Stretch stropy: odrůdy, fotografie, ceny, funkce

Stretch stropy - co si představujete, co je tam a co hledat při objednávání a přijímání děl? Existuje mnoho návrhů na jejich instalaci, ale pro nezaměnitelnou volbu se musíte seznámit s informacemi, které skryjí reklamy. Přečtěte si o tom v tomto článku.

Obsah:

 • Co je to strop napětí;
 • Klasické stropy z PVC fólie;
  • Zásada instalace a konstrukce stropu z PVC;
  • Modelové podmínky a ceny;
 • stropy stropní tkaniny;
  • Nevýrazné nevýhody;
  • Vlastnosti zařízení;
  • Podmínky a ceny;
 • Možné problémy s napínacími stropy;
 • Recenze skutečných spotřebitelů o napěťových stropech.
Obsah
 1. Co je samotný strop napětí
 2. Teplem smrštitelné PVC napínací stropy
 3. Bageta pro PVC popruh. Typy fixace a princip natahování
 4. Termín od vyřízení do doručení práce
 5. Stropy bezešvých tkanin
 6. Nevýhody stropu tkaniny
 7. Bageta, možnosti upevnění a princip protahování
 8. Termín od objednávky do dodání předmětu
 9. Při objednávce montáže
 10. Problémy vznikají po instalaci a jejich rozhodnutí
 11. Recenze o napínacích stropech

Co je to strop napětí

Stretch stropy jsou druhem povrchové úpravy, ve které je natažená tkanina upevněna pouze po obvodu místnosti, bez jakéhokoli zavěšení ve středu místnosti.

Standardní sada pro montáž na stropzahrnuje:

 • Plátno;
 • Bageta.
 • Vše ostatní - další možnosti, bez kterých můžete dělat.

  V zásadě jsou všechny stropyrozděleny do dvou kategoriípodle druhu látky:

 • Plátno z teplem smrštitelné PVC fólie;
 • Nátěrové tkaniny.
 • Na základě fyzikálních vlastností materiálů těchto pláten můžeme již hovořit o jejich konstrukčních a provozních vlastnostech, variantách faktury, způsobech instalace a upevnění, typech baget.

  Nejdůležitější a nejdůležitější vysvětlení: tyto dva typy napěťových stropů pod všeobecným názvem si navzájem konkurují. Vzhledem k tomu, výrobci textilie napětí stropy umístit své výrobky jako konkurent sádrokartonu!

  Abychom tento paradox vysvětlili, musíme podrobněji popsat vlastnosti každého materiálu.

  smršťovací stropy PVC

  \ t

  Pro tyto stropy se používají PVC stropy. Jeho tloušťka je od 100 do 350 mikronů a šířka role je až 3,2 m. Pro instalaci do větší šířky je pás materiálu přivařen na speciální zařízení.

  DŮLEŽITÉ: kvalitativní PVC fólie nesmí být na rolích větších než 1,8 m. Faktem je, že technologie její výroby, se zvětšením šířky pásu, vede ke snížení tloušťky.

  To vede k tvorbě dutin a mikroskopické perforaci. V důsledku toho se může během montáže nebo po určité době objevit spontánní vzhled otvorů na plátně. Všechny seriózní firmy to považují za výrobní mezeru, ale za bezplatnou změnu plátna. Ale! Pevné firmy se v práci s PVC materiálem používají jen zřídkaširší než 2,2 m

  Vlastnosti PVC filmu jsou velmi specifické. Na jedné straně nekonečně rozšiřují prostor pro návrháře, ale na druhé straně přísně regulují podmínky výkonu a instalace. Ukazuje se, že je to "oboustranná tyč". Jak to vypadá? Za prvé, plusy:

  • PVC plátno může být jakékoliv barvy a textury. Není to jen lesklý, saténový nebo matný povrch. Ale také kůže, semiš, transparentní a dokonce zrcadlo;
  • Při svařování jedné látky je možné sestavit části různých textur a barev;
  • Je možné aplikovat tisk fotografií, vytvořit efekt "hvězdné oblohy" nebo dokonce akvárium na stropě napětí.

  A nyní minusy:

  • Smršťovací fóliešpatně reaguje na nízké nebo vysoké teploty . V nevytápěných místnostech nebo v místnostech s vysokou teplotou nemohou být nastaveny. Totéž platí pro lokální vytápění. Například je příliš blízko osvětlené žárovce, může roztavit hadřík.
  • Napínání PVC plátna bez prohnutí je nemožné. Po nejlepší instalaci, ve středu místnosti na plátně bude klesat 2-4 sm. To je způsobeno fyzickou silou samotného filmu. Pokud to vytáhnete o něco silnější, pak to prostě praskne. Jako výsledek, se silným úsekem, na napětí strop může "chodit vlny".
  • PVC tkaniny jsou velmi nepohodlné . Pokud je například v koupelně instalována fólie z PVC, budou na ní ředěny kondenzace. A za jejich odstraněnímusíte použít speciální dráhu. V tomto případě musí být práce prováděna velmi pečlivě. Plátno se velmi snadno poškodí.
  • Přítomnost svaru na stropě napětí.Má velmi škodlivé rysy: vidět mohou jen ti, kteří žijí v bytě. Neexistuje žádné čarodějnictví, to je specifika lidské psychologie. Ve skutečnosti svar, pokud je proveden kvalitativním způsobem, si toho moc nevšimne. Ale majitel ví, kde je, a jeho oči se v tomto bodě vždy zastaví. Pro hosty zůstane šev neviditelný. Můžete ji porovnat s upuštěným zubem s těsněním. Nikdo kromě vás nebude vědět, co je v zubech duté. A tak, jak byste to nezkusili, ale jazykem je vždy stoupání v této dutině. Také s očima. Budou neustále najít tento steh.
  • "Skryté poškození z lesklé textury". Jedná se o specifický efekt v důsledku invaze zorného pole dalšího stimulu. To se projevuje docela originální, ale někteří lidé jsou s tímto efektem nepříjemní. Představte si, že jste ve svém pokoji, ne jeden, ale dva televizory. Druhá je zavěšena na stropě napětí a zobrazuje vše v zrcadle. Ať už to chcete nebo ne, pozornost se rozptýlí. Dynamický obraz, odrážející se od lesklého povrchu stropu, nepodporuje relaxaci, ale naopak ruší pozornost. Proto se nedoporučuje instalovat lesklé napínací stropy do místností určených pro klidnou zábavu a odpočinek.

  Ale se všemi těmito vlastnostmi nezmizí smršťovací fólievoda, a v zátoce jsou všechny možnosti obnovit původní typ napětí stropu v profesionální přístup. Čísla uvedená v inzerátech - "100 litrů na 1 m2" - nejsou ničím jiným než marketingovou technikou. Faktem je, že 100 l /m2, to je vrstva vody o tloušťce 10 cm a mezi hlavním a napínacím stropem není žádný prostor. Ano, a voda bude jednoduše sestavena na jednom místě a vytvoří velkou bublinu.

  Bageta pro PVC listy. Druhy fixace a princip natahování

  \ t

  Bageta, to je speciální profil, který je připevněn ke stěně nebo stropu, který zase upevňuje plátno. Může to být plast nebo kov.

  Slabá pevnost samotného PVC vyžaduje minimální fyzikální kontakt s ním během instalace. Proto pro tyto obrazy existují dva typy spojovacích prostředků: harpuny a střiž. Harpoon je vhodnější, protože vykazuje vysokou kvalitu materiálu. Umístění fixace je zakryto dekorativní vložkou.

  Po zavěšení pásuse teplota zvýší na 60-70 ° C . V tomto případě je fólie natažena a strop se stává kompletním vzhledem.

  Dále se zdůrazňuje, že při měření prostor existuje zvláštní požadavek. Přípustná maximální chyba v lineárních velikostech, nejvýše 1 mm

  Termín od objednávky do dodání

  Minimální doba pro objednání a instalaci napínacích stropů - den. Po měření musí být hadřík odříznut, vařen ve velikosti a svařován po obvodu harpuny. Samotná instalace, dva zkušení montéři provedou za 3-4 hodiny v místnosti o rozloze 20-30 m2.

  Cena klasického stropního stropu začíná na 280 rublů na metr čtvereční plochy . Mělo by však být chápáno, že celkové náklady se budou skládat nejen z oblasti. Konečné množství závisí na počtu úhlů, výčnělků a trubek, rušení instalace a přítomnosti stropních svítidel.

  Stropy bezešvých tkanin

  \ t

  Jedná se o zásadně odlišný druh materiálu. Takové plátno je syntetická tkanina s jednostrannou nebo oboustrannou impregnací. Na síle mezery, takový list není nižší než plachta. Šířka role až 5,25 m. To umožňuje překrývání s jedinou šířkou místnosti až 5,05 m. V širších místnostech jsou bezšvové stropy upevněny dvěma nebo více hadry a v místech jejich kontaktu je vytvořen kloub. Externě vypadá jako plastová dělicí páska široká 2 cm, tvořená dvěma vložkami do bagety.

  Tkaninové stropy mají vždy matnou texturua v 90% případů se vyrábí ve spektrální bílé barvě. Nedostatek barevného gamutu je více než kompenzován možností malování plátna po instalaci. K tomuto účelu se používají latexové barvy. A pokud má malíř vysokou kvalifikaci, může být strop pokryt silikonovým lakem. To mu dá lesk. Photoprint na takovém plátně je mnohem levnější než na PVC fólii.

  Extrémní pevnost textilního plátna, umožňuje napínat je bez průvěsu! Zkušení montéři natahují tyto napínací stropy do "bubnového zvonu". A je to právě tatosíla, která vyvozuje následujícístropy ve výklenku konstrukcí s GKL . Jsou to:

  • Nepřípustný vliv teploty. Mohou být instalovány v nevytápěných místnostech a v místnostech s vysokou teplotou, například v sauně (ale ne v parní lázni). Na takovém plátně může cigareta dokonce uhasit a to hoří. Samozřejmě, nikdo to neudělá, ale porovná s PVC fólií.
  • Odolný vůči řezům a propíchnutí. Ano, můžete je záměrně rozřezat, ale pokud je prostě jen cvrknete nožem, nebude to ani stopa.
  • Když povodně netvoří „bublinu“. Nahromaděná voda je rovnoměrně rozložena po celém plátně.
  • Strop napětí je snadno udržovatelný. Za prvé, látka je antistatická a prach se na ní nelepí. A za druhé, je-li to nutné, lze hladký strop stropu vyčistit čistým vlhkým hadříkem, bez obav z poškození.

  Další pozitivní kvalitou je schopnost takových obrazů odrážet světlo. Všimněte si, že samotná tkanina nesvítí, ale polyesterová impregnace ve spektrální bílé úpravě dodává materiálu jedinečné reflexní vlastnosti. Díky rozsáhlému přístupu k designu místnosti umožňuje realizovat velmi kvalitní osvětlení místnosti. Zejména, pokud po instalaci stropů tkaniny napětí, na stěnách umístit příslušenství s přijatým světelným tokem, a poslat je nahoru, pak matný opalescent tkanina zaplní místnost s rovným světlem bez vytváření stínů.

  Někteří výrobci vyrábějí takové tkaniny se zvláštním zbožímantibakteriální impregnace. Je výhodné, aby byly instalovány v dětských a zdravotnických zařízeních.

  Nevýhody textilního stropu

  Nedostatečná, ale podstatná - vysoká cena. Ostatní věci jsou stejné, náklady na plátno, bez bagety a instalace začíná od 800 UAH /m2. Přidejte bagetu, práci a jako výsledek dostanete částku 1500 rublů na čtverec.

  Je ještě jedna věc, na kterou je třeba se zaměřit. Někteří výrobci vyrábějí plátno s jednosměrnou impregnací. Tato závada se silně projevuje po zátoce stropu s vodou. Pokud byla voda čistá, pak se strop jen potápí, a pokud je rez, pak se objeví ruda.

  Bageta, možnosti upevnění a princip natažení

  Bageta pro takové obrazy je vždy plastová. Fixace materiálu se provádí dvěma způsoby, metodou kordu nebo sponou. V obou případech předpokládá fixace na plátno poměrně silný vliv. Jak je však uvedeno výše, je to možné díky mimořádné pevnosti materiálu.

  Při montáži stropů tkaniny napněte nejprve bagetu. Vzhledem k tomu, že rychlost natažení je poměrně vážná, není krok mezi šrouby větší než 10 cm, ale protažení vyžaduje určité kroky v přísném pořadí.

 • Plátno je zavěšeno na čtyřech rozích;
 • Utáhněte a dočasně upevněte "primární kříž", tj. Kombinujte střed plátna se středem stěny na každé straně místnosti;
  • Předbalení. Od středu každé stěny, současně a postupně, ve směru rohů, dočasně upevňující plátnopre-stretch
 • Zabalení hlavního kabelu. U každé stěny je náhradní kabel odříznut, jeho střed je vložen v místě dočasné fixace "primárního kříže" a pak postupně, současně, ze všech stran, vytváří ucpávkové šňůry na sedadlech bagety. "Kopání rohů" by mělo být simultánní.
 • Prořezávání přebytečného plátna napínacího stropu a instalace ozdobné vložky.
 • Kromě toho lze pomocí lokálního vytápění pomocí vysoušeče stavebních konstrukcí rozložit přepravní záhyby.

  Termín od objednávky do dodání předmětu

  V případě potřeby můžete investovat do 3–4 hodin. V tomto případě instalace samotná v místnosti 20-30 m2, dva mistři mohou realizovat za 2-3 hodiny.

  Tato účinnost je dána tím, že tkanina je jednoduše odříznuta od příslušné šířky role a po instalaci odříznuta veškerá technologická povolení.

  Cena tohoto stropu se pohybuje od 800 do 1200 rublů na metr čtvereční.

  Při objednávce instalace

  Je-li provedena generální oprava, pak optimální čas bude počátkem dokončovacích prací. To znamená, že místnost je již připravena na finální trh. Nejprve nainstalujte strop napětí, pak vložit tapetu a stoh podlahy.

  Ale pro místnosti s dlaždicemi na stěnách se tato posloupnost mění. První dlaždice, pak strop, pak podlahová krytina.

  Je-li plánováno organizování struktur s GKL, je nutné předem pozvat zástupce firmy zabývající se tahemstropy Měly by uvádět místa vyztužení rámu pro montáž bagety.

  Jak se připravit na instalaci napínacích stropů

  Tato položka je nezbytnější, má-li být napínací strop instalován ne během celkové opravy místnosti. Celkem existují dva obecné požadavky a jeden zvláštní:

 • Zajistit přístup ke stěnám. Chcete-li to provést, měli byste přesunout veškerý nábytek ze zdí do středu místnosti. V tomto případě musí vysoké předměty interiéru, jako jsou skříňky, skluzavky, nábytkové stěny, nosit nebo rozebírat.
 • Zakryjte celý zahalený film. Pro každý běžící metr zdi bude muset vyvrtat nejméně 10 otvorů a bude tam hodně prachu.
 • Zvláštní požadavek platí pouze při montáži smršťovací fólie. Z místnosti musíte nést všechny vnitřní položky, které jsou nepříznivě ovlivněny vysokou teplotou. Například akvárium, zmrzlina, květiny atd.
 • Problémy vznikají po instalaci a jejich řešení

  Existují dva typy problémů: endogenní a exogenní.

 • Endogenní problémyse objevují v prvních týdnech po instalacia jsou způsobeny buď špatnou kvalitou PVC filmu nebo porušením regulace vytápění, nebo slabým připojením bagety. V prvním případě se může na plátně objevit perforace. Jedná se o jeden nebo dva velké otvory nebo několik malých otvorů. V druhém případě, na stropě "běh vlny" z kanalizace. Tyto dva případy jsou charakteristické pouze pro smršťovací fólie. A třetí případ, někdy nalezen při instalaci stropy tkaniny napětí.
 • V každém případětyto nevýhody souvisejí se zárukou a odstraněním jejich firmy. Dělat něco sami se nedoporučuje .

 • Exogenní problémy vyplývají z neopatrné manipulace se stropy nebo v důsledku vyšší moci. Například nadmořská výška od sousedů - vyšší moc. Případ není oprávněný, ale pro jeho odstranění je nutné zavolat specialisty. Protože práce vyžaduje částečnou demontáž plátna.
 • Poškození látky může být tepelné nebo mechanické. V prvním případě se na PVC fólii objeví otvor s tavenými hranami. To může být maskován pomocí nášivky ze stejného filmu. A na látkovém hadříku s prodlouženým dopadem dojde k zničení materiálu se změnou barvy. Může být maskován pomocí papírenského korektoru.

  Pre-experiment s různými kompozicemi v neviditelném místě.

  Náhodné mechanické poškození stropu je možné pouze na PVC fólii. Na tkaninovém plátně jsou pro tento účel nezbytné cílevědomé akce s použitím úsilí. V každém případě je možné takové poškození odstranit pomocí přístroje. Pro adhezi použijte kyanakrylátový lepicí gel.

  Recenze o napěťových stropech

  Rystseva N. S.
  „Objednal jsem si pokoj s lesklým stropem. Den po příchodu chlapců přišli a všichni nainstalovali. S výsledkem jsem spokojen. A za cenu stojí jen 330 g /m2 ".

  Chikurova L. M.

  „Po opravě chtěli v hale nainstalovat lesklý strop. Ale při pohledu natakový v bytě své dcery, se rozhodl utratit více, ale dal tkání strop. Na radu specialistů firmy se lustru vzdali a světlo se odrazilo. Efekt je elegantní. A hlavní věc - nevidí oči.

  Hamitov RZ

  "Nejsprávnější volba - saténové střechy z PVC fólie." Jsou levné, rychle se připravují a nepřitahují pozornost. A pokud se mu něco nelíbí, můžete ho nahradit. "

  Užitečný článek? Ohodnoťte a přidejte do svých záložek!

  Ohodnoťte tento článek: , 202] Nahrávám ...

  Rubrika: Koupelnové stropy - foto, zhotovujeme vlastníma rukama