Střešní závěs: jak to udělat, než sešit?

Obsah článku

 • Potřeba římsy
 • \ t
 • Zařízení římsy
 • Materiály pro okapové římsy
 • \ t

  Každá střecha má okapy. Dokonce plochý, vyrobený z válcovaných materiálů, je opatřen římsou, která vylučuje vlhkost v podlahovém prostoru se silným větrem během deště. Výjimku mohou tvořit střechy, které jsou vybaveny parapety. Střecha střechy je součástí střechy, která pokrývá horní část vnějších stěn před negativními vlivy vlhkosti a větru.

  Kromě své funkční odpovědnosti, římsa doplňuje celkový pohled na střechu po uzavření všech vnitřních prvků systému krokví.

  ?

  Obsah
  1. Potřeba římsy
  2. Zařízení římsy
  3. Materiály pro okapové římsy
  4. \ t
  \ t

  Římsy by měly být vyrobeny z jednoduchého důvodu, aby sloužily k ochraně horní části stěny před negativními účinky větru, deště, sněhu. Volba délky sítí závisí především na klimatických podmínkách oblasti. V zimě, na okrajích střechy, to znamená v římse, je klastr značného množství sněhu nebo ledu, který ohrožuje kolaps říms nebo jejich rozbití.

  odvzdušnění stěny závěsu

  S minimálními rozměry okapů nebo jejich nepřítomností dochází k postupnému ničení jakýchkoli zdí, cihel i dřeva. A zničení horních řad zdiva nebo horních korun dřevěných stěn bude vždy vést ke změně geometrie celé střechy amožného kolapsu. Je nutné zajistit římsové skvrny. Budou nejen chránit budovu před zničením, ale také dodají celkový pohled na celkový vzhled budovy.

  ?

  Zařízení římsy

  • Odkapy střechy mohou být tvořeny stropy střešních trámů z porézní strany domu, římsy jsou uspořádány jiným způsobem. Z čelní strany může výstup nohou krokví dosahovat jednoho metru v oblastech se silným větrem. Obvyklá velikost sovy je stanovena v každém případě individuálně a je v rozmezí 50-60 cm.

  Přední římsy na šikmých střechách se vytvářejí na úkor výroby kudrnatého nosníku nebo prken, které tvoří kobylku na požadovanou délku. V souladu s touto velikostí, podél okraje svahu střechy, prkna rovnoběžná s trávou po celé délce svahu, které jsou připevněny k krokví.

  1 - krokvy, 2 - desky závěsného hangáru, 3

  - podpůrná deska pro sofisty, 5 - sophyte, 6 (7,8) - mřížka, 9 - drážka, 10 - kapátko, 11 - závěsný popruh (zástěra )

  Před zhotovením římsy střechy jsou vyčnívající konce desek oříznuty na plochém napnutém kabelu, který se připevňuje k trávě a na dně desky. Poté je háčkovací deska přišita až na okraj střešního okna a vyčnívající příčné desky. Tato deska se také nazývá vítr. Střešní materiál se pokládá na určenou délku závěsu současně s generálním pokládáním na střechu. Tyto římsy není možné sešít, ale vzhled domu stále vyžaduje tuto operaci. Délka závěsu je určena tím, že jdes šířkou trouby a výškou domu. Podobně se odříznou hrany ramen, které stojí za stěnou stěny. To je paralelní ke stěně podél jedné linie.

  Poté namontujte závěs na střechu prkénka nebo kovových profilů. Volba materiálu záleží na tom, co bude římsa pokračovat. Přirozeně, kovové nebo vinylové obklady by měly být připevněny k odpovídajícím profilům a dřevěná podšívková deska na rámu stromu.

  Typ římsy lze zvolit individuálně pro každou střechu, ale obvykle se používají dva způsoby zařízení římsy:

  • V prvním případě se pojivo vyrábí přímo na krokvích, které působí za svislou stěnou stěny. Tato metoda je vhodná pouze tehdy, když je sklon střechy malý.
  • Ve druhé variantě zařízení střešních říms se předpokládá, že se zhotoví vodorovné boxy, které se jednou hranou připevní k desce, umístěné ve výstupním bodě ramen krokví a stěnách domu, druhá na dno krokví v koncovém bodě.
  • Prošití římsy se provádí pod úhlem 90 stupňů ke stěně domu a může být provedeno z různých materiálů.

  ?

  Před dokončením střešních říms je nutné v případě potřeby provést izolaci stěn.

  V tomto případě se celý povrch stěny zahřeje, a pokud se tak stane, horní část nebude izolována, což může vést k zamrzajícím stěnám.

  upevnění závěsů

  \ t

  Jako podkladový materiál lze použít řeznou deskujehličnaté skály v tloušťce 17-22mm, obložení, vinylová obložení nebo kov hladký nebo profilovaný. Dřevo použité pro šití postrojů musí mít určitou vlhkost, proto je uloženo na ulici tak, aby jeho stav odpovídal vlhkosti okolního vzduchu.

  Vzhledem k tomu, že sušené dřevo po instalaci začne aktivně saturovat vlhkostí ze vzduchu a bobtnat, což způsobí deformaci podkožního povrchu. Naopak, příliš vlhké dřevo ve vzduchu začíná vysychat, což má za následek široké otvory v podkladovém povrchu a může dojít k deformaci přibitých desek.

  Než zastřešíte střechu střechy dřevem, měla by být ošetřena antiseptiky, aby se zabránilo hnilobě a spálení sluncem. Dlouhé desky, které jsou položeny na rámu rovnoběžném se stěnou, jsou připevněny ke skříni přes každý metr, krátký, který je obvykle položen kolmo ke stěně, by měl být upevněn podél okrajů. Použití dřevěných desek je atraktivní vzhledem k tomu, že samo o sobě vytváří větraný prostor pod střechou.

  Kromě dřeva může být římsa střechy oříznuta jinými materiály. Výrobci nyní nabízejí různé typy pro manipulaci s římsou.

  To mohou být pozinkované plechy v tloušťce 0,6 až 0,8 mm s polyvinylovým povlakem v tónu hlavní střešní krytiny, jak hladké, tak i profilové. Také vinyl siding může být použit pro římsy.