Sběrač prachu pro domácnost: popis, princip provozu a zařízení zařízení, typy čističů vzduchu

Ačkoliv moderní vysavače mohou provádět dobré čištění, v každém domě je spousta prachu, zejména v měkkých hračkách, kobercích, počítačích atd. Pro dokonalou údržbu objednávky, zničení prach a škodlivé mikroby jsou prachové lapače pro dům, který čistí vzduch, větrají prostory a posilují zdraví svých majitelů.

Obsah
 1. Popis a princip činnosti
 2. Typy lapačů prachu
 3. Kritéria pro výběr čističe
 4. Recenze kupujících

Popis a zásada činnosti

\ t

Sběrač prachu pro domácnost se skládá ze sady více filtrů a ventilátoru, který čerpá vzduch, který má být čištěn. Ve většině případů se čisticí prostředky vyrábějí s filtry na bázi malých granulí s aktivním uhlím, které zachycují nejen prach, ale také čistí vzduch z tabákového kouře, škodlivých mikrobů. Ionizátory přítomné ve většině zařízení nasycují prostor lesní čerstvostí. Účinnost čištění závisí na produktivitě zařízení, které by mělo být nejméně 200 metrů krychlových za hodinu a prostoru místnosti.

Čistič prachu z prachu vlastníma rukama

Princip sběrače prachu je založen na cirkulaci vzduchu v kruhu - z vnějšku přes zařízení a vnější. Hlavní zátěž jde do filtrů, kterými se provádí čištění.

V ovzduší obytných místností je velké množství nebezpečných látek, hub, plísní a prachu. Když proudění vzduchu s nečistotami prochází čističem, všena filtru. Čističe nejsou nebezpečné pro lidské zdraví.

Existují čističe bez filtrace:

 • dřezy;
 • plazma;
 • ionizátory a ozonizátory;
 • katalyzátory.

Čistič vzduchu v bytě vlastníma rukama [Čistička vzduchu v bytě s rukama]

V domě, kde jsou děti, starší osoby, zejména osoby s astmatem, a alergie, je pořízení kvalitního lapače prachu velkým úspěchem. Dobrý přístroj může projít vzduchem 2-3 krát za hodinu.

Typy sběračů prachu

\ t

Při výběru zařízení potřebujete znát plochu místnosti a vynásobit třemi, pak porovnat s údaji v pasu. Snadno se ovládá, je důležité vědět, kde je tlačítko spínače a připojení UV lampy. Dnes jsou k dispozici pokročilejší modely s dotykovými spínači, dálkovým ovládáním, s časovačem. Specialisté a sanitární lékaři doporučují mít taková zařízení doma.

Zařízení pro čištění vzduchu v bytě jsou nabízena různě:

 • Elektrostatickémodely jsou nejoblíbenější mezi spotřebiteli, neboť jsou levné a poměrně kvalitativní. Když zapnete spotřebič do sítě s ionizovaným vzduchem, výfukové plyny, jemný rozptýlený prach, tabákový kouř jsou přitahovány k deskám filtrů, které mají opačný náboj. Pokud je takový sběrač prachu doplněn ozonizátorem, pak jsou mikroby usmrceny, dochází k oxidaci fenolových pryskyřic a nepříjemným pachům. Tyto čističe pracují bez hluku a spotřebovávají málo elektřiny. Postarej sejsou také velmi jednoduché: při nepřetržitém provozu spotřebič potřebuje jednou týdně vyčistit desky od nahromaděných nečistot vlhkým hadříkem.
 • Fotokatalytickélapače prachu jsou nejefektivnější, ale nákladné. Obdobný typ filtrace vzduchu je zvláště užitečný, když je nutné nejen čistit vzduch v domě, ale také jej zvlhčovat. Katalyzátor a ultrafialové světlo se vzájemně ovlivňují, čistí a dezinfikují vzduch. Vytváření přírodních látek s vysokou oxidační schopností, UV světlo rozkládá i nejmenší prach vstupující do katalyzátoru, stejně jako nebezpečné toxiny. Výhodou těchto zařízení je, že čištění probíhá na úrovni molekulárního rozkladu, takže nedochází k hromadění odpadu. Nevýhodou je, že dávají hodně hluku a berou hodně elektřiny.

 • S proměnlivými filtry . Tento typ sběrače prachu pro dům obsahuje filtry HEPA, schopné efektivního čištění. Jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi a alergiky. Mínus zařízení je vysoká cena filtrů, které je třeba vyměnit dvakrát ročně. Čističe HEPA se obvykle používají společně s fotokatalytickou nebo elektrostatickou.
 • Promyjte vzduch . Tento spotřebič pro domácnost obsahuje ve své konstrukci čistící a zvlhčovací funkce. Voda se používá jako filtr, odstraňuje prach, sbírá a rozpouští a udržuje potřebnou vlhkost v místnosti. Cena zařízení je dostatečně vysoká, ale čištění vzduchu je menšíefektivní Kromě toho je třeba vodu vyměnit za kontaminovanou.

Kritéria pro výběr čističe

Protože dnes existuje velký výběr různých systémů čištění vzduchu, je obtížné se orientovat, což je nejlepší koupit. Při nákupu zařízení je třeba věnovat pozornost následujícím kritériím:

 • prostor místnosti nebo bytu;
 • kolik prachu obvykle dochází;
 • jsou alergické;
 • tabákový kouř;
 • přítomnost filtrů;
 • náklady.

Elektronický sběrač prachu

Při výpočtu plochy areálu je třeba vzít v úvahu, že určité zařízení se vypočítá pro určité množství práce. To vše si můžete přečíst v pasu produktu. Je třeba předem zvážit, zda je v každém pokoji potřeba sběrač prachu, pokud je byt malý. V nejmenších rozměrech domu si můžete koupit automobilové zařízení. V přítomnosti měkkých hraček a koberců v domě, hromadí prach, stojí za to vybrat zařízení s plazmovým filtrem nebo vybavené ionizátorem.

Pro alergiky jsou odborníkům doporučovány čisticí prostředky s filtrem HEPA, které jsou schopny vyčistit vzduch od nejmenších prachových částic a dřezu s ionizátorem. Existuje další dobrý způsob, jak čistit prach z prachu - folker. Jedná se o filtr z pozinkovaného tělesa, které je naplněno vláknem s aktivním uhlím. Čističe s hydratačními přípravky jsou o něco horší, ale také přínosné.

Rozpočtová čistička vzduchu v malé dílně

Dosud nejlepší zařízení na čištění vzduchuJsou rozpoznány domácí japonské čističe Daikin, které čistí vzduch od prachu a jiných nečistot. Jsou skvělé pro lidi, kteří jsou silně alergičtí na prach.

Čištění vzduchu od prachu

Hodnocení zákazníků

\ t

V naší době existuje mnoho druhů spotřebičů pro čištění vzduchu v bytě. Pro naši společnost jsme zvolili "Venta" čistič vzduchu. Tam je sedm litrů vody, a to se vypařuje doslova během dne. V dětském pokoji, kde jsme ji upravovali, je velmi vlhká. Když jsou okna otevřená, pak se sputum necítí, jakmile ho zavřete, zdá se, že i postel je mokrá. Chci si všimnout, že děti se staly méně nemocnými a samy o sobě neměli žádné problémy.

Nadiya, Khabarovsk Krai

Koupil jsem tento prachový kolektor místo starého KWB. Myslel jsem si, že je zde více automatizace, ale ve skutečnosti prach také spadl do kontejneru, jako ten předchozí. Jediné, co je dobře připevněn ke zdi, v pracovním stavu, neodejdete a musel někoho držet. Není-li povrch stěny zcela hladký, je nutné držet se kolem místa vrtání pásky a připevnit ji k lapači prachu. Při vrtání zdí nejsou žádné problémy, prach je v nádobě. A když přešel ke stropu, trochu pil. Ta věc je užitečná, ale drahá, staré zařízení stojí pouze 50 rublů.

Michael, Vladivostok

Jednoho dne si syn koupil lapač prachu. Snažil jsem se, jak to funguje. Jeden musel jen vyvrtat otvor pro kolík, aby zavěsil skříň v kuchyni. V návodu je napsáno, že je třeba zařízení připojit ke stěně, těsně pod pracovištěm a prachemvrtání by se mělo dostat do nádoby. Dobře napsané, ale ve skutečnosti je všechno špatně. Napájení bateriemi. Součástí balení je i přístroj, který dobře nasává, neroztrhává se. Když však začali vrtat, ukázalo se, že k tomuto místu nebyli připojeni a prach se rozléval na podlahu. Rozhodli jsme se převažovat, a nemůžeme odtrhnout zeď, mnoho zesměšňoval dědeček. Vzali si vysavač a všichni ho vzali. Možná se něco stalo, ale rozhodlo se, že je to lepší než ten starý.

Svitlana, Čeljabinská oblast