Stropy lepidla: Výhody a nevýhody

Lepicí stropy jsou instalovány rychle a snadno, nevytvářejí žádné zvláštní problémy při opravách stropu v prostorách s téměř jakýmkoliv plánováním. Vložit je nevyžaduje speciální dovednosti a speciální adaptace, je snadné tuto práci provádět samostatně.

Lepicí strop z polystyrénových dlaždic

Stropy lepidla: Výhody a nevýhody

Lepicí stropy, stejně jako jiné typy povrchových úprav, mají své vlastní výhody a nevýhody.

Výhody lepených stropů z panelů a dlaždic jsou:

  • Dekorativní,
  • snadnost,
  • dobré izolační a izolační vlastnosti,
  • , jakož i specifické výhody spojené s určitými typy materiálů, takže desky ze skla a minerální vlny mají vysokou požární odolnost a polystyrénové desky nevnímají vlhkost a vlhkost, což znamená, že nejsou náchylné k hnilobě a brání rozvoji formy.

Stropní deska umožňuje dokonale skrýt drobné závady a malou drsnost stropu.

Má spoustu flexibility, takže je snadné s ním pracovat, jak je to možné s konvenčním tapiserie nůž k oříznutí dlaždice na požadovanou velikost.

Lepicí stropy nespadají, jsou odolné vůči vlhkosti (většina z nich se umývá a čistí speciálními prostředky) a mají dlouhou životnost.

Dlaždice vytvářejí barevnou jednotnost povrchu. Pomocí různých typů povrchových textur můžete vytvořit jedinečný interiérový design v místnosti. Použití jednoho druhu desek může být vytvořeno podél celého stropuplynulé kreslení a použití jiných, majících geometrickou strukturu povrchu, dostaneme do místnosti další perspektivní efekt.

Je třeba poznamenat, že finanční náklady na pořízení potřebného materiálu pro práci jsou poměrně malé a hotový strop nevyžaduje komplikovanou péči.

Nevýhody lepicích stropů.

S ohledem na tyto zjevné výhody bych chtěl říci, že stropy lepidel se však neliší trvanlivostí. Některé druhy netolerují vlhkost.

Polystyren negativně souvisí s jasným slunečním zářením, pod vlivem ultrafialových paprsků, časem ztrácí svou původní barvu a nažloutlou barvu. Zásadní nevýhodou těchto stropů bude velký počet spojů a spojů mezi panely. Povlak tedy nevytváří dojem integrálního, rovného povrchu.

Lepicí stropy navíc neumožňují instalaci vestavěných svítidel, protože dokončovací desky jsou tenké. Jemné polystyrénové desky také nebudou schopny skrýt významnou drsnost povrchu.

Tam je také další nuance: něčí strop, rozdělený do čtverců, přináší vzpomínky na sovětský obschepitovsky design. A někdo má strop, rozbitý na úrovni čtverců, "lisy".

V každé konkrétní místnosti je nutné zvolit správnou desku pro strop: některé materiály netolerují vlhké prostředí, některé (například polystyren) netolerují přímé sluneční světlo a některé dlaždice nelze instalovat v blízkosti stropních svítidel (řekněme, zrcadlově nebo vyrobených) z pěnového polystyrenu, protože se snadno roztaví.

P. S. A zapnabídka dezertů ke zhlédnutí videa: Škola opravy