Sifony pro dřez: zařízení a instalace zařízení vlastními rukama

Nedílnou součástí každého dřezu, vany nebo sprchy je sifon. Toto jednoduché zařízení je vybaveno hydraulickými ventily, které spolehlivě překonávají nepříjemný zápach do kanalizace. Správně vybrat a nainstalovat sifony pro dřez je dost jednoduché. S tímto bude řídit i začátečník instalatér. Než však začnete pracovat, stojí za to pozorně prostudovat návod k instalaci a seznámit se s některými odchylkami výběru zařízení.

Obsah
 1. Obsah
 2. Zařízení a typy sifonů pro dřez?
 3. Vlnitý sifon?
 4. Konstrukce potrubí?
 5. Sifon láhve?
 6. Co byste měli zvážit při nákupu sifonu?
 7. Podrobný návod k montáži a instalaci sifonu?
 8. Demontáž starého spotřebiče?
 9. Instalace nového sifonu na dřez?
 10. Vlastnosti instalace zařízení s přechodovou manžetou?
 11. Jak sestavit vlnitý sifon pro dřez?
 12. Video: instalace sifonu na dřez?

Obsah

 • Zařízení a typy sifonů pro dřez
 • \ t
  • Vlnitý sifon
  • Konstrukce potrubí
  • Sifon láhve
 • Co je třeba vzít v úvahu při nákupu sifonu
 • Podrobný návod pro montáž a instalaci sifonu
  • Demontáž starého spotřebiče
  • Montáž nového sifonu na dřez
  • Vlastnosti instalace zařízení s přechodovou manžetou
  • \ t
  • Jak sestavit vlnitý sifon pro dřez
 • Video: instalace sifonu na dřez

Zařízení a typy sifonů pro dřez?

Moderní instalatérská zařízení jsou velmi různorodá. Mohou být instalovány sifony ze tří hlavních typů.

Vlnitý sifon

Tento návrh se nazývá "zvlnění". Jedná se o skládací plastovou skládací trubku, která se při instalaci ohýbá, aby získala uzávěr vody. Výsledný ohyb je pevně upevněn plastovou svorkou. Nepochybnou výhodou vlnité části je její mobilita. V případě potřeby lze dřez snadno přemístit na jiné místo. Sifon se natáhne v různých směrech a snadno zaujme novou pozici.

Nevýhodou zvlnění je nízká pevnost výrobku a tendence hromadit mastné nečistoty v záhybech zvlnění. To vede k ucpání potrubí

Konstrukce potrubí?

Výrobek se podobá předchozímu modelu s tím rozdílem, že design je pevnější a odolnější. Jedná se o zakřivenou trubku, která je vložena mezi konec dřezu a trubku se septikem. Hlavní výhodou systému je síla. Nicméně, to je těžkopádné, stacionární a poněkud špatně vyčištěné. Taková zařízení byla před časem poměrně rozšířená. Dnes se používají poměrně zřídka.

Trubkový sifon - tuhý analog vlnité konstrukce. Hlavní nevýhodou je problém s čištěním zařízení

Sifon na láhve?

Tento vzor se podobá tvaru láhve, pro který obdržel své jméno. Sifon na láhve pro umyvadlo je poměrně jednoduchý. Detailje nádoba se speciální nádrží pod ní. Ten lze snadno odšroubovat pro čištění. Uprostřed žárovky je výstupní trubka, nejčastěji se jedná o zvlnění. Tato poloha umožňuje, aby byla voda neustále umístěna uvnitř žárovky a tím vytvořila účinný přívod vody. Zařízení je velmi snadné obsluhovat. Je odstraněn z dřezu, spojovací matice jsou vyvalcovány a všechny části jsou umyty proudem vody.

Sifon láhve - nejpraktičtější a nejoblíbenější zařízení

Existuje další druh zařízení - duální sifony. Jsou navrženy tak, aby spojovaly skořepiny se dvěma paletami. Vydání jednoho a víceúrovňových produktů.

Co bych měl vzít v úvahu při nákupu sifonu?

Zkušení zdravotničtí technici si jsou vědomi toho, že připojovací rozměry v kanalizačních trubkách jsou odlišné. Existují tři varianty - 50, 40 a 32 mm. Při výměně sifonu je nutné změřit průměr odlévání starého zařízení a zvolit nový se stejnými charakteristikami. Pokud to z nějakého důvodu není možné, je třeba nainstalovat přechodovou manžetu. Zařízení lze zakoupit v jakékoliv prodejně sanitární keramiky. Kromě toho můžete najít sifony, které jsou vhodné pro všechny velikosti kanalizační trubky. Jsou vybaveny speciálním krokovým odstupem, z nichž každý odpovídá určité velikosti.

Před instalací těchto zařízení se přebytečná část ořízne. V tomto případě budete muset zakoupit spodní těsnění zvlášť. Je lepší to udělat při nákupu sifonu, takže bude snazší ho zvednoutpožadovaný model a zároveň zkontrolovat, jak dobře "sedí" na vylévání, jeho pevnost a pružnost. Odborníci doporučují pečlivě prozkoumat nalévání. Pokud se vyskytují velké hrboly, které navíc narušují normální přistání těsnící manžety, je lepší takový výrobek odmítnout. S největší pravděpodobností je vyroben z nízkohodnotného plastu a netrvá dlouho.

Před demontáží starého spotřebiče se doporučuje umístit pod něj nádobu se špinavou vodou a doplnit hadry

.

Podrobný návod k montáži a instalaci sifonu?

Demontáž starého spotřebiče?

Příprava na instalaci sifonu pro dřez začíná demontáží starého zařízení. Sloužil, že jeho přístroj je odpojený a úhledně odstraněn. Vnitřní povrch kanalizační trubky je vyčištěn. Práce se provádí bez nadměrného fanatismu, protože speciální gumové manžety jsou určeny k vykládání v hrubém materiálu. Pokud je kanalizační potrubí vyrobeno z plastu, neměly by vzniknout problémy. Práce s litinovými trubkami bude poněkud obtížnější. Trubka v tomto případě bude pokládána cementem a bude muset být odříznuta. Proveďte práci velmi pečlivě. Litina je poměrně křehká a její fragmenty mohou uvíznout v potrubí a stát se zdrojem konstantní špíny.

Vrták na odpadní vodu, připravený k další práci, je po určitou dobu potřebný k zasunutí staré látky nebo odpovídající velikosti korku. Nové zařízení se vyjme z obalu a zkontroluje se kvalita řezbářství. Na něm by nemělo být žádné sekání a ostréšroub Také zkontrolována pro absenci poškození a manželství. Poté se části zařízení rozloží v pořadí, v jakém jsou připojeny. Bude snazší se orientovat. Zbývá připravit potřebné nástroje a materiály.

Diagram ukazuje strukturu sifonu a příkladné uspořádání jeho montáže

.

Instalace nového sifonu na dřez?

Začněme s montáží návrhu. Podrobné pokyny jsou obvykle uvedeny na obalu spotřebiče. Je žádoucí jej provést co nejpřesněji. Obecně postup instalace vypadá takto:

 • V drážce nádrže vložte těsnění a otočte ho dolů sifonem.
 • Jeden po druhém nasaďte na výstupní potrubí následující části: upínací plastovou matici a kuželové těsnění. Ten musí být umístěn několik centimetrů od okraje odbočky.
 • Takto připravená tryska je vložena do tělesa žárovky. Opatrně dotáhněte matici. Nástroj se v této době nedoporučuje, jinak můžete systém poškodit.
 • Na výstupní trubku nasaďte pevnou matici s těsněním a přišroubujte ji k sifonu. Kuželové těsnění položíme na zadní stranu trubky a vložíme do výpusti.
 • V odtokovém otvoru umyvadla umístěte těsnění přes kovovou mřížku. Vložte dlouhý kovový šroub a pak opatrně utáhněte trubku. Vidíme, že neexistují žádné deformace.
 • Zkontrolujte, zda se tryska nedotýká dna nádrže, jinak jí nemůže projít voda.
 • Proveďte zkušební provoz vody.Jeřáb postupně otevřete maximálně a systém pečlivě zkontrolujte, zda nevyteče. Pokud se objeví, zpracovejte praskliny tmelem a znovu otestujte návrh.

Zkušební spuštění je důležitou fází instalace. Detekuje všechny chyby při instalaci

Vlastnosti instalace zařízení s přechodovou manžetou?

V případě, že potrubí neodpovídá průměru vypouštěcího otvoru, použije se přechodová manžeta. Toto je platná volba, nicméně je třeba vzít v úvahu, že takové spojení je méně spolehlivé než konstrukce s trubkou o konstrukčním průměru. Postup instalace sifonu přechodové manžety je stejný, jak je popsáno výše. Jediný rozdíl je v tom, že kuželové těsnění pro výfukovou trubku musí být nahrazeno gumovou manžetou. Tuto metodu lze použít pro připojení potrubí o průměru 32 mm k sifonu 40 mm.

Jak sestavit vlnitý sifon pro dřez?

Toto je nejjednodušší systém. Počet dílů, které má, je minimální. Hlavním prvkem zařízení je vlnitá trubka, ve které je vytvořen uzávěr vody. Hraje také roli odtokových trubek. Instalační proces spočívá ve spojení jednoho konce komponenty s prací a druhou - do kanalizační bubliny. Poté je nutné ohnout požadovanou hloubku a upevnit plastovým upnutím. Přístroj je připraven k použití.

Vlnitý sifon - nejjednodušší, ale velmi účinné zařízení. Hlavní výhodou systému je jeho mobilita

.

Doporučení pro změnuSifon pod dřezem, jednoduchý a srozumitelný i na začátek domácího mistra. Je nutné určit typ konstrukce, zvolit správné a správně nainstalovat podle instrukcí připojených k zařízení. Není zde potřeba speciálních dovedností, jen trpělivosti, přesnosti a přesného výkonu všech bodů managementu. Pokud to vypadá příliš komplikovaně, můžete vždy pozvat odborníky, kteří budou kompetentně a rychle instalovat design jakékoliv složitosti.

Video: instalace sifonu na dřez?