Společné podlahy: Jak laminovat a dlaždice?

Kombinace podlahových krytin v jedné místnosti umožňuje její jasné zonování, čímž se dosahuje efektu vizuálního zvětšení prostoru. V některých případech je nutná kombinace laminátu a dlaždice. Například v předpokoji v místě nejintenzivnějšího použití podlahy, na prahu položte dlaždici a pak namontujte laminát. Umožňuje dlouhodobý provoz podlahové krytiny a zjednodušuje péči o ni. Konec konců, každá dlaždice výrazně překračuje laminátový povlak na odolnost proti opotřebení, nebojí se lupů a nečistot. Jak tyto dva materiály kombinovat bez ztráty estetiky a zvýšení funkčnosti místnosti?

Je možné kombinovat nátěr sám?

Technologie montáže kombinované podlahy není jednoduchá a vyžaduje určité dovednosti. Ale pokud jste dobrý na studium teorie o této otázce na internetu, konzultovat s odborníky, mít trpělivost a vytrvalost, pak můžete kombinovat pokrytí v rámci jedné místnosti a nezávisle.

Samozřejmě je nejjednodušší kombinovat jeden materiál jiné struktury a kombinovat jej v přímkách, ale nejčastěji je nutné kombinovat velmi rozdílné materiály. Přímé spojení je zřídka prováděno, protože to není zcela zajímavá možnost, i když někdy je to docela vhodné. Mnohé zvědavé pohledy jsou zakřivené spoje, zatímco čím složitější je geometrie, tím je to působivější. Laminát nemůže být výškově nastaven, takže v případě dlaždic položte laminát jako první a pak je kachlová přizpůsobena.

Kde kombinovat podlahové krytiny?

Potřeba kombinovat podlahové krytiny se nejčastěji vyskytuje v kuchyni, jídelně, obývacím pokoji a chodbách.

Kuchyňská jídelna je rozdělena do dvou zón na principu největšího a nejnižšího provozního zatížení krytu. Doporučuje se umístit keramickou dlažbu do pracovního prostoru, který je vystaven vysokým teplotám, znečištění, přebíjení. Druhá část jídelny může být pokryta laminátem. Územní uspořádání v tomto případě lze provést pomocí pódií nebo v jedné rovině. Při registraci na pódium je poměrně jednoduché pomocí úhlové tyče, aby budova dokončila vzhled, posílení ochranného profilu na okraji pódia.

V chodbách a vestibulích je rozdělení zón prováděno v jedné horizontální rovině, přičemž dlaždice jsou položeny na předních dveřích, přičemž oblast pokrytí je stanovena na základě úvah o vhodnosti. Dále položíme laminátový povlak, který pokrývá druhou část chodby a další místnosti.

Kombinace keramické žuly nebo dlažby s laminátem nebo parketami v obývacím pokoji zaručuje garanci dlouhodobého provozu kombinované podlahové krytiny bez nutnosti opravy. Současně položení dlaždice zóny u krbu, na výstupu z balkonu.

Vlastnosti konstrukce spojů

Spoje a jejich provedení podléhají určitým požadavkům. Prahová hodnota by měla být zvolena tak, aby správně spojovala oba materiály a zároveň její vzhled byl co nejblíže stylu nátěrů a místnosti. Sekce by měla být bezpečná, těsnápřilehlý k podlaze, pohybovat se kolem domu, nikdo k němu neupadl.

Materiály kombinujte způsobem řezání spár na plánované linii a připevňováním nátěru na hrubou podlahu pomocí speciálních spojovacích prostředků nebo pomocí ochranných profilů (řezů).

Jak vytvořit krásný kanál bez prahu?

Není snadné provést spojení dvou různých materiálů bez ochranného profilu v přímém spoji. Je nutné pouze přesně měřit a přesně řezat prvky a nedovolit zakřivení čáry. Zvlněné spoje jsou mnohem komplikovanější, ale návrháři preferují přesně nerovnoměrné asymetrické tvary, protože umožňují vizuální změnu prostorového vnímání. Tato možnost je při navrhování malých prostorů velmi vyhraná.

U křivočarých spojů je nutné nejprve položit dlaždici na čáru čáry, její okraje by měly mírně stát na vedení potrubí. Přirozeně je nutné dodržovat obecný řád montáže dříve, to znamená, že je nejprve nutné nejprve položit hlavní část laminátu a pak pod ní rovnoměrně pokládat dlaždice. Laminátové desky, které tvoří ohybovou linii, se montují po dlaždici. Obklady by měly dobře vyschnout a přilnout k základně. Panely jsou instalovány na kachlovém převisu a hrany desek musí procházet linií spoje. Nyní můžete označit panely, odříznout přebytek a dát je do blízkosti dlaždice s mezerou pod náplastí.

Pokud potřebujete spojit čáru spoje na podlaze se stropním světlem, můžete svah použít předpro vzor stropu. Laminát se nastříká elektromechanizátorem, v případě potřeby se dlaždice rovná bulharštině s diamantovou tryskou. Aby nedošlo k poškození laminátu, je lepší panel rozebrat a odstranit.

Po úplném zhotovení tkanin musí být potrubí řádně očištěno od prachu, strouhanky a lepidla na dlaždice. Podklad by měl být odříznut tak, aby nedosáhl hrany potrubí o 10 cm, aby se laminát zajistil a zajistila se úplná kompatibilita výšek materiálů. Pokud je to nutné, může být řezná hrana panelů čistě upravena, ne s velkou kůží.

Výsledný steh se důkladně naplní odpadem, okamžitě se odstraní všechny zbytky, není možné nechat je uschnout na povrchu laminátu. Pro vysoce kvalitní dokovací stanice se často používají korekční kompenzátory. Kromě praktické funkce je také estetická. Použití kortikálního těsnění je možné pouze v přítomnosti absolutně homogenní se všemi parametry spoje.

Pro zakrytí drobných vad, předpokládaných při uspořádání spoje, je možné použít silikonový tmel, stavební pěnu nebo tmely. Zvolený v tónu materiálu silikon, zajistí hladký přechod a estetickou přitažlivost kombinovaného nátěru. Pro práci s pěnou a těsnicím materiálem je nezbytné velmi přesně, protože kompozice sotva ztvrdnou a je obtížné je odstranit, přičemž na povrchu nezůstávají žádné stopy.

Odborníkům v oblasti oprav a stavebních prací není lepší použití sloučeninochranné profily (odřezky), výlisky. Je třeba mít na paměti, že ne každý profil je schopen pokrýt nedbalost v práci, takže klouby by měly být prováděny velmi úhledně. Rovněž je třeba mít na paměti, že čím větší je mezera, jsou závady montáže nejviditelnější.

Různé druhy řezů

\ t

Pro spojení homogenních a kombinovaných podlahových krytin existuje mnoho druhů přechodových hrází s:

  • plasty;
  • kov;
  • MDF;
  • pryž.

Všechny jsou rozděleny do rovných, vyrovnávacích a konečných. Každý druh má své výhody a nevýhody.

Plastové profily jsou oblíbené díky své dostupné ceně, ale doporučuje se používat pouze pro homogenní nátěry. V případě laminátu + dlaždice je lepší použít odolnější odlitky: kov.

Kovové profily mohou být vyrobeny z hliníku, oceli a mosazi. Při instalaci kovové dutiny musí být vytvořena mezera, která umožní, aby se laminát při roztahování pohyboval. Kovový profil zaručuje trvanlivé a trvanlivé spojení a v místech s největším zatížením podlahy se doporučuje použít tento typ profilu co nejvíce.

Kostky MDF jsou vyráběny ve velmi širokém sortimentu, flexibilita, která se používá pro výrobu materiálu, vám umožní doporučit je pro návrh spojů složitých konfigurací. Gumové profily jsou nepostradatelné v místech, kde je vyžadováno pečlivé utěsnění spojů, tj. V místnostech, kde je na podlaze pravděpodobnost vedení velkých množství kapalin.

VšeModely profilů jsou vyráběny v kolektivní variantě a integrálu. Mohou být upevněny k základně pomocí upevňovacích prvků nebo lepením základny. Typy upevňovacích profilů jsou také rozděleny na modely s otevřenou a skrytou montáží. Pod skrytou volbou se upevňovací prvky skryjí pod dekorační pásek.

Stávající praxe kombinování různých podlahových krytin v jedné místnosti zajišťuje praktičnost jejího provozu. Kromě toho umožňuje výrazně snížit náklady na opravy, protože pokud například ceramogranite rozložit celý vchod, pak to bude poměrně drahé možnosti léčby. V kombinaci s keramickou žulou s laminátem se cena povlaku výrazně snižuje.