodní vrstvě, je lepší zasadit rostliny s modrými květy - papellaceae, vousatými duhovkami, zapomnělými drsnými a zvonovitými Posharsky. A ke zvýšení efektu vody ve středu kanálu, musíte zasadit dekorativní trávy - keř trávy a ovesné vločky siza.

Úhledný suchý potok v japonštině

A - suchý proud je připraven vlastními rukama. Péče o něj je co nejjednodušší a po dlouhou dobu ji necháváte bez dozoru. A vypadá to jako japonský suchý potok v krajinářském designu chaty je tak krásný, jak je.

Viz články pro podobná témata:

 • Rookery v zahradě vlastníma rukama - schémata, fotografie a nápady na design
 • Alpská skluzavka vlastníma rukama - jak vytvořithorská krajina
 • Vodopád v zemi vlastními rukama vytváří kaskádu dopadající vody ve své oblasti
 • Mini-skalka nebo jako vysokohorský kopec v omezených podmínkách
 • Dekorace předzahrádky před domem - ozdobíme parterovou zónu
 • Kvetoucí kameny - inovace v krajinářství